Mohou bratranec a sestřenice uzavřít manželství?Dobry den,mam dotaz.nevim,jestli pisu na zpravne misto.ale chtela bych se zeptat jak je to se snatkem mezi pribuznymi? muze se vzit bratranec a sestrenice? predem moc dekuji

Podle zákona o rodině nemohou manželství uzavřít předci a potomci (otec s dcerou, dědeček s vnučkou apod.) a sourozenci (bratr se sestrou). Uzavření manželství takových osob samo o sobě není trestné, ale pokud by tyto osoby mezi sebou měly pohlavní styk, jednalo by se o trestný čin soulože mezi příbuznými se sazbou odnětí svobody až na dva roky. Manželství pak samozřejmě nemůže uzavřít ženatý muž a vdaná žena. Pokud by to někdo zkusil, jednalo by se o trestný čin dvojího manželství.

Z uvedeného vyplývá, že bratranec se sestřenicí mohou uzavřít manželství. Pokud se k něčemu takovému chystáte, doporučuji ale nejdříve vyhledat lékaře, který by vám vysvětlil, jaká jsou rizika, pokud by si bratranec se sestřenicí pořídili děti.

 

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.