Musím si své děti vyzvedávat na styk osobně?Dobrý den, jsem rozvedený a bývalá manželka má naše dvě dcery ve věku 14 a 10 ve vlastní péči. S dětmi bydlí 5km od města kde bydlím já a děti do téhož města dojíždějí každý den autobusem do školy (tam i zpět). To je vše v pořádku, problém nastává ve chvíli, kdy chci mít děti u sebe. V ten okamžik mi bývalá žena odmítá děti vydat v případě, pokud si pro ně nepřijedu. Má na to právo? Osobně se domnívám, že v jejich věku již není nutné si děti předávat v místě bydliště matky, ale plně postačí, když dojedou autobusem a já si je např.na autob.nádraží vyzvednu, případně dojdou ke mě domů (jsme malé město, které se napříč dá projít cca za 20 minut). Ještě podotýkám, že momentálně je styk s dítětem upraven pouze prvním rozhodnutím soudu na tzv. rozšířený styk. Předem děkuji za odpověď a radu, co mám v této situaci dělat.

Na takové otázky lze jen těžko odpovídat. Je zřejmé, že vaše děti jsou již schopny samy za vámi přicestovat. Nevím, jestli vaše bývalá žena má nějaký rozumný argument, proč by nemohly jet autobusem. Pokuste se s ní dohodnout a nechte si od ní vysvětlit důvody jejího počínání.

Pokud se nedohodnete, můžete podat návrh na úpravu styku s dětmi, který by zahrnoval i způsob předání dětí, v daném případě tedy cestu autobusem. Zároveň ale zvažte, zda vám opravdu stojí za to se o tuto záležitost soudit, což bude určitě nepříjemné nejen pro vaší bývalou ženu, ale i pro vás. Vaše vzájemné vztahy soudní jednání určitě nezlepší a pokud je postoj manželky jen určitou schválností vůči vám, najde si v budoucnu jinou a ze soudního kolotoče nevyjdete do doby, než budou děti dospělé.

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.