Exekuce pro výživné

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Exekuce pro výživné

Příspěvekod marie nová v ned 16. kvě 2010 10:21:47


Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující. Přečetla jsem si zde, na co vše je možné uplatnit exekuci. V mém případě býv. manžel podniká, má dva prosperující podniky ( kavárnu, hudební klub ) v Praze, ale také penzion v Teplicích. Ptám se tedy, zda exekutor může uplatnit exekuci i v penzionu, který je až do zaplacení úvěru v držení banky, a to ještě několik let. Překvapilo mne, když právnička mého býv. manžela v odvolání na výši výživného uvedla, že býv. manželovi téměř nic nezbyde z podnikání, jelikož splácí úvěr na penzion ve výši 30.000,-Kč měsíčně a toto zohledňovala u soudu, což jsem nepochopila. Jestliže si může dovolit platit takovýto úvěr ( a to nemluvím o tom, že jeho příjmy musely být velmi dobré, když si mohl dovolit úvěr na 3,5mil.Kč ), tak nevidím důvod, proč by mu mělo být soudem umožněno platit výživné na dceru pouze 950,-Kč. Doufám, že je v tomto státě ještě nějaká spravedlnost a bude v odvolání rozhodnuto se zdravým rozumem. Mrzí mne, že jsou zde v naší zemi takové zákony, které tak málo chrání děti. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
marie nová
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. pro 2009 10:24:46


Re: Exekuce pro výživné

Příspěvekod Poradce v ned 16. kvě 2010 16:58:59

marie nová píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující. Přečetla jsem si zde, na co vše je možné uplatnit exekuci. V mém případě býv. manžel podniká, má dva prosperující podniky ( kavárnu, hudební klub ) v Praze, ale také penzion v Teplicích. Ptám se tedy, zda exekutor může uplatnit exekuci i v penzionu, který je až do zaplacení úvěru v držení banky, a to ještě několik let. Překvapilo mne, když právnička mého býv. manžela v odvolání na výši výživného uvedla, že býv. manželovi téměř nic nezbyde z podnikání, jelikož splácí úvěr na penzion ve výši 30.000,-Kč měsíčně a toto zohledňovala u soudu, což jsem nepochopila. Jestliže si může dovolit platit takovýto úvěr ( a to nemluvím o tom, že jeho příjmy musely být velmi dobré, když si mohl dovolit úvěr na 3,5mil.Kč ), tak nevidím důvod, proč by mu mělo být soudem umožněno platit výživné na dceru pouze 950,-Kč. Doufám, že je v tomto státě ještě nějaká spravedlnost a bude v odvolání rozhodnuto se zdravým rozumem. Mrzí mne, že jsou zde v naší zemi takové zákony, které tak málo chrání děti. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.



Pokud je váš bývalý manžel vlastníkem penzionu, tak exekuce může proběhnout i prodejem tohoto penzionu, případně prodejem věcí v tomto penzionu umístěných. Pokud je vlastníkem někdo jiný (např. banka), nelze penzion v rámci exekuce prodat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Nestažená exekuce po zaplacení alimentů

Příspěvekod najicka v čtv 03. čer 2010 12:31:29

Dobrý den,
soudem mi byla nařízena exekuce platu, jelikož jsem dlužil 48 tis. na alimentech. V listopadu jsem celý dluh vyrovnal a exekuce mi mojí bývalou manželkou nebyla stažena, tudíž mi zadržují neoprávněně peníze na podniku, protože syn ukončil studium a je veden na úřadu práce. Kvůli tomu, nejsem schopen platit další výdaje a naskakují mi penále. Proto bych se chtěl zeptat, jaký je další postup proti navrhovateli. Jestli je možno podat na mou bývalou manželku trestní oznámení a chtít požadovat peníze, které mi jsou zadržovány + finanční náhradu za to co nejsem kvůli exekuci schopen platit.
Děkuji za odpověď
najicka
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. čer 2010 12:04:41

Re: Nestažená exekuce po zaplacení alimentů

Příspěvekod Poradce v čtv 03. čer 2010 13:37:55

najicka píše:Dobrý den,
soudem mi byla nařízena exekuce platu, jelikož jsem dlužil 48 tis. na alimentech. V listopadu jsem celý dluh vyrovnal a exekuce mi mojí bývalou manželkou nebyla stažena, tudíž mi zadržují neoprávněně peníze na podniku, protože syn ukončil studium a je veden na úřadu práce. Kvůli tomu, nejsem schopen platit další výdaje a naskakují mi penále. Proto bych se chtěl zeptat, jaký je další postup proti navrhovateli. Jestli je možno podat na mou bývalou manželku trestní oznámení a chtít požadovat peníze, které mi jsou zadržovány + finanční náhradu za to co nejsem kvůli exekuci schopen platit.
Děkuji za odpověď

