Výživné a vězení

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Matina v čtv 05. čer 2008 22:26:40


Dobry den, chtela bych se zeptat. Byvaly přítel (slovak), byl odsouzen pro neplaceni vyzivneho.Kdyz jsem volala do trestni kancelare, tak mi rekly ze to stale nenabylo pravni moci, jelikoz se to nedari dorucit. Tak se ptam: 1.Pokud si obsilku jakymkoliv zpusobem neprevezme, tak to prvni moci nenabude? 2. Pokud odmitne nastoupit vykon trestu a bude chtit utect nekam do ciziny, posari se mu to? Nebo pokud uz bude mit urceny vykon trestu (vazbu) a chytne ho nekde policie,tak si ho odvedou (budou mit zaznam, ze ma nastoupit vykon trestu). Neustale se mi totiz vysmiva, ze si vezme obcanku a "frnkne za kopecky". Dekuji
Matina
 


Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v pon 09. čer 2008 9:18:19

niinaj píše:Vracím se k tomu, že bývalý manžel je nyní ve výkonu trestu, trestní oznámení jsme s jeho plnoletým synem podali na podzim r. 2007. V říjnu 2007 byl odsouzen a v lednu 2008 měl nastoupit výkon trestu, Nenastoupil, vyhýbal s tomu až jej nakonec v březnu 2008 policie chytila a odvezla do věznice. Za duben mi bylo z jeho výplaty posláno pouhých 300,- Kč tj. údajně 30% z výdělku, opravdu směšné. Chci jen vědět, zda jej mohu opětně zažalovat za tu dobu než nastoupil výkon trestu. Protože od té doby, za kterou byl odsouzen zase uběhlo 6měsíců. Děkuji.

Můžete podat opět trestní oznámení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v pon 09. čer 2008 9:22:00

Matina píše:Dobry den, chtela bych se zeptat. Byvaly přítel (slovak), byl odsouzen pro neplaceni vyzivneho.Kdyz jsem volala do trestni kancelare, tak mi rekly ze to stale nenabylo pravni moci, jelikoz se to nedari dorucit. Tak se ptam: 1.Pokud si obsilku jakymkoliv zpusobem neprevezme, tak to prvni moci nenabude? 2. Pokud odmitne nastoupit vykon trestu a bude chtit utect nekam do ciziny, posari se mu to? Nebo pokud uz bude mit urceny vykon trestu (vazbu) a chytne ho nekde policie,tak si ho odvedou (budou mit zaznam, ze ma nastoupit vykon trestu). Neustale se mi totiz vysmiva, ze si vezme obcanku a "frnkne za kopecky". Dekuji



Rozsudek se musí obviněnému doručit, aby nabyl právní moci (tedy, pokud se obviněný již při soudním jednání nevzdal odvolání). Soud má možnosti jak to zajistit, obviněný může skončit i ve vazbě poté, co na něj soud vydá zatykač. Možná, že se mu nějakou relativně krátkou dobu podaří se tomu vyhýbat, ale stejně na něj jednou dojde. Pokud odjede do ciziny, je možné vydat i mezinárodní nebo evropský zatykač. Pokud znáte adresu jeho pobytu, upozorněte na to soud a můžete i připsat pár řádek o tom, jak se vám vysmívá.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

trestní oznámení pro neplacení výživného

Příspěvekod míla v úte 28. říj 2008 7:44:31

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu podat trestní oznámení pro neplacení výživného, když nejsem příbuzný, ale vím že ta "osoba" výživné neplatí, ale poškození se bojí to trestní oznámení podat. Co je k tomu vše potřeba, a jestli je k tomu třeba nějaký vzor. Děkuji Míla
míla
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. říj 2008 7:42:20

Re: trestní oznámení pro neplacení výživného

Příspěvekod Poradce v stř 29. říj 2008 18:29:19

míla píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu podat trestní oznámení pro neplacení výživného, když nejsem příbuzný, ale vím že ta "osoba" výživné neplatí, ale poškození se bojí to trestní oznámení podat. Co je k tomu vše potřeba, a jestli je k tomu třeba nějaký vzor. Děkuji Míla

Trestní oznámení může podat kdokoliv, nemusí to být nutně osoba, které se záležitost týká. Vzor najdete tady
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod polarka v pát 16. dub 2010 12:36:57

Mám dotaz. Bývalý manžel byl nepodmíněně odsouzen již 3x (celkem 3 roky) za neplacení výživného. Teď po čtvrté dostal 10 měsíců podmínku!, z žalované částky 180 000,- Kč, soud odečetl 108 000,-, protože to bylo výživné za dobu, co byl ve vězení za neplacení. Mám tomu rozumět tak, že jeho děti nemají nárok na výživné, když jejich otec sedí za to, že neplatí? Dá mi někdo - stát? za něj to odpuštěné výživné? Děkuji za odpověď.
polarka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. dub 2010 12:19:01

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v pát 16. dub 2010 18:26:31

polarka píše:Mám dotaz. Bývalý manžel byl nepodmíněně odsouzen již 3x (celkem 3 roky) za neplacení výživného. Teď po čtvrté dostal 10 měsíců podmínku!, z žalované částky 180 000,- Kč, soud odečetl 108 000,-, protože to bylo výživné za dobu, co byl ve vězení za neplacení. Mám tomu rozumět tak, že jeho děti nemají nárok na výživné, když jejich otec sedí za to, že neplatí? Dá mi někdo - stát? za něj to odpuštěné výživné? Děkuji za odpověď.

Za dobu věznění může výživné platit jen tehdy, pokud má nějaké úspory (což se těžko dokazuje) nebo pokud má ve vězení práci. Pokud by mu ve vězení práci nabídli a on ji odmítl, tak by asi byl důvod odsoudit ho i za to období, kdy byl ve vězení, jinak ale těžko. Nicméně podmínka je opravdu dost divné rozhodnutí, zkuste se obrátit na státního zástupce, aby proti rozsudku podal opravný prostředek, vy sama to bohužel udělat nemůžete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod polarka v pon 19. dub 2010 12:46:49

Děkuji za odpověď, ale to hlavní jsem se nedozvěděla. Jsem samoživitelka (s platem nad životním minimem) . "On" ve vězení pracoval a chodily mi částky od 34,- až 880,-Kč měsíčně na 2 děti. Asi podle zákona je mu v těch měsících, co je ve vězení a pracuje, odpuštěno výživné. Je možné si někde (na sociálce) zažádat o doplacení odpuštěného výživného, nebo prostě nedostanu za ty téměř 3 roky co seděl nic?
polarka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. dub 2010 12:19:01

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v pon 19. dub 2010 13:09:50

polarka píše:Děkuji za odpověď, ale to hlavní jsem se nedozvěděla. Jsem samoživitelka (s platem nad životním minimem) . "On" ve vězení pracoval a chodily mi částky od 34,- až 880,-Kč měsíčně na 2 děti. Asi podle zákona je mu v těch měsících, co je ve vězení a pracuje, odpuštěno výživné. Je možné si někde (na sociálce) zažádat o doplacení odpuštěného výživného, nebo prostě nedostanu za ty téměř 3 roky co seděl nic?

Pokud budete splňovat další podmínky sociální nouze, můžete požádat i o dávky. To ale už není otázka rodinného práva, to je oblast sociálního zabezpečení, o které nemám takový přehled. Musíte se tedy zeptat buď na sociálce (tj. na městském úřadu), případně na úřadu práce, který také některé dávky vyplácí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron