Jak je to s dluhy po rozvodu manželství? Dobrý večer, moje kamarádka se rozvádí a její manžel ji dělá problémy ohledně majetkového vypořádání. Nasekal spoustu dluhů během jejich manželství a ona se bojí, že bude muset platit. Soud ji svěřil do péče syna a z vyživného na něj má sotva na přežití. Zajímalo by mě tedy, zda se dá tato záležitost nějakým způsobem obejít nebo jestli bude muset zaplatit polovinu jeho dluhů??? Předem děkuji za odpověď 

Ještě za trvání manželství mohou dohodou zúžit společné jmění manželů. Ze závažných důvodů tak může učinit za trvání manželství i soud na návrh jednoho z manželů.

Po zániku manželství, pokud se manželé na vypořádání majetku (včetně dluhů) nedohodnou, může soud vypořádat majetek na návrh jednoho z rozvedených manželů. Přitom se má za to, že za závazky (dluhy) vzniklé za trvání manželství odpovídají oba manželé společně. Tam může soud do určité míry zohlednit i to, kdo z manželů dluhy udělal a za jakých okolností, přihlíží se totiž i k tomu, jak se kdo z manželů zasloužil o rodinu (zjednodušeně řečeno). Rozhodně to je ale práce pro advokáta.

 

 

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.