Jak je to s dluhy po rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Jak je to s dluhy po rozvodu

Příspěvekod Poradce v ned 18. dub 2010 16:31:33



lusilu píše:Pěkný podvečer,mám před rozvodem a také před podpisem smlouvy o vypořádaní majetkových vztahů.Jelikož máme s manželem nějaké úvěry,domluvili jsme se,že splácení si rozdělíme.Manžel nechal sepsat smlovu,kde je ovšem uvedeno,že v případě,že nesplní svúj závazek budu nucena tento závazek splatit já s tím,že mi manžel uhradí to co za něj zaplatím.Takže nevím jestli takto formulovaná smlova je vpořádku,myslela jsem,že smlouva mě ochrání od těchto problémú,ale prakticky to nic neřeší.Děkuji vám .

Jak si to ve smlouvě uzavřete, tak to bude. počítejte ale s tím, že s tou vaší dohodou musí souhlasit také ten, kdo vám ty peníze půjčil. nemůžete jen tak přijít do banky a říci, že teď už bude dluh splácet jen manžel.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


dluhy za trvání manželství

Příspěvekod Ajina v pát 14. kvě 2010 14:29:03

Dobrý den,omlouvám se ale už nevím kam se obrátit o radu,na netu jsem našla tyto stránky tak jsem se přišla zeptat.
Za trvání prvního manželství mého manžela mu jeho ex-manželka nadělala dluhy u různých společností a za různé služby,neplatila nájem a jiné poplatky i když jí na její účet poukazoval celou výplatu tak na poplatky měla dost prostředků.Jezdil kamionem a tak se vracel domů pozdě v noci a zase brzo odjížděl,když se jí zeptal jestli všechno zaplatila tak mu tvrdila,že ano,že je to všechno poplacené.U rozvodového řízení uvedla,že dluhy žádné nejsou.Po nějakém čase ale začaly manželovi chodit exekuční příkazy a následné obstavení platu a tak dále,platili jsme neustále nějaké exekuce a vůbec jsme nevěděli za co to všechno je pokaždé jsem dlouze pátrala na různých soudech a exekučních institucích ze kdy a u koho to je.Ex-manželka všechny smlouvy uzavírala tak aby ona nic nemusela platit a tak se to vše sesypalo na nás a ona se tomu jen směje vůbec s námi nekomunikuje.Tak jsem se chtěla zeptat jestli je možné nějak po ní polovičku této částky která je k dnešnímu dni cca200000kcz nějak dostat.Vdala se a žije na vesnici a její manžel prý má také exekuce.Takto uzavřela i pojistku synovi a také ji neplatila a i jemu přišla exekuce na 23000kcz.Prosím o radu jestli se v tomto dá něco dělat.Veškeré doklady o zaplacených exekučních příkazech máme i s daty o jejich vzniku i u kterých společností je udělala.
Vím,že kdysi to bylo tak,že dluhy se dělili na půlku ale jak je to dnes nevím.Já sama jsem žádné dluhy z prvního manželství nikdy neměla a tak můj rozvod byla jen formalita. :cry: děkuji za pomoc a radu...Ajina
Ajina
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. kvě 2010 14:10:19

Re: dluhy za trvání manželství

Příspěvekod Poradce v pát 14. kvě 2010 17:33:47

Ajina píše:Vím,že kdysi to bylo tak,že dluhy se dělili na půlku ale jak je to dnes nevím.Já sama jsem žádné dluhy z prvního manželství nikdy neměla a tak můj rozvod byla jen formalita. :cry: děkuji za pomoc a radu...Ajina

Jestli od rozvodu manželství ještě neuplynuly tři roky, lze to vyřešit žalobou o vypořádání společného jmění (i dluhy patří do společného jmění). Rozhodně ale doporučuji advokáta, není to nic jednoduchého. Pokud je to již více jak tři roky, tak se s tím již mnoho nenadělá.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Dluh po rozvodu

Příspěvekod patrik v pon 24. kvě 2010 10:21:26

Dobrý den,
Dle rozsudku o svěření dcery do péče matky spolu s matkou dcery nežijeme již od července 2009,každý má svou vlastní domácnost.Společně máme v SJM byt na hypotéku,který je placen z mého účtu,za týden již bývalá manželka na jeho splácení nepřispívá ani nikdy nepřispívala.Dle naší ústní dohody se mi zavázala,že mi hypotéky zaplacené od července 2009 vrátí,byt bude po rozvodu patřit jí.Jelikož dotyčné nevěřím,šlo by to ošetřit nějakým dlužním úpisem nebo jakýmkoliv jiným prostředkem?Popřípadě se mám později obrátit na soud a vymáhat dlužnou částku (cca.32000) touto cestou?Děkuji
patrik
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. kvě 2010 5:48:15

Re: Dluh po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 24. kvě 2010 11:02:51

patrik píše:Dobrý den,
Dle rozsudku o svěření dcery do péče matky spolu s matkou dcery nežijeme již od července 2009,každý má svou vlastní domácnost.Společně máme v SJM byt na hypotéku,který je placen z mého účtu,za týden již bývalá manželka na jeho splácení nepřispívá ani nikdy nepřispívala.Dle naší ústní dohody se mi zavázala,že mi hypotéky zaplacené od července 2009 vrátí,byt bude po rozvodu patřit jí.Jelikož dotyčné nevěřím,šlo by to ošetřit nějakým dlužním úpisem nebo jakýmkoliv jiným prostředkem?Popřípadě se mám později obrátit na soud a vymáhat dlužnou částku (cca.32000) touto cestou?Děkuji

To není jednoduchá záležitost, rozhodně doporučuji obrátit se na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron