Otec dětí – cizinec mi neplatí výživnéDobrý den,chtěla jsem se zeptat.Od září 2005 má ex přítel dané alimenty 3000,-/měsíčně na syna,zaplatil v únoru 2006 poprvé a březnu pouze 1500,- Odůvodnil to,tím že syna nevídá. Na policii jsem již podala trestní oznámení 3x a nic se neděje, je možné podat jinam např. k soudu? Otec syna pochází ze Slovenska, kde byl stíhán a je v podmínce, nevím jak je to teď od září 2005 nejsme v kontaktu, ani o syna nejeví zájem!! Vím že byl zavřený tady, tam ho eskortovali a sem má zákaz.Tam ho ale hned pustili!Můžete mi tedy poradit kam bych se obrátit? Děkuji

Jestliže otec vašeho syna žije na Slovensku, je pravděpodobné, že i jeho případné trestní stíhání pro neplacení výživného bylo předáno slovenským orgánům činným v trestním  řízení. Zkuste se na to informovat na policejním oddělení, kde jste podávala trestní oznámení, případně na příslušném okresním státním zastupitelství. Jestli vám nejde jen o trestní stíhání, zkuste se obrátit i na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu  dětí v Brně. Ten vám pomůže s vymáháním výživného z ciziny.
 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.