Musím uvádět otce svého dítěte?Dobrý den, chci se zeptat, zda musím uvést otce do rodného listu dítěte. Otcovství odmítá, odmítá i nás, odmítá jakoukoliv odpovědnost. Nechci ho uvést z těchto důvodů a taky, že se bojím, že se v něm časem třeba pohne svědomí a za pár let si vzpomene, že má někde dítě a bude se ho domáhat. Předem děkuji. 

Předpokládám, že nejste vdaná nebo jen krátce rozvedená, protože v tom případě by byl za otce dítěte automaticky považován váš manžel (viz tento čl ánek). Jinak ale otce vašeho dítěte uvádět nemusíte. Počítejte s tím, že úřady se vás zpočátku budou snažit přesvědčit, abyste otce označila, pokud to neuděláte, nemohou vás nijak nutit.

Dobře však zvažte, zda je to opravdu to nejlepší, co můžete pro dítě udělat. Pominu-li fakt, že každé dítě potřebuje oba rodiče, je tu i otázka v ýživného. Nevím, jaká je vaše finanční situace, ale nyní si třeba říkáte, že to s dítětem sama zvládnete, ale časem poznáte, že péče o dítě je značně nákladná záležitost. A pokud jde o vaši obavu, že se otec někdy bude dítěte domáhat, pokud bude prokázáno, že se o něj od začátku nezajímal a že vy se o dítě staráte dobře, nebude mít žádný soud důvod svěřovat vaše dítě do otcovy péče.

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.