Jak mohu popřít po rozvodu otcovství?Dobrý den, v roce 2000 jsem se rozvedl.Chtěl bych se zeptat jestli je možné podat žalobu o určení otcovství po takové době? V té době jsem bohužel na základě nevědomosti a radě mé advokátky podepsal rodný list dítěte. Dá se ještě něco dělat? Děkuji za odpověď.

Otcovství k dítěti lze zjednodušeně řečeno popřít do šesti měsíců ode dne, kdy jste se dozvěděl o narození dítěte vaší manželce. Pokud jste v té době nebyl ženatý, počítá se šestiměsíční lhůta od okamžiku souhlasného prohlášení, jímž bylo otcovství určeno (to bude pravděpodobně datum toho vámi zmiňovaného podpisu). Lhůta k popření otcovství tedy již zřejmě uplynula.

Můžete se však zkusit obrátit na státní zastupitelství, nejvyšší státní zástupce může podat žalobu o popření otcovství i po uplynutí této lhůty, pokud to není v rozporu se zájmy dítěte. Pokud byste chtěl dosáhnout popření otcovství touto cestou, obraťte se na státní zastupitelství ve vašem okrese, bylo by však zřejmě lepší, pokud byste se nechal zastoupit advokátem. Podrobnosti o popírání otcovství jsou uvedeny v tomto článku .

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.