Když dítě nechce k otci

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Když dítě nechce k otci

Příspěvekod zena v sob 18. říj 2008 8:59:20

Zdravim
Chcem sa spytat ked ma otec dietata vysudene navstevne hodiny a dieta nechce ist k otcovi je povinna ist ku nemu cez navstevne hodiny
Je na to nejaky zakon ked dieta nechce alebo dieta vo veku 6 rokov sa nema pravo sama rozhodnut ci tam chce ist alebo nie. Na súde nám bolo povedane ze dieta musi zakonny zastupca pripravit na to aby dieta islo ku otcovi aj ked nechce
Dakujem
zena
 


Re: Dieta

Příspěvekod Poradce v sob 18. říj 2008 9:20:03

zena píše:Zdravim
Chcem sa spytat ked ma otec dietata vysudene navstevne hodiny a dieta nechce ist k otcovi je povinna ist ku nemu cez navstevne hodiny
Je na to nejaky zakon ked dieta nechce alebo dieta vo veku 6 rokov sa nema pravo sama rozhodnut ci tam chce ist alebo nie. Na súde nám bolo povedane ze dieta musi zakonny zastupca pripravit na to aby dieta islo ku otcovi aj ked nechce
Dakujem

Je to přesně tak, jak vám to řekli na soudě. Matka je povinná dítě na styk s otcem připravit, a to nejen materiálně, ale i psychicky. Matka zkrátka musí dítě motivovat tak, aby k otci chtělo. Pokud to nedělá, nebo dokonce naopak dítě domotivuje nějakými pomluvami apod., jde o maření výkonu úředního rozhodnutí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Sena v čtv 08. led 2009 14:25:49

Dobrý den, jsem téměř pět let rozvedená. Mám dva syny 10 a 5 let. Bývalý manžel se o děti 4 roky nezajímal, zpočátku neplatil ani výživné, nyní platí formou exekuce. V červnu 2007 si podal k soudu návrh na úpravu styku s dětmi. Soud proběhl tento týden, otec dostal soudní rozhodnutí, že si děti může brát každý sudý týden v měsíci. Vím, že moje povinnost je děti na styk s otcem řádně připravit tak, aby k otci chtěly. Toto se mi však nedaří, děti k otci jít odmítají, navštívila jsem s nimi i psychologickou poradnu, sociální pracovnici, nic však nepomáhá. Jsem už opravdu zoufalá, děsím se toho co mě čeká, vím, že mařím soudní rozhodnutí, ale děti k otci nemají žádný citový vztah a odmítají s ním trávit víkendy. Můžete mi prosím odpovědět co mi hrozí, když se mi děti nedaří přesvědčit. aby otce navštěvovaly? Děkuji za odpověď.
Sena
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. led 2009 13:53:29

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v čtv 08. led 2009 18:04:01

Sena píše:Dobrý den, jsem téměř pět let rozvedená. Mám dva syny 10 a 5 let. Bývalý manžel se o děti 4 roky nezajímal, zpočátku neplatil ani výživné, nyní platí formou exekuce. V červnu 2007 si podal k soudu návrh na úpravu styku s dětmi. Soud proběhl tento týden, otec dostal soudní rozhodnutí, že si děti může brát každý sudý týden v měsíci. Vím, že moje povinnost je děti na styk s otcem řádně připravit tak, aby k otci chtěly. Toto se mi však nedaří, děti k otci jít odmítají, navštívila jsem s nimi i psychologickou poradnu, sociální pracovnici, nic však nepomáhá. Jsem už opravdu zoufalá, děsím se toho co mě čeká, vím, že mařím soudní rozhodnutí, ale děti k otci nemají žádný citový vztah a odmítají s ním trávit víkendy. Můžete mi prosím odpovědět co mi hrozí, když se mi děti nedaří přesvědčit. aby otce navštěvovaly? Děkuji za odpověď.