Obraťte se přímo na soud, který exekuci nařídil - doložte, že jste dluh zaplatil i to, že syn již nestuduje a navrhněte soudu, aby exekuci zastavil. Soud by měl vaší žádosti vyhovět a poté teprve může dát pokyn vašemu zaměstnavateli, aby vám zadržované peníze vyplatil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné

Příspěvekod kocarnice v stř 13. říj 2010 9:52:47

Dcera je a chce být v mé péči, přesto ji soud 5.7.2010 svěřil do výchovy prarodičů,rozsudek nenabyl právní moci.Dcera chce být v mé výchově, proto jsem se odvolala proti rozsudku.Ohledně placení výživného je rozsudek předběžně vykonavatelný,proto prarodiče sepsali u soudu návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy.Toto nenabylo právní moci.Jakým způsobem se odvolat - lze to formou sepsání protokolu u soudu?-dcera stále bydlí u mě,byla pouze 3 týdny v červenci na prázdninách u prarodičů,nepodílejí se ani na výchově natož výživě. Výživné žádají pouze za červene a srpen.Domnívají se,že ji měli v péči.Jakým způsobem doložit a dokázat,že přes prázdniny nebyla v jejich péči. Dceři je 17,5 let.Děkuji za odpověď
kocarnice
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08. črc 2010 17:02:09

Re: výživné

Příspěvekod Poradce v stř 13. říj 2010 15:03:40

kocarnice píše:Dcera je a chce být v mé péči, přesto ji soud 5.7.2010 svěřil do výchovy prarodičů,rozsudek nenabyl právní moci.Dcera chce být v mé výchově, proto jsem se odvolala proti rozsudku.Ohledně placení výživného je rozsudek předběžně vykonavatelný,proto prarodiče sepsali u soudu návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy.Toto nenabylo právní moci.Jakým způsobem se odvolat - lze to formou sepsání protokolu u soudu?-dcera stále bydlí u mě,byla pouze 3 týdny v červenci na prázdninách u prarodičů,nepodílejí se ani na výchově natož výživě. Výživné žádají pouze za červene a srpen.Domnívají se,že ji měli v péči.Jakým způsobem doložit a dokázat,že přes prázdniny nebyla v jejich péči. Dceři je 17,5 let.Děkuji za odpověď

.
Konkrétní případy tady neřešíme, takže jen obecně, jaké máte možnosti. odvolání si můžete napsat sama na soud ho poslat poštou nebo ho tam donést do podatelny (v tom případě si pořiďte jeho kopii a nechte si na podatelně na tu kopii dát podací razítko jako potvrzení, že jste odvolání skutečně podala). Také si můžete nechat sepsat odvolání advokátem a ten už se o vše postará. Nebo můžete zajít na soud do příslušné exekuční kanceláře a podat odvolání přímo tam do protokolu. Nepočítejte ale s tím, že vám tam někdo bude pomáhat to odvolání formulovat, soud má povinnost to jen zapsat. Je tedy lepší, když si to napíšete v klidu sama doma.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Exekuce pro výživné

Příspěvekod marie nová v ned 17. říj 2010 17:35:04

Dobrý den,
podala jsem exekuci pro neplacení výživného na děti. Exekuce ještě neproběhla, bylo mi sděleno, že se jen čeká na soudní příkaz. Chci se zeptat - Exekuce ještě neproběhla, ale bývalý manžel asi něco tuší a přepsal rychle svou prosperující společnost na bratra. Může jít exekutor i po majetku rodičů a bratra, když vše převádí na ně??? A ještě se chci zeptat - Jediné co zatím nepřevedl je penzion, na kterém zbývá ještě výše úvěru okolo 3,5mil. Kč, býv. manžel splácí každý měsíc 23tis. Kč. Může jít exekutor po tomto majetku, když má zástavní právo banka? Někde jsem četla, že ano, že stát má přednost, ale nevím, zda jí má i v případě dlužných alimentů. Věřím, že když mu bude hrozit exekuce, že alimenty rychle uhradí. Víte, nejsem žádný hamoun na peníze, žiju s dětmi hodně skromně, ale je mi smutno z toho, že jejich otec je hodně majetný muž a na 15-ti letou dceru mi již několik let platí 950Kč a 20-ti letého syna 1.050Kč. Tvrdí, že výživné je dostačující, a že jiní neplatí vůbec, tak ať jsem ráda, že mi něco dá. Soud byl jiného názoru, soudce doslova řekl, že toto výživné v dnešní době je směšné, ale on se tomu jen vysmívá, věří že ho známá advokátka obhájí v jeho prospěch.
Moc a moc děkuji za odpověď.
marie nová
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. pro 2009 10:24:46

