svěření do péče

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: soud o svěření do péče

Příspěvekod Poradce v ned 30. pro 2012 16:44:46

karlayahur píše:Dobrý den, ráda bych se zeptala zda někdo neví jestli musím znovu podat žádost o svěření dcery do péče před rozvodem, když jsem ji již v červnu podala v jiném městě než kde máme trvalý pobyt...následně si muj manžel najal právníka a od soudu mi přišel dopis, že soud se přesouvá do města trvalého bydliště?? já jsem novou žádost už neposílala, předpokládám, že když už má případ i číslo tak ho prostě jen ten jiný soud převezme..děkuji za odpověď

Ne, novou žádost podávat nemusíte, soud, kam jste návrh podala, postoupil váš návrh příslušnému soudu a ten se tím bude zabývat automaticky. Na tom "novém" soudu se v opatrovnické kanceláři můžete zeptat, v jakém stádiu vaše řízení je.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Pěstounská péče

Příspěvekod dzidza v pon 12. srp 2013 10:29:13

Dobrý den,
ráda bych věděla, zda máme někde dovolání.
Dne 22. května 2013 mi byl do Pěstounské péče svěřen chlapec. Já i OSPOD jsme se vzdali práva odvolání, rodiče přítomni nebyli. Do dnešního dne tj. 12. srpna 2013 nemám vyhotovení rozsudku. Prý ,,již' přijde tento týden.
A 15 dní do nabytí právní moci + 30 dní vyvěšení, protože rodiče si písemnost jistě nevyzvednou.
Chlapec (15,5 r.) je u nás 2 měs. na prázdninách a počítali jsme s tím, že tu už zůstane. Jenže liknavostí soudu se bude muset do DD na měsíc vrátit.
DD ho na prodloužený pobyt do nabytí právní moci nechce pustit.
Lze podat žádost o předběžné opatření, nebo něco, aby už mohl zůstat u nás, když soudu to trvalo 4 měsíce?
Děkuji za odpověď. Dzidza
dzidza
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12. srp 2013 10:16:41

Re: Pěstounská péče

Příspěvekod Poradce v pon 12. srp 2013 19:09:45

dzidza píše:Dobrý den,
ráda bych věděla, zda máme někde dovolání.
Dne 22. května 2013 mi byl do Pěstounské péče svěřen chlapec. Já i OSPOD jsme se vzdali práva odvolání, rodiče přítomni nebyli. Do dnešního dne tj. 12. srpna 2013 nemám vyhotovení rozsudku. Prý ,,již' přijde tento týden.
A 15 dní do nabytí právní moci + 30 dní vyvěšení, protože rodiče si písemnost jistě nevyzvednou.
Chlapec (15,5 r.) je u nás 2 měs. na prázdninách a počítali jsme s tím, že tu už zůstane. Jenže liknavostí soudu se bude muset do DD na měsíc vrátit.
DD ho na prodloužený pobyt do nabytí právní moci nechce pustit.
Lze podat žádost o předběžné opatření, nebo něco, aby už mohl zůstat u nás, když soudu to trvalo 4 měsíce?
Děkuji za odpověď. Dzidza

Soud je povinen vyhotovit a rozeslat rozsudek nejpozději do 30 dnů od jeho vyhlášení. Je pravda, že v dnešní době jsou soudy, zejména v některých regionech, natolik zavalené prací, že to prostě nestíhají. To vás ale nemusí zajímat, nota bene v takovém případě, jaký popisujete. Stěžujte si tedy klidně u předsedy soudu. Můžete zkusit podat i vámi zmiňovaný návrh na vydání předběžného opatření. Nejsem si ale jistý, zda mu soud vyhoví, protože ve věci již bylo meritorně rozhodnut. Nicméně za to nic nedáte (návrh na vydání předběžného opatření není zpoplatněn, takže to můžete zkusit (je samozřejmě třeba návrh pečlivě zdůvodnit, pokud nemáte na advokáta, mohl by vám s tím pomoci i OSPOD) a třeba vám soud vyhoví.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Bloud TopList