Zkrácení zákazu řízení

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v sob 18. říj 2008 15:46:20

Návštěvník píše:Já jsem slyšel, že soud žádosti o vrácení po polovině nevyhovuje:
- u lidí, kteří nemají zaměstnání(žáci..) a obecně u mladých osob
-u lidí, kteří nedostali finanční pokutu
-u lidí, kteří už někdy předtím měli odebraný ŘP
Jsou to jen rozšířené mýty nebo na tom je pravda?

Ocituji vám druhý odstavec § 61 trestního zákona:
"Po výkonu poloviny trestu zákazu činnosti nebo zákazu pobytu může soud podmíněně upustit od výkonu jeho zbytku, jestliže odsouzený v době výkonu trestu způsobem svého života prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu není třeba, anebo jestliže soud přijme záruku za dovršení nápravy odsouzeného."
Z uvedeného vidíte, že jediným kriteriem je řýdný život odsouzeného v době výkonu trestu, tedy od právní moci odsuzujícího rozsudku , jímž byl zákaz činnosti uložen. Nic jiného, to znamená, že to co vuádíte ve své otázce jsou bludy a pověry.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Návštěvník v pon 27. říj 2008 17:24:33

Citoval jste druhý odstavec § 61 trestního zákona.V té větě mě stejně zaráží slovíčko ,,může".Podle mého zdravého rozumu to znamená, že sice může, ale také nemusí..(i když nikde není nějaký záznam)?U nás se říká, že to vše závisí na náladě jednoho konkrétního soudce...Existuje po zamítnutí nějaká možnost odvolání a řešení žádosti znovu jiným soudcem?
Návštěvník
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v stř 29. říj 2008 18:23:15

Návštěvník píše:Citoval jste druhý odstavec § 61 trestního zákona.V té větě mě stejně zaráží slovíčko ,,může".Podle mého zdravého rozumu to znamená, že sice může, ale také nemusí..(i když nikde není nějaký záznam)?U nás se říká, že to vše závisí na náladě jednoho konkrétního soudce...Existuje po zamítnutí nějaká možnost odvolání a řešení žádosti znovu jiným soudcem?



Samozřejmě, že proti rozhodnutí soudu je přípustná stížnost jako řádný opravný prostředek. Můžete namítat v té stížnosti i podjatost soudce. Na druhou stranu, proč by to ten soudce dělal. Jestliže jsou splněny podmínky, tak o vaší žádosti rozhodne kladně, protože v případě zamítnutí by si jen přidělával práci (a věřte mi, že má práce až nad hlavu), protože by o tom stejně za nějaký čas musel rozhodovat znova.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Merten v ned 02. lis 2008 19:12:50

Dobrý den.Před 6 týdny jsem žádal o vrácení řp po polovině trestu. Dosud se mi nedostalo odpovědi. Problém možná bude, že jsem žádal ještě 2 týdny před polovinou? Žádost tam tedy leží už cca 2 měsíce a to mi přijde už dlouhá doba. Není tu ta možnost, že soud žádost zamitl jako předčasnou? Toho se nejvíc bojím, když mě za tu dobu zatím nic nedošlo.Co mám nyní dělat?
Merten
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v ned 02. lis 2008 19:35:17

Merten píše:Dobrý den.Před 6 týdny jsem žádal o vrácení řp po polovině trestu. Dosud se mi nedostalo odpovědi. Problém možná bude, že jsem žádal ještě 2 týdny před polovinou? Žádost tam tedy leží už cca 2 měsíce a to mi přijde už dlouhá doba. Není tu ta možnost, že soud žádost zamitl jako předčasnou? Toho se nejvíc bojím, když mě za tu dobu zatím nic nedošlo.Co mám nyní dělat?

