výživné na rozvedeného manžela

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

výživné na rozvedeného manžela

Příspěvekod zita v ned 29. čer 2008 16:57:46


dobrý den, bývalá manželka oznámila synovi písemně, že od 1.6.2008 již nemá nárok na výživné rozvedené manželky, ať jí už od měsíce června nic neposílá. Je toto sdělení dostačující pro to, aby syn přestal posílat výživné rozvedené manželce.
Konkrétní důvod, proč toto nechce zasílat neuvedla.
děkuji Zita
mail zita.valova@centrum.cz
zita
 


Re: zrušení výživného na rozvedeného manžela

Příspěvekod Poradce v ned 29. čer 2008 17:03:05

zita píše:dobrý den, bývalá manželka oznámila synovi písemně, že od 1.6.2008 již nemá nárok na výživné rozvedené manželky, ať jí už od měsíce června nic neposílá. Je toto sdělení dostačující pro to, aby syn přestal posílat výživné rozvedené manželce.
Konkrétní důvod, proč toto nechce zasílat neuvedla.
děkuji Zita
mail zita.valova@centrum.cz

Takovéhle oznámení stačí, je to od té bývalé manželky naprosto korektní postup, že nečekala, až váš syn důvody ukončení vyživovací povinnosti zjistí sám. Ať si syn dopis schová, pro případné problémy, ale jinak může klidně přestat platit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné rozvedeného manžela

Příspěvekod Z29 v úte 12. kvě 2009 9:45:19

Dobrý den,

chystáme se s maželem rozvádět a zajímalo by mě,jestli je možné v rámci rozvodového řízení sepsat dohodu, že manžel nebude po mě v budoucnu požadovat na sebe výživné, pokud by se dostal do situace, kdy by třeba přišel o práci. Já po něm nechci žádné majetkové vyrovnání, pouze výživné na děti, ale nerada bych, abych se dostala do situace, kdy jemu všechno zůstane, ale nebude si na sebe moct vydělávat a já budu muset živit sama děti i jeho.

Předem děkuji za odpověď

Z29
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. kvě 2009 9:02:09

Re: Výživné rozvedeného manžela

Příspěvekod Poradce v úte 12. kvě 2009 10:42:44

Z29 píše:Dobrý den,

chystáme se s maželem rozvádět a zajímalo by mě,jestli je možné v rámci rozvodového řízení sepsat dohodu, že manžel nebude po mě v budoucnu požadovat na sebe výživné, pokud by se dostal do situace, kdy by třeba přišel o práci. Já po něm nechci žádné majetkové vyrovnání, pouze výživné na děti, ale nerada bych, abych se dostala do situace, kdy jemu všechno zůstane, ale nebude si na sebe moct vydělávat a já budu muset živit sama děti i jeho.

Předem děkuji za odpověď



Taková dohoda by pravděpodobně nebyla platná, nikdo se nemůže vzdát nároku, který mu může (ale nemusí) vzniknout až v budoucnu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné na manželku

Příspěvekod petrusa v pon 04. čer 2012 11:01:38

Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, v dohodě uzavřené s bývylým manželem mám uvedeno, že výživné na manželku skončí nastoupením do pracovního poměru nebo uzavřením nového manželství. Zrovna jsem ukončila mateřskou a nastoupila na pracovní úřad. Co když např. nenajdu 4 roky práci, musí mě pořád platit? nebo existuje nějaký limit kdy by mohl placení ukončit? Děkuji.
petrusa
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. úno 2009 21:29:16

Re: Výživné na manželku

Příspěvekod Poradce v pon 04. čer 2012 14:29:32

petrusa píše:Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, v dohodě uzavřené s bývylým manželem mám uvedeno, že výživné na manželku skončí nastoupením do pracovního poměru nebo uzavřením nového manželství. Zrovna jsem ukončila mateřskou a nastoupila na pracovní úřad. Co když např. nenajdu 4 roky práci, musí mě pořád platit? nebo existuje nějaký limit kdy by mohl placení ukončit? Děkuji.

Výživné pro rozvedenou manželku se platí jen po dobu, kdy rozvedený manžel není schopen se sám živit nebo do doby, než se rozvedený manžel (manželka), který má na výživné právo, znovu ožení (vdá). Časový limit není. Jestliže ale bude zjištěno, že se radši necháváte živit, než abyste se živila sama, tak vyživovací povinnost zaniká.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

Bloud TopList