Otec pracuje načerno – jak mám prokázat jeho příjmy?Moc Vás žádám o radu . Když otec mého syna (4 m) nahlásil, že nepracuje a není vedený na ÚP a zdravotní pojištění si hradí z úspor až do února 2008, ale já vím že určitě pracuje, ale né na smlouvu, jen dostává peníze na ruku ve výši okolo 30.000 kč, ale nemám to jak dokázat, jen vím u koho pracuje, ale jsou to jeho kamarádi. co mohu v tomhletom případě udělat, aby mi bylo výživné přiznáno. žije ve společné domácnosti s přítelkyní, která pracuje a má rovněž nezletilé dítě. Mnohokrát děkuji

Pokud není otec vašeho dítěte zaměstnán a ani není evidován na úřadu práce a tvrdí, že žije z úspor, může soud vycházet z předpokladu, že jeho úspory jsou takové, aby mohl řádně platit i výživné přiměřené jeho věku. Otec rozhodně nemůže tvrdit, že úspory stačí jen pro jeho obživu a na výživné nemá. Pokud na něj nemá, má jít prokazatelně pracovat nebo alespoň učinit vše, aby si práci získal. Soud přitom může vycházet např. z průměrného příjmu osob, pracujících ve stejném oboru, v jakém je otec vašeho dítěte vyučen.

Můžete rovněž navrhnout soudu, aby pověřil sociální pracovníky šetřením v místě pobytu otce vašeho dítěte. Z toho, jakou životní úroveň má, se dá rovněž vycházet při určení výživného. To vše lze použít bez toho, aby bylo prokázáno, že opravdu vydělává 30.000,- Kč, jak vy tvrdíte.

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.