Má-li jeden z rodičů větší příjmy, je to důvodem k svěření dítěte do jeho péče?Dobrý den chtěla bych jen vědět jestli má otec možnost dostat dítě do své péče když je podnikatel a tudíž má více prostředků než jeho matka.ale zase není schopný se o dítě řádně postarat, protože kdykoli s ním zůstane vždy se něco stane.Děkuji za odpověď

Otázka materiálního zajištění dítěte je jen jednou z mnoha, které soud hodnotí, když rozhoduje o tom, komu svěří dítě do výchovy. Samozřejmě, pokud by jeden z rodičů neměl kde bydlet a neměl by dostatek prostředků pro to, aby se o dítě postaral, tak pravděpodobně do výchovy dítě nezíská. Pokud ale prostředky dostačující k péči o dítě má i když v menší rozsahu než druhý rodič, není to důvod k tomu, aby dítě bylo svěřeno lépe materiálně zajištěnému rodiči. Pokud bychom vzali jako základ pro rozhodnutí výši příjmu rodičů, museli by všechny děti, jejichž jeden rodič je na rodičovské dovolené, být svěřeny do výchovu druhého z rodičů (který většinou má věší příjmy), což se samozřejmě neděje.

Vedle materiální stránky pak soud zkoumá samozřejmě i schopnost rodiče se o dítě postarat. V praxi jsem už viděl vícero případů, kdy jeden z rodičů (většinou otec) trval na svěření dítě do péče, a když jsem se ho zeptal, jestli umí vařit, žehlit, prát, nakrmit malé dítě, a jak ho bude vodit do školky, když má pracovní dobu od šesti hodin a školka otvírá až v půl sedmé, tak většinou říkali, že si to „nějak zařídí“. Takže shrnuto, soud řeší to, zda rodič je schopen se o dítě z hlediska materiálního postarat, nikoliv, kdo z rodičů má větší příjem, jakož i to, kdo se o něj postarat umí.
 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.