Studujeme a chceme se vzít – musejí nám rodiče dál platit výživné?

1. Dobrý den. Já i můj přítel studujeme vysokou školu a chtěli bychom se vzít. Bydlíme u mě, jeho rodiče mu posílají peníze, "výživné", nejedná se o zanedbatelnou částku, bez ní bychom to asi nezvládali. Rodiče vyhrožují, že pokud sňatek proběhne, ztrácí na přítele vyživovací povinnost a nebudou mu posílat nic. Je to pravda nebo […]

Jak je to s příspěvkem na výživu neprovdané matce, když se muž ožení s jinou ženou?

dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na pár informací co se týký placení výživného na bývalou přítelkyni, jelikož je to neprovdaná matka jeho dětí. Jedná se o to, že můj současný manžel platí na svojí bývalou družku výživné. Mají spolu dvě nemanželské dětí. Starší bude v červnu 4 roky a mladšímu budou v dubnu […]

Zákon o rodině (§ 1-29): Manželství

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 1 – § 29 – Manželství (úplné znění zákona)

Jak je to s děděním, když mám děti z více manželství?

1. Dobrý den, zajímal by mne Váš právní názor na skutečnost,když bývalý manžel se kterým máme 3 děti,se znovu oženil a má s novou manželkou dítě,své 3 vlastní děti z prvního manželství ještě za živa zcela vydědil a veškerý svůj majetek přepsal a daroval své druhé manželce, zda mají naše 3 děti v případě úmrtí […]

Mohou rodiče volně nakládat s majetkem dětí?

Jsem 2 roky rozvedená, žiji s 10-letou dcerou v bytě, který je v mém vlastnictví. S býv. manželem nevycházíme dobře. Již 2 roky žije se mnou v bytě přítel. Poraďte mi prosím jak nejlépe ošetřit vlastnictví bytu: nechci aby můj býv. manžel mohl s bytem disponovat (jako zákonný zástupce mé dcery) v případě mého úmrtí, […]