Manžel nepřebírá předvolání k rozvodovému jednání – co s tím?1. Dobrý den,máme určeno datum návrhu rozvodu.Manžel si návrh zatím nevyzvedl,jak bude soud dále pokračovat. Hlavní důvod je že se nechce rozvádět,vystěhovat z mého domu,platí pouze na děti,nekomunikuje.Ráda bych abychom byli rozvedeni na poprvé co mohu pro to udělat?Děkuji 

To, že váš manžel nepřevezme žalobu a předvolání k soudu, nebrání soudu v tom, aby jednal a rozhodl. Pokud je žaloba a předvolání doručeno na adresu, kde se skutečně zdržuje a adresát si zásilku nevyzvedne na poště ani ji jinak nepřevezme, považuje se za den doručení ten den, kdy byla zásilka uložena na postě a adresát o tom byl vyrozuměn. Jestliže se pak váš manžel nedostaví k jednání, může soud jednat i v jeho nepřítomnosti, pokud měl manžel zachovánu dostatečnou lhůtu k přípravě, která se počítá ode dne doručení předvolání, resp. od uložení předvolání na poště. Tato lhůta je zpravidla desetidenní. Jestliže tedy od okamžiku, kdy předvolání vašeho manžela bylo uloženo na poště, do termínu soudního jednání, uběhne alespoň deset dnů, bude soud moci bez problémů jednat a vynést rozsudek, bude-li mít k dispozici všechny důležité důkazy.

 

2.Dobrý den,manžel podal žádost o rozvod,musím se zúčastnit soudu? Nechci vydávat finance za advokáta.Mám roztroušenou sklerosu a v důsledku užívání kortikoidů a rodinné situace trpím periodickými depresemi. Proto si manžel našel zdravou ženu. Je mi jasné, že manželství bude rozvedeno.Děkuji za odpověď 

Pro řízení o rozvod manželství nepotřebujete advokáta. Samozřejmě máte právo nechat se zastoupit advokátem, ale jedná se o zcela jednoduchý typ řízení, takže ho bez advokáta zvládne absolvovat každý jen trochu inteligentní člověk. K jednání soudu v řízení o rozvod se jako žalovaná dostavit nemusíte, připravujete se tím ale o právo reagovat na místě na všechno co tam bude řečeno. Pokud ale souhlasíte s rozvodem manželství, tak vaše účast asi opravdu není nutná. Bylo by ale vhodné a slušné, abyste soudu písemně zaslala omluvu, vysvětlila své důvody, pro které se nemůžete dostavit, případně i stručně vyjádřila svůj postoj k rozvodu manželství.

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.