Jak je to s příspěvkem na výživu neprovdané matce, když se muž ožení s jinou ženou?dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na pár informací co se týký placení výživného na bývalou přítelkyni, jelikož je to neprovdaná matka jeho dětí. Jedná se o to, že můj současný manžel platí na svojí bývalou družku výživné. Mají spolu dvě nemanželské dětí. Starší bude v červnu 4 roky a mladšímu budou v dubnu 2 roky. My jsem se vzali před 2 měsíci. Manžel dostal před rokem od soudu povinnost platit výživné na jeho bývalou družku do dubna letošního roku tedy do dvou let dítěte. Můj dotaz zní, jestli je povinen platit výživné na jeho bývalou družku, když se oženil a vznikla mu tím pádem automaticky vyživovací povinnost na manželku. Moc děkuji předem za odpověď. 

Jestli jsem to správně pochopil, musí váš manžel své bývalé družce platit příspěvek na výživu a  úhradu některých nákladů neprovdané matce. Jedná se o samostatný druh vyživovací povinnosti, který nijak nezáleží na tom, zda muž, který má příspěvek platit, je či není ženatý. Výše příspěvku by se však mohla změnit, pokud by bylo prokázáno, že v souvislosti se vznikem vyživovací povinnosti vůči vám, coby manželce, vznikly manželovi zvýšené výdaje. Je však otázka, zda ještě má smysl podávat žalobu na snížení příspěvku, jestliže do konce povinnosti platit příspěvek zbývají již jen necelé čtyři měsíce.

Jen na okraj podotýkám, že, i když po dvou letech od narození dítěte zanikne povinnost platit příspěvek na výživu neprovdané matce, stále bude trvat vyživovací povinnost vůči dětem vašeho manžela.

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Leave a comment

(required)