Re: Exekuce pro výživné

Příspěvekod Poradce v ned 17. říj 2010 17:43:56

marie nová píše:Dobrý den,
podala jsem exekuci pro neplacení výživného na děti. Exekuce ještě neproběhla, bylo mi sděleno, že se jen čeká na soudní příkaz. Chci se zeptat - Exekuce ještě neproběhla, ale bývalý manžel asi něco tuší a přepsal rychle svou prosperující společnost na bratra. Může jít exekutor i po majetku rodičů a bratra, když vše převádí na ně??? A ještě se chci zeptat - Jediné co zatím nepřevedl je penzion, na kterém zbývá ještě výše úvěru okolo 3,5mil. Kč, býv. manžel splácí každý měsíc 23tis. Kč. Může jít exekutor po tomto majetku, když má zástavní právo banka? Někde jsem četla, že ano, že stát má přednost, ale nevím, zda jí má i v případě dlužných alimentů. Věřím, že když mu bude hrozit exekuce, že alimenty rychle uhradí. Víte, nejsem žádný hamoun na peníze, žiju s dětmi hodně skromně, ale je mi smutno z toho, že jejich otec je hodně majetný muž a na 15-ti letou dceru mi již několik let platí 950Kč a 20-ti letého syna 1.050Kč. Tvrdí, že výživné je dostačující, a že jiní neplatí vůbec, tak ať jsem ráda, že mi něco dá. Soud byl jiného názoru, soudce doslova řekl, že toto výživné v dnešní době je směšné, ale on se tomu jen vysmívá, věří že ho známá advokátka obhájí v jeho prospěch.
Moc a moc děkuji za odpověď.

Exekutor může "jít" i po majetku, které je zatíženo zástavním právem banky, to není problém. Je možné se dokonce domáhat i neplatnosti převodů na blízké osoby, které byly zřejmě učiněny proto, aby se dlužník vyhnul zaplacení svých dluhů. To j ale v každém případě práce, pro advokáta, není to nic jednoduchého. V krajním případě pak je možno použít i trestní právo - existuje totiž trestný čin poškozování věřitele, jehož skutková podstata spočívá právě v tom, že někdo zašantročí (to je právní pojem) majetek, jen proto, aby se vyhnul placení svých dluhů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Dluh výživného

Příspěvekod acid v pát 01. dub 2011 12:13:25

Dobrý den, jak je to prosím s dluhem na výživném? Otci byl tento dluh přiznán soudem již před několika měsíci při ústním jednání, bylo mu také ústně při čtení rozsudku nařízeno jeho přesné splácení, ale dodnes nezaplatil z dluhu ani korunu. Bohužel stále nemám v ruce právoplatný rozsudek, vzhledem k rychlosti našich soudů. Tím se otec také ohání, když vysvětluje neplacení dluhu. Je dluh na výživném také předběžně vykonatelný? Jde přeci každopádně o výživné a mělo by asi být jedno, zda řádné nebo dlužné... Nebo musím čekat nadále ještě další týdny, než dorazí rozsudek a budu s tím moci něco dělat? Děkuji za Vaši odpověď.
acid
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. dub 2011 11:55:00

Re: Dluh výživného

Příspěvekod Poradce v pát 01. dub 2011 14:43:58

acid píše:Dobrý den, jak je to prosím s dluhem na výživném? Otci byl tento dluh přiznán soudem již před několika měsíci při ústním jednání, bylo mu také ústně při čtení rozsudku nařízeno jeho přesné splácení, ale dodnes nezaplatil z dluhu ani korunu. Bohužel stále nemám v ruce právoplatný rozsudek, vzhledem k rychlosti našich soudů. Tím se otec také ohání, když vysvětluje neplacení dluhu. Je dluh na výživném také předběžně vykonatelný? Jde přeci každopádně o výživné a mělo by asi být jedno, zda řádné nebo dlužné... Nebo musím čekat nadále ještě další týdny, než dorazí rozsudek a budu s tím moci něco dělat? Děkuji za Vaši odpověď.

Předběžná vykonatelnost se týká i dlužného výživného, můžete se tedy domáhat exekuce. Nicméně k exekuci potřebujete právě i písemné vyhotovení rozsudku. Jestliže od vyhlášení rozsudku uplynulo již několik měsíců a vy stále nemáte rozsudek, tak je něco špatně. Soud by vám měl rozsudek poslat nejpozději do jednoho měsíce. Obraťte se tedy na soud, který o výživném rozhodoval a informujte se, v čem je problém. Pokud nebudete s vysvětlením spokojena, stěžujte si u předsedy soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron