Zjišťuje soud při rozvodu, v jakých podmínkách děti žijí?Když se manželé při rozvodu dohodnou u koho budou děti, zjiš'tuje sociální odbor v jakých podmínkách děti žijí?

Při jakémkoliv rozhodování soudu o výchově nezletilých dětí si soud obvykle zjišťuje podmínky, v jakých děti žijí, resp. podmínky rodičů, kteří chtějí mít dítě ve své péči. Obvykle se to děje tak, že rodinu navštíví sociální  pracovnice příslušného městského úřadu zajímá se o obecné podmínky (hygiena, vybavenost bytu apod.) a o podmínky pro děti (zda mají kde spát, kde se učit, mít kde své věci apod.).

O svých zjištěních napíší zprávu, která je pak předložena soudu a soud ji použije jako jeden z důkazů pro své rozhodnutí. To se dělá i v případech, kdy se rodiče dohodnou. To, že se rodiče dohodnou je sice chvályhodné, ale soud přesto musí ověřit, že nedojde k ohrožení oprávněných zájmů dětí.

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Leave a comment

(required)