Neznám přesně otce svého dítěte, co mám dělat?dobrý den, jak mám postupovat v situaci, když čekám dítě a znám pouze jméno, příjmení, telefon a rok narození otce. Jakým způsobem mám dohledat ostatní údaje do rodného listu dítěte, když otec dítěte mi je odmítá sdělit, případně jak vymáhat výživné? Děkuji  


Asi nestojíte o nějaké moralizování, ale nemůžu si odpustit vzpomínku na film Holky z porcelánu. Tam jedna z hlavních hrdinek věděla jen to, jakou měl otec jejího dítěte kravatu. Takže oproti ní jste na tom vlastně dobře. Ale k vaší otázce. Když si nedokážete bližší osobní údaje zjistit sama, zkuste se zeptat třeba jeho kamarádů, zjistěte si kde pracuje, kam chodí na pivo apod. Jestli si na to netroufáte, můžete si najmout detektivní kancelář, ale to je docela drahé.

Bez znalosti osobních údajů (datum narození, místo bydliště) nemůžete ani podat žalobu o určení otcovství a stanovení výživného. Pokud se otec nebude k dítěti hlásit ani poté, co se dítě narodí, můžete na něj zkusit podat trestní oznámení pro neplacení výživného. S údaji, které máte k dispozici by se mohlo policii podařit zjistit jeho bližší osobní údaje. A můžete to vzít i jako ponaučení: až budete příště chtít mít se s někým hodně ráda, nechte si od něj předem ukázat občanský průkaz.

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.