Rozvádíme se a manžel chce, abych podepsala hypotékuDobrý den,chtěla jsem se zeptat.S manželem si delší dobu nerozumíme.Máme dvě nezletilé děti 11 a 13 let.Předběžně jsme se dohodli na rozvodu dohodou.Chtěl by si koupit byt a odstěhovat se,aby byl rozvod jednodušší.Po mně chce,abych mu podepsala hypotéku,aby si byt mohl koupit.Chtěla jsem se proto zeptat,jak by to bylo s placením hypotéky v případě,že by jsme se rozvedli a v koupeném bytě by bydlel po rozvodu manžel.Děkuji

Záleží hodně na tom, jakým způsobem je koncipována smlouva o hypotečním úvěru, ale obecně bych vám podpis úvěrové smlouvy nedoporučoval. Jednalo by se o závazek vzniklý za trvání manželství. Ten byste sice po rozvodu mohli vypořádat tak, že celý závazek převezme váš manžel, ale to vám teď může slíbit, ale pak to splnit nemusí. Navíc smlouva zřejmě bude koncipována tak, abyste i po rozvodu a vypořádání majetku mohla být nucena hypotéku platit v případě, že by se bance nepodařilo svoji pohledávku uspokojit prodejem bytu, pokud by manžel přestal splácet (tzv. solidární závazek).

Rozhodně se domnívám, že pro vás bude výhodnější, pokud snesete společné bydlení s manželem až do rozvodu a po rozvodu si manžel může hypotéční úvěr vzít sám za sebe.

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Leave a comment

(required)