Popření otcovství dítěte narozeného krátce po rozvodu

Vztahuje se na mne případ první domněnky otcovství (viz clanek uverejneny na vasich strankach). Pritelkyne se rozvadi, s manzelem neziji ve spolecne domacnosti jiz 2roky. Ma se nam narodit detatko a to ve lhute kratsi nez 300 dni od rozvodu. Jak je slozita procedura žaloby o popření otcovství ze strany matky? Jak dlouho trva vyrizeni? […]

Lze žádat výživné zpětně?

1. Dobrý den,chci podat návrh k soudu na úpravu výživného. Dcera 6 let,otec za tu dobu nepřispěl ani korunou.Chci požadovat výživné zpětně,ale nevím jestli to je nejvíc 3 roky a jestli můžu žádat i o zaplacení základní výbavičky pro novorozence a třeba i o nějaké výživné pro svobodnou matku.Taky jsem chtěla vědět jestli mu může […]

Zákon o rodině (§ 30-84): Vztahy mezi rodiči a dětmi

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 30 – § 84 – Vztahy mezi rodiči a dětmi (úplné znění zákona)

Musím uvádět otce svého dítěte?

Dobrý den, chci se zeptat, zda musím uvést otce do rodného listu dítěte. Otcovství odmítá, odmítá i nás, odmítá jakoukoliv odpovědnost. Nechci ho uvést z těchto důvodů a taky, že se bojím, že se v něm časem třeba pohne svědomí a za pár let si vzpomene, že má někde dítě a bude se ho domáhat. […]

Matka dítěte mne neuvedla jako otce s tím, že ode mne nic nechce

1. Dobrý den,žádám vás o radu ve věci mám nemanželské dítě,ona mě nikde neuvedla a ode mě nic nechce mám obavy, že v budoucnu se bude chtít soudit a já jí budu muset vše spětně doplácet, tvrdí, že dítě je jen její. Je možné sepsat mezi dvěma lidmi dohodu o neplacení výživného s tím, aby druhá […]