Zkrácení zákazu řízení

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:20:55

Dobrý den měl bych prozbu, Prosim vás dostal jsem zákaz řízení na dobu 2 let. A nevlasním řidický prukaz a nikdy jsem neměl žádný trestní čin za řízení. A proto by mě zajímalo jesly mužu požádat o skrácení nebo prominutí trestu. Mužu si během trestu udělat řidický průkaz? Děkuji za kladné vyřízení.
copy
 


Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:22:42

Z vašeho dotazu dovozuji, že vám nebyl trest zákazu řízení motorových vozidel uložen soudem, ale příslušným městským úřadem ve správním řízení. V takovém případě můžete po uplynutí poloviny zákazu činnosti (ve vašem případě po jednom roce) požádat o upuštění od výkonu zbyku zákazu řízení. Obdobné to je i v případech, kdy je trest zákazu činnosti uložen soudem. Po vykonání poloviny trestu může soud na žádost odsouzeného rozhodnout o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti a odsouzený tedy může znovu řídit motorová vozidla. Pokud jde o možnost "udělat si řidičský průkaz" v době zákazu řízení, tak toto zřejmě nepřichází v úvahu. Pro získání řidičského oprávnění musíte absolvovat mimo jiné i cvičné jízdy, což by bylo řízení motorového vozidla a tím pádem by se jednalo o porušení zákazu a mohlo by to být posouzeno i jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod alana v pon 12. kvě 2008 9:41:20

Pritel dostal 1rok nepodminene.Do tohoto souhrnneho trestu se mu zapocitava 5mesicni podmineny trest,4mesicni nepodmineny trest ale taky zakaz rizeni na 2roky z ktereho vykonal 1rok,7mesicu a 7dni.Tento vykonany zakaz rizeni mu take nejak zkracuje dobu vykonu trestu?Pokud ano tak jak?Ze by mu treba 5dni zkratilo vykon tresu o 1den?Podobne je to i u obecne prospesnych praci ne?Dekuji za odpoved.
alana
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v pon 12. kvě 2008 10:51:54

copy píše:Dobrý den měl bych prozbu, Prosim vás dostal jsem zákaz řízení na dobu 2 let. A nevlasním řidický prukaz a nikdy jsem neměl žádný trestní čin za řízení. A proto by mě zajímalo jesly mužu požádat o skrácení nebo prominutí trestu. Mužu si během trestu udělat řidický průkaz? Děkuji za kladné vyřízení.

O podmíněné upuštění výkonu trestu zákazu činnosti si můžete požádat, i když jste nikdy řidičský průkaz neměl. Dokud ale nebude rozhodnuto o podmíněném upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti nebo dokud tento trest celý neskončí, nesmíte řídit, a to ani v autoškole. To by bylo posuzováno jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a je pravděpodobné, že by vám opět byl uložen další zákaz řízení.
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v pon 12. kvě 2008 10:54:47

alana píše:Pritel dostal 1rok nepodminene.Do tohoto souhrnneho trestu se mu zapocitava 5mesicni podmineny trest,4mesicni nepodmineny trest ale taky zakaz rizeni na 2roky z ktereho vykonal 1rok,7mesicu a 7dni.Tento vykonany zakaz rizeni mu take nejak zkracuje dobu vykonu trestu?Pokud ano tak jak?Ze by mu treba 5dni zkratilo vykon tresu o 1den?Podobne je to i u obecne prospesnych praci ne?Dekuji za odpoved.



Trest zákazu řízení neběží, pokud je odsouzený ve vazbě nebo ve výkonu trestu odnětí svobody. To znamená, že zákaz řízení se ve skutečnosti prodlužuje o dobu, kterou odsouzený stráví ve vězení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod alana v pon 12. kvě 2008 14:00:30

To jsem nepochopila jak se mu prodlužuje.Než nastoupil tenhle výkon odnětí svobody tak už měl ten 1rok.7měsíců.7dní zákazu řízení vykonány a započítává se mu do tohoto trestu.Já tomu moc nerozumím myslela jsem že se mu to nějak odečíta z tohohle 1roku odnětí svobody že by se mu trest ještě zkrátil.Psal jste že se mu zkrátí výkon trestu jen o vykonány trest a tohle přece na vykonané.Děkuji za odpověď.
alana
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v pon 12. kvě 2008 14:41:10

alana píše:To jsem nepochopila jak se mu prodlužuje.Než nastoupil tenhle výkon odnětí svobody tak už měl ten 1rok.7měsíců.7dní zákazu řízení vykonány a započítává se mu do tohoto trestu.Já tomu moc nerozumím myslela jsem že se mu to nějak odečíta z tohohle 1roku odnětí svobody že by se mu trest ještě zkrátil.Psal jste že se mu zkrátí výkon trestu jen o vykonány trest a tohle přece na vykonané.Děkuji za odpověď.

Jestli správně počítám, tak vašemu příteli zbývá dovykonat ještě 4 měsíce a 23 dnů trestu zákazu činnosti. V době, kdy je ve vězení tento trest zákzu činnosti neběží a začně běžet až po jeho propuštění. Trest zákazu činnosti tak skončí 4 měsíce a 23 dnů po jeho propuštění z vězení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod alana v úte 13. kvě 2008 8:37:08

Můžete mi prosím vysvětlit pojem zapocitava se?Kdyz teda pritel dostal souhrnny trest odneti svobody na 1rok nepodminene a do tohoto souhrnneho trestu se mu zapocitava 4mesicni nepodmineny vykonany trest,tomu rozumim to se mu odecte z tohoto trestu,ale zapocitava se mu tam i ten vykonany zakaz rizeni v delce 1roku,7mesicu a 7dni.Kdyz se mu zapocitava,co to znamena?Dekuji za odpoved.

alana
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v úte 13. kvě 2008 11:03:32

alana píše:Můžete mi prosím vysvětlit pojem zapocitava se?Kdyz teda pritel dostal souhrnny trest odneti svobody na 1rok nepodminene a do tohoto souhrnneho trestu se mu zapocitava 4mesicni nepodmineny vykonany trest,tomu rozumim to se mu odecte z tohoto trestu,ale zapocitava se mu tam i ten vykonany zakaz rizeni v delce 1roku,7mesicu a 7dni.Kdyz se mu zapocitava,co to znamena?Dekuji za odpoved.

Nesmíte míchat dohromody trest odnětí svobody s trestem zákazu činnosti. Ty samozřejmě mezi sebou započítat nelze. Jinak už nevím, jak bych vám to vysvětlil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod alana v úte 13. kvě 2008 11:21:32

Děkuji a omlouvám se.Nevěděla jsem že se to nesmí míchat.
alana
 

Další

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Bloud TopList
cron