Rodinné právo v novém občanském zákoníku

Přehled novinek, které do rodinného práva přináší nový občanský zákoník

Mohu se zříci svého otce?

1. Dobrý den, Mám dotaz ohledně vyvlastnění nebo zřeknutí se svého otce,který byl odsouzen na 11let za vraždu mojí matky.Jistě pochopíte,že s takovým člověkem nechci mít nic společného natož se o něho ve stáří jako syn starat.Co musím udělat,abych se této povinnosti zbavil. Děkuji za radu.

Příjmení po svatbě a po rozvodu

Příjmení získá člověk většinou po rodičích. Jak se ale příjmení každého člověka může různě měnit v souvislosti se svatbou a rozvodem manželství a co je pro to potřeba udělat, to se dozvíte v tomto článku.

Může být otec vymazán z rodného listu dítěte?

Je možné, aby byl v rodném listě dítěte po několika letech vymazán otec se kterým jsem se rozvedla ? Má to nějaký právní dopad ? Co je k tomu nutné udělat ? Musí bývalý manžel souhlasit ?

Zákon o rodině (§ 30-84): Vztahy mezi rodiči a dětmi

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 30 – § 84 – Vztahy mezi rodiči a dětmi (úplné znění zákona)

Strana 1 / 212