Otec mých dětí je ve vězení a poslali mi papír kvůli výživnému – co s tím?Dobry den,otec mych deti je odsouzen za neplaceni vyzivneho uz podruhe.ma urceno platit 600kc mesicnena kazde z deti,ale dluzi nam kolem 60 000kc .Z veznice mi prisla Zadost na provadeni srazek na vyzivne,muzu zadat mesicne vic,nez je uvedeno v rozsudku? Predem dekuji za odpoved.

Záleží na tom, jestli je proti otci vašich dětí nařízena exekuce srážkami ze mzdy. Pokud exekuce nařízena není, bude vám z věznice zasíláno výživné pouze v měsíční výši určené soudem, pokud na to odměna odsouzeného bude stačit. Větší částku určenou na úhradu dluhu na výživném lze strhávat z jeho odměny pouze s jeho souhlasem. Můžete tedy napsat částku větší, ale pokud s tím otec dětí nebude souhlasit, budete dostávat stejně jen běžné výživné. Pokud ovšem je nařízena exekuce srážkami ze mzdy, bude z odměny sráženo nejen běžné měsíční výživné, ale i další částky na výživné dlužné.

Jestliže tedy nemáte nařízenu exekuci srážkami ze mzdy otce dětí a ten není ochoten nechat si strhávat ze své odměny více než běžné výživné, požádejte o nařízení exekuce okresní soud, v jehož obvodu bydlíte. Vzor návrhu na výkon rozhodnutí najdete  zde , jako zaměstnavatele uvedete věznici, ve které se odsouzený nachází.
 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Leave a comment

(required)