Výživné - mimosoudní dohoda

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné - mimosoudní dohoda

Příspěvekod yrucre v čtv 18. čer 2009 11:57:59

Dobrý den,

před poměrně dlouho dobou jsem podal žádost na místní soud ohledně zvýšení výživného. Nyní mě i bývalé manželce přišlo předvolání k jednání ohledně zvýšení výživného. Chceme se s exmanželkou společně dohodnout na výši výživného a tak by mě zajímalo když např. v současné době mezi sebou uzavřeme písemnou dohodu ohledně úpravy výživného a i doplatku na výživném za poslední dva roky zpětně zda postačí když tuto dohodu předložíme soudu a zda tím bude celá věc vyřízena (zda tuto dohodu jen soud schválí, či zda vzhledem k dohodě soud úplně řízení ohledně výživného zruší)???

Předem děkuji za případnou odpověď.
yrucre
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. kvě 2008 19:47:39


Re: Výživné - mimosoudní dohoda

Příspěvekod Poradce v čtv 18. čer 2009 17:15:03

yrucre píše:Dobrý den,

před poměrně dlouho dobou jsem podal žádost na místní soud ohledně zvýšení výživného. Nyní mě i bývalé manželce přišlo předvolání k jednání ohledně zvýšení výživného. Chceme se s exmanželkou společně dohodnout na výši výživného a tak by mě zajímalo když např. v současné době mezi sebou uzavřeme písemnou dohodu ohledně úpravy výživného a i doplatku na výživném za poslední dva roky zpětně zda postačí když tuto dohodu předložíme soudu a zda tím bude celá věc vyřízena (zda tuto dohodu jen soud schválí, či zda vzhledem k dohodě soud úplně řízení ohledně výživného zruší)???

Předem děkuji za případnou odpověď.

Při jednání soudu dohodu předložte a navrhněte, aby soud vaši dohodu schválil. Soud pak rozsudkem vaši dohodu schválí (pokud bude v souladu se zájmy dítěte) a rozsudek tak do budoucna bude podkladem pro exekuci pro případ, že by došlo k nějakým zádrhelům.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Dohoda o výživném

Příspěvekod Katonka v pon 29. čer 2009 14:04:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by měla vypadat Dohoda o výchově a výživě nezletilého syna.S otcem syna jsme nikdy nebyli svoji a ani jsme spolu nikdy nežili ve společné domácnosti.Za jakýkoliv vzor moc děkuji
.
Katonka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. čer 2009 13:56:23

Re: Dohoda o výživném

Příspěvekod Poradce v pon 29. čer 2009 17:16:30

Katonka píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by měla vypadat Dohoda o výchově a výživě nezletilého syna.S otcem syna jsme nikdy nebyli svoji a ani jsme spolu nikdy nežili ve společné domácnosti.Za jakýkoliv vzor moc děkuji

Vzor je tady
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné - mimosoudní dohoda

Příspěvekod Katonka v úte 30. čer 2009 9:11:27

Moc děkuji za vzor.S pozdravem Klára
Katonka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. čer 2009 13:56:23

Výživné

Příspěvekod Olina v pon 17. srp 2009 15:45:38

Dobrý den,chci se zeptat zda existuje vyrovnávací splátka vyžívného? Přitelova ex chce abychom tuto splátku platili vždy proto aby se přiteli nezvedlo výživné na jeho syna. Existuje něco opravdu takového? Děkuji Olina
Olina
 

Re: Výživné

Příspěvekod Poradce v pát 21. srp 2009 19:06:10

Olina píše:Dobrý den,chci se zeptat zda existuje vyrovnávací splátka vyžívného? Přitelova ex chce abychom tuto splátku platili vždy proto aby se přiteli nezvedlo výživné na jeho syna. Existuje něco opravdu takového? Děkuji Olina

To, co popisujete je vlastně návrh dohody na doborovolné zvýšení výživného. Pokud s tím budete souhlasit, není třeba chodit k soudu (ale schovávejte si doklady o výši kutečně placeného výživného). Pokud se nedohodnete, tak matka dítěte může podat návrh na zvýšení výživného u soudu a ten rozhodne, zda zvýší či nezvýší. Počítejte ale s tím, že výživné takto soudně může být zvýšeno pro nezletilé dítě až tři roky zpětně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné

Příspěvekod kropitko v stř 10. úno 2010 11:50:32

Manželovi bylo soudem určeno výživné,pak jsme mezi sebou uzavřeli dohodu(vyhrožoval,že mě připraví o děti),jednalo se o to,že bude platit nižší výživné,podpisy jsme nechali ověřit na obecním úřadě. Je tato dohoda platná?
kropitko
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. úno 2010 11:43:43

Re: výživné

Příspěvekod Poradce v stř 10. úno 2010 17:19:14

kropitko píše:Manželovi bylo soudem určeno výživné,pak jsme mezi sebou uzavřeli dohodu(vyhrožoval,že mě připraví o děti),jednalo se o to,že bude platit nižší výživné,podpisy jsme nechali ověřit na obecním úřadě. Je tato dohoda platná?

Násilně vynucená dohoda není nikdy platná. Musíte ale prokázat, že byla vynucená.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

přídavek na dítě

Příspěvekod lucu v ned 14. bře 2010 16:36:28

Dobrý den,
jsem studentkou VŠ a změnila jsem trvalé bydliště od rodičů. Chtěla bych zažádat o přídavek na dítě. Do této doby mí rodiče převyšovali minimum, tak jsem ho nedostávala. Byla jsem již na úřadě a paní mi řekla, že potřebuji dohodu o stanoveni vyzivneho, kterou mám nějak sepsat doma a podpisy úředně ověřit. Mohli by jste mi prosím poradit jak tato smlouva má vypadat? Mám nepravidelnou brigádu a rodiče mi zasílání peníze jen když potřebuji. Také jsem se chtěla zeptat, jestli výše peněz od rodičů nějak ovlivní částku přídavku a také jestli mám vůbec nárok na přídavek? mockrát děkuji za radu Marcalíková
lucu
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. bře 2010 16:24:26

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList
cron