Musím si své děti vyzvedávat na styk osobně?

Dobrý den, jsem rozvedený a bývalá manželka má naše dvě dcery ve věku 14 a 10 ve vlastní péči. S dětmi bydlí 5km od města kde bydlím já a děti do téhož města dojíždějí každý den autobusem do školy (tam i zpět). To je vše v pořádku, problém nastává ve chvíli, kdy chci mít děti […]

Návrh na úpravu styku s nezletilým dítětem (vzor)

Je to smutné, ale někdy si po rozpadu vztahu bývalí manželé (partneři) vyřizují účty přes své děti. Velmi častým způsobem je odpírání styku dětí s rodičem, který je nemá ve své výchově. I takové záležitosti pak musí řešit soud.

Zákon o rodině (§ 30-84): Vztahy mezi rodiči a dětmi

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 30 – § 84 – Vztahy mezi rodiči a dětmi (úplné znění zákona)

Může soud násilníkovi zakázat styk s dítětem?

Dobrý den. Můj bývalý muž, se kterým mám dítě, je obžalován z týrání a domácího násilí. Pokud ho soud uzná vinným a odsoudí, může to být důvod k zákazu styku s dcerou? Děkuji 

Návrh na úpravu poměrů nezl. dětí, jejichž rodiče nejsou manželé (vzor)

Žili jste se svým partnerem tzv. na hromádce a rozešli jste se? To se stává. Komplikovanější ale je, pokud se z tohoto vztahu narodily děti. Jestliže nejste schopni se s bývalým partnerem dohodnout na výživě a výchově nezletilých dětí, bude muset jeden z vás podat návrh na soudní úpravu.