Výživné a cestovní náhrady

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné a cestovní náhrady

Příspěvekod Jirka v pát 20. čer 2008 20:32:13

Proč se do výše výživného započítavají i cestovní náhrady tzv. diety ? Tyto náhrady nejsou uvedeny v mojí mzdě , zaměstnavatel mi je vyplácí hotově před služební cestou . Bývalá manželka argumentuje tím , že nahrady jsou součástí mojí mzdy . Mám to chápat tak , že pokud jsem na služební cestě , tak nesmím tyto prostředky použít na stravování a držet hladovku ?
Jirka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20. čer 2008 20:16:21


Re: Výživné a diety

Příspěvekod Poradce v sob 21. čer 2008 9:20:30

Jirka píše:Proč se do výše výživného započítavají i cestovní náhrady tzv. diety ? Tyto náhrady nejsou uvedeny v mojí mzdě , zaměstnavatel mi je vyplácí hotově před služební cestou . Bývalá manželka argumentuje tím , že nahrady jsou součástí mojí mzdy . Mám to chápat tak , že pokud jsem na služební cestě , tak nesmím tyto prostředky použít na stravování a držet hladovku ?

Do výživného by se měla započítávat jen ta část cestovních náhrad, která představuje stravné. To vám zaměstnavatel vyplácí, abyste měl na pracovní cestě za co jíst. Jíst byste ale musel samozřejmě i kdybyste na pracovní cestu nejel a zaměstnavatel by vám žádné peníze nedal. Mělo by se samozřejmě zohlednit, že stravování na cestách vyjde dráž, než když si doma dáte k večeři rohlík se salámem. Ostatní části cestovních náhrad by pro výpočet výživného ale být zohledňovány neměly, protože to jsou náhrady toho, co jste skutečně v souvislosti s cestou vynaložil a co byste jinak vynaložit nemusel (nocležné, cestovné)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a cestovní náhrady

Příspěvekod Franta v pát 08. srp 2008 18:14:46

Diety jsou 20-30 tisic a pochybuju ze to vsechno das za stravu...

Franta
 

Re: Výživné a diety

Příspěvekod Foglík v ned 21. zář 2008 17:17:03

Jo, a když budeš dostávat stravenky, dáš bývalé stravenky. Taky názor, ne. A podle výkladu admina logický
Foglík
 

Re: Výživné a diety

Příspěvekod Poradce v ned 21. zář 2008 18:48:41

Foglík píše:Jo, a když budeš dostávat stravenky, dáš bývalé stravenky. Taky názor, ne. A podle výkladu admina logický

O stravenkách nebyla řeč. Stravenky se běžně do příjmu pro výpočet výživného nezapočítávají ani v jiných případech, když zaměstnanci na pracovní cesty nejezdí. Mluvíme tady o stravném podle zákoníku práce, tady jsou aktuální sazby pro tuzemské i pro zahraniční cesty. A znovu připomínám, že výše stravného se pro určení výživného pouze zohlední, nezapočítá se celá do příjmu, protože jak už jsem napsal výše, počítá se s tím, že náklady na stravování na cestách jsou vyšší než doma.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné na dítě vs. diety k výplatě

Příspěvekod mikii68 v pon 24. lis 2008 13:15:49

Dobrý den.Pracuji jako řidič z povolání a chtěl bych se zeptat,jestli do výpočtu výživného na dítě je možné započítávat diety za služební cesty.Jelikož je to nezdanitelná část mého platu.a tato částka není nikdy stejná a je pohyblivá v rozdílu i několika tisíc každý měsíc.Tudíž z ní nemám ani započítáno nioc do důchodu a když budu na nemocenské.Je-li nějaký zákon a paragraf na který se mohu odkázat???Už jsem z hodně stran o nějakém zákonu slyšel,že na to není ze zákona právo započítávat diety do výpočtu výživného,protože diety jsou určeny na mou obživu na cestách.A pokud by soud diety započítal,jestli bych se proti tomu mohl odvolat a měl nějakou šanci uspět.Výživné jsem doposud pravidelně platil,ale bývalá manželka my dceru skoro nedávala.Děkuji
mikii68
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. lis 2008 12:46:24

Re: výživné na dítě vs. diety k výplatě

Příspěvekod Poradce v pon 24. lis 2008 16:50:48

mikii68 píše:Dobrý den.Pracuji jako řidič z povolání a chtěl bych se zeptat,jestli do výpočtu výživného na dítě je možné započítávat diety za služební cesty.Jelikož je to nezdanitelná část mého platu.a tato částka není nikdy stejná a je pohyblivá v rozdílu i několika tisíc každý měsíc.Tudíž z ní nemám ani započítáno nioc do důchodu a když budu na nemocenské.Je-li nějaký zákon a paragraf na který se mohu odkázat???Už jsem z hodně stran o nějakém zákonu slyšel,že na to není ze zákona právo započítávat diety do výpočtu výživného,protože diety jsou určeny na mou obživu na cestách.A pokud by soud diety započítal,jestli bych se proti tomu mohl odvolat a měl nějakou šanci uspět.Výživné jsem doposud pravidelně platil,ale bývalá manželka my dceru skoro nedávala.Děkuji

Ohledně diet a výživného si přečtěte předchozí příspěvky. Žádná speciální úprava vyměřování výživného z diet neexistuje. Pokud nebudete souhlasit s rozhodnutím soudu, odvolat se můžete. Pokud máte problémy se stykem s dcerou, je třeba to řešit samostatným návrhem, při určení výživného (ač se vám to může zdá nespravedlivé) se otázka styku rodiče s dítětem neřeší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

Bloud TopList