Žádost tam neleží dva měsíce ale 6 týdnů. Když si přečtete toto fórum, zjistíte, že to nějakou dobu trvá, než má soud všechny podklady pro rozhodnutí. I kdyby to soud zamítl jako předčasné, musel by vám to dát na vědomí. Čekejte
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zkrácení zákazu řízení (bodový systém)

Příspěvekod drenat v pát 07. lis 2008 10:10:32

Mohu požádat o zkrácení zákazu řízení motorových vozidel po vybodování (dosažení 12 trestných bodů)? Jestliže ano, po jaké době a jakým způsobem?

drenat
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. lis 2008 9:46:22

Re: Zkrácení zákazu řízení (bodový systém)

Příspěvekod Poradce v pát 07. lis 2008 11:40:14

drenat píše:Mohu požádat o zkrácení zákazu řízení motorových vozidel po vybodování (dosažení 12 trestných bodů)? Jestliže ano, po jaké době a jakým způsobem?

Ne, už jsme to tu někde psali. Po dosažení dvanácti bodů zaniká řidičské oprávnění ze zákona, nikoliv z rozhodnutí nějakého orgánu (soudu, městského úřadu), takže žádný takový orgán ani nemůže své rozhodnutí změnít.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod pet v pát 07. lis 2008 18:37:24

Je pravda, že řidičák mě po půlce vrátí podmínečně? Znamená to tedy, že po následném spáchání přestupku(např. naměří mi v obci 60) o ŘP opět přijdu? Další věc se týká toho, že už před spácháním přestupku kvůli kterému mi byl ŘP odebrán(alkohol) jsem měl .,nasbíraných" 5 bodů. Za alkohol je pokud se nepletu 7 bodů(1,21g/kg).Tzn., pokud se to sečte, mám tomu rozumět tak, že o ŕidičský průkaz přijdu opět na další rok? Nebo se mě za ten rok, co jsem řp neměl, nějaké body umazaly? Můžu vůbec po půlce žádat?

pet
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v pát 07. lis 2008 19:11:25

pet píše:Je pravda, že řidičák mě po půlce vrátí podmínečně? Znamená to tedy, že po následném spáchání přestupku(např. naměří mi v obci 60) o ŘP opět přijdu? Další věc se týká toho, že už před spácháním přestupku kvůli kterému mi byl ŘP odebrán(alkohol) jsem měl .,nasbíraných" 5 bodů. Za alkohol je pokud se nepletu 7 bodů(1,21g/kg).Tzn., pokud se to sečte, mám tomu rozumět tak, že o ŕidičský průkaz přijdu opět na další rok? Nebo se mě za ten rok, co jsem řp neměl, nějaké body umazaly? Můžu vůbec po půlce žádat?

Ano, soud rozhoduje pouze o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. To znamená, že vám stanoví zkušební dobu, která nesmí být kratší než zbytek trestu a delší než pět let. Pokud ve zkušební době nepovedete řádný život (trestný čin, závažnější přestupek apod.), tak na tu zbývající dobu znovu o řidičký průkaz přijdete.
Pokud o řidičský průkaz přijdete v důsledku dosažení dvanácti bodů, nesouvisí to nijak se zákazem činnosti, který vám byl uložen soudem. Můžete si tedy požádat o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. I když vám soud vyhoví, tak vám stejně městský úřad nevydá řidičský průkaz dříve, než uplyne doba jednoho roku za 12 bodů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Věnek v stř 12. lis 2008 15:05:13

Bude mít nějaký vliv na rozhodnutí soudce to, že mě údajně někdo udal na policii že řídím bez řidičáku? Já nevím kdo mě udal, kdy mě udal ani kde jsem měl údajně jet...Jen prý na mě bylo udání.Jsem z toho celkem rozčilen a už vidím, jak budu soudci vysvětlovat že to není pravda.Vůbec nevím, proč takováto udání bez důkazů policie rovnou nevyhazuje do koše. Policie se mnou dokonce ani vůbec nic neřešila.
Věnek
 

PředchozíDalší

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList