Nárok na družstevní byt

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Nárok na družstevní byt

Příspěvekod Poradce v úte 01. úno 2011 22:07:43

Kempný píše:
Admin píše:Chápu tedy dobře,že mám nárok na plnou částku za nákup prvního bytu a taky na částku za prodej tohoto bytu?Nehraje tam roli,že při prodeji a následné koupi jsem už byla vdaná? Děkuji

Ne to roli nehraje, pořád ten byt v době prodeje byl jen váš (i když jste byla vdaná) a peníze, které jste za něj získala tak byly rovněž jen vaše. Vy jste je vložila do nového, již společného bytu, a proto by vám při vypořádání toho nového bytu měly být vráceny.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Nárok na družstevní byt

Příspěvekod godgory v stř 02. úno 2011 13:02:37

Přečetl jsem si všechny zákony i pozpátku a stejně pořád nevím v jaké jsem situaci já ... Před svatbou jsem byl členem BD nájemníků. Koupil jsem členský podíl za cca 170000. Předloni jsem jej převodní smlouvou převedl na bývalou manželku. Vzhledem k tomu, že jsme ještě v té době byli manželé nejednalo se o klasický převod, ale vzniklo společné členství v družstvu nás obou, i na nájemní smlouvě jsme již uvedeni oba. Nyní ex nechce přistoupit na dohodu a chce vysoudit polovinu tržní ceny čl. podílu. Já tvrdím, že se jedná o majetek nabytý jedním z manželů za majetek náležející do výlučného vlastnictví tohoto manžela, tak jak je v zákoně. Zajímavé je, že ohlasy právních poraden na můj problém jsou tak 50 na 50 ve prospěch můj a drahé bývalé ... To je to vážně tak složitý ? Děkuji za vyjádření.
godgory
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. úno 2011 12:59:23

Re: Nárok na družstevní byt

Příspěvekod Poradce v stř 02. úno 2011 13:43:29

godgory píše:Přečetl jsem si všechny zákony i pozpátku a stejně pořád nevím v jaké jsem situaci já ... Před svatbou jsem byl členem BD nájemníků. Koupil jsem členský podíl za cca 170000. Předloni jsem jej převodní smlouvou převedl na bývalou manželku. Vzhledem k tomu, že jsme ještě v té době byli manželé nejednalo se o klasický převod, ale vzniklo společné členství v družstvu nás obou, i na nájemní smlouvě jsme již uvedeni oba. Nyní ex nechce přistoupit na dohodu a chce vysoudit polovinu tržní ceny čl. podílu. Já tvrdím, že se jedná o majetek nabytý jedním z manželů za majetek náležející do výlučného vlastnictví tohoto manžela, tak jak je v zákoně. Zajímavé je, že ohlasy právních poraden na můj problém jsou tak 50 na 50 ve prospěch můj a drahé bývalé ... To je to vážně tak složitý ? Děkuji za vyjádření.



Svůj názro jsem vyjádřil v předchozích příspěvcích a vaše situace je téměř shodná, takže předchozí odpovědi platí i pro vás.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

vypořádaní majetku

Příspěvekod sarw v čtv 08. zář 2011 10:28:27

Před 5 ti lety jsem získal družstevní byt. Po roce jsem se oženil. Za další 2 roky jsem byt získal do osobního vlastnictví.
Za dobu trvání manželství jsme zaplatilu společně anuitu 100 000.Členem družstva jsem byl výhradně já. Byt byl zapsán do OV pouze na mne. Teď se rozvádíme a manželka chce polovinu bytu.
Má na to nárok?
Díky

sarw
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. zář 2011 10:21:48

Re: vypořádaní majetku

Příspěvekod Poradce v čtv 08. zář 2011 10:47:41

sarw píše:Před 5 ti lety jsem získal družstevní byt. Po roce jsem se oženil. Za další 2 roky jsem byt získal do osobního vlastnictví.
Za dobu trvání manželství jsme zaplatilu společně anuitu 100 000.Členem družstva jsem byl výhradně já. Byt byl zapsán do OV pouze na mne. Teď se rozvádíme a manželka chce polovinu bytu.
Má na to nárok?
Díky

Jestliže jste jako vlastník v katastru nemovitostí zapsán jen vy, tak jste výlučným vlastníkem a manželka žádný nárok nemá. Má ale nárok na vypořádání investic, které do bytu vložila ze svých nebo z vašich společných peněz, ato včetně platby anuity.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Bloud TopList
cron