Mohou bratranec a sestřenice uzavřít manželství?Dobry den,mam dotaz.nevim,jestli pisu na zpravne misto.ale chtela bych se zeptat jak je to se snatkem mezi pribuznymi? muze se vzit bratranec a sestrenice? predem moc dekuji

Podle zákona o rodině nemohou manželství uzavřít předci a potomci (otec s dcerou, dědeček s vnučkou apod.) a sourozenci (bratr se sestrou). Uzavření manželství takových osob samo o sobě není trestné, ale pokud by tyto osoby mezi sebou měly pohlavní styk, jednalo by se o trestný čin soulože mezi příbuznými se sazbou odnětí svobody až na dva roky. Manželství pak samozřejmě nemůže uzavřít ženatý muž a vdaná žena. Pokud by to někdo zkusil, jednalo by se o trestný čin dvojího manželství.

Z uvedeného vyplývá, že bratranec se sestřenicí mohou uzavřít manželství. Pokud se k něčemu takovému chystáte, doporučuji ale nejdříve vyhledat lékaře, který by vám vysvětlil, jaká jsou rizika, pokud by si bratranec se sestřenicí pořídili děti.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.