Může být otec vymazán z rodného listu dítěte?

Je možné, aby byl v rodném listě dítěte po několika letech vymazán otec se kterým jsem se rozvedla ? Má to nějaký právní dopad ? Co je k tomu nutné udělat ? Musí bývalý manžel souhlasit ?

Zákon o rodině (§ 30-84): Vztahy mezi rodiči a dětmi

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 30 – § 84 – Vztahy mezi rodiči a dětmi (úplné znění zákona)

Nejčastější otázky – přehled

Na tomto místě vám přinášíme přehled nejčastějších otázek a odpovědí na ně. Otázky jsou roztříděny do tématických celků podle obsahu. Ve většině případů lze však zařadit otázky do více, než jednoho tématického okruhu, takže otázku tomto přehledu najdete zobrazenou vícekrát. Životní situace jsou různé, takže víme, že tento přehled je nemůže postihnout všechny. Chcete-li se […]

Osvojení (Adopce)

Zajímá vás, za jakých podmínek lze adoptovat dítě? Není to úplně jednoduché, ale také to není nic nemožného a taková adopce může být přínosem pro všechny zúčastněné – adoptivní rodiče i adoptované dítě. Více se můžete se dozvědět v tomto článku.

Lze adoptovat dospělé dítě?

1. Chtěl bych adoptovat zletilé děti, se kterými žiji ve společné domácnosti společně s jejich matkou-mojí manželkou. Jejich biologický otec již dříve zemřel. Jak mám postupovat? Děkuji. 

Strana 1 / 212