Manželka mi schovává dokumenty, abych se nemohl rozvéstJak mam dat zadost o rozvod, kdyz mi manzelka schovala oddaci list, rodne listy deti, dosavadni vyrozumeni o placeni vyzivneho v predrozvodovem rizeni atd. Take nechce nikdy nic podepsat. Jak mam ja tedy postupovat? Dekuji 

Stejnopis oddacího listu vám vystaví matrika obecního úřadu, před kterým jste uzavřeli sňatek. Stejnopisy rodných listů dětí vám vystaví matrika obecního úřadu, v jehož obvodu se nachází nemocnice, v níž se děti narodily. Nevím, co máte na mysli „dosavadním vyrozuměním o placení výživného v předrozvodovém řízení“. Pokud tím máte na mysli nějaké listiny vydané soudem, kopie vám udělají na příslušném soudě. Pokud tím máte na mysli potvrzení o tom, že jste výživné platil, tak ta potvrzení jste si měl hlídat, teď budete muset placení výživného prokazovat jinak, třeba výpověďmi svědků. Pokud manželka nechce nikdy nic podepsat, tak jí to, co podepsat potřebujete, pošlete doporučeně poštou.

K rozvodu ale soud nepotřebuje žádné souhlasné podpisy manželů, žalobu o rozvod může podat kterýkoliv z manželů i když s tím ten druhý nesouhlasí.

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.