Toto je složitá otázka a příklad toho, že žádný právník ani žádné zákony nemohou rodinné vztahy vyřešit, je to vždy otázka zodpovědnosti lidí, hlavně tedy rodičů. V daném případě by asi nejlepší bylo, aby zpočátku styk probíhal i za vaší přítomnosti, zkrátka, že byste byli s dětmi po určitou dobu oba rodiče. To ale předpokládá, že se na tom s otcem dětí dohodnete a vidím to spíš jako ideální, ale málo pravděpodobnou možnost. Jinak zpočátku to asi holt budete muset zkusit i přes odpor dětí. Pokud jejich otec na dobu styku vymyslí nějaký vhodný program, třeba se mu podaří je zaujmout a začnou k němu časem chodit rádi. Vím, že to je trochu jiná situace, ale berte to tak, že děti nechtějí dělat poustu věcí, rodiče je do nich musejí dostrkat (třeba sportovní kroužek) a pak je začnou dělat rády. Pokud po několika stycích bude zřejmé, že to nefunguje, můžete se zkusti obrátit se žádostí o pomoc na sociálku či pedagogicko psychologickou poradnu a s jejich pomocí se pokusit dosáhnout změny soudního rozhodnutí.
Jinak k tomu, abyste otci děti předalav vás soud může donutit pokutami, může dojít i k předání dětí za pomoci exekutora, v extémním případě by mohlo být proti vám zahájeno i stíhání pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí. Maření styku dětí s otcem by mohlo být v extrémním případě i důvodem ke změně výchovných poměrů dětí, tj. k odnětí z vaší péče a svěření jiné osobě. To ale skutečně jsou extrémy a muselo by se z vaší strany jednat o vědomé maření.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pát 22. kvě 2009 14:59:25

Zdravím vás, máme tentýž problém, dcera nechce k otci, respektive nechce s ním jet přes prázdniny na Slovensko, kam se odstěhoval....na víkendy k němu jezdila, i častěji než bylo soudem určené, prostě když chtěla jela, ale problém je, že nechce na Slovensko. Dceři bude v říjnu 15 let. To musí do 18 let povinně ke svému otci??? Myslela jsem, že když bude mít občanku,že už semůže rozhodnout sama....minulý rok měla horečky před odjezdem na Slovensko(otec dítěte tam má rodiče), byly jsme na pohotovosti, a jakmile viděla, že tam nepojede, byla bez teplot a jakýchkoliv příznaků....je to psychického původu, a nevím, jak ji motivovat, aby tam jela, když z toho má takovou hrůzu...Zajímá mě tedy hlavně, jestli ta hranice věku 15 let hraje nějakou roli....
Dík Moorka

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v pát 22. kvě 2009 15:07:34

Moorka píše:Zdravím vás, máme tentýž problém, dcera nechce k otci, respektive nechce s ním jet přes prázdniny na Slovensko, kam se odstěhoval....na víkendy k němu jezdila, i častěji než bylo soudem určené, prostě když chtěla jela, ale problém je, že nechce na Slovensko. Dceři bude v říjnu 15 let. To musí do 18 let povinně ke svému otci??? Myslela jsem, že když bude mít občanku,že už semůže rozhodnout sama....minulý rok měla horečky před odjezdem na Slovensko(otec dítěte tam má rodiče), byly jsme na pohotovosti, a jakmile viděla, že tam nepojede, byla bez teplot a jakýchkoliv příznaků....je to psychického původu, a nevím, jak ji motivovat, aby tam jela, když z toho má takovou hrůzu...Zajímá mě tedy hlavně, jestli ta hranice věku 15 let hraje nějakou roli....
Dík Moorka

Hranice patnácti let žádnou roli nehraje, dítě musí rodiče poslouchat až do omnácti. Na druhou stranu je již ve věku, kdy by sama měla mít rozumný názor na věc a mělo by se tedy k jejímu názoru přihlížet. Jestliže je styk o prázdninách upraven soudem, může si ho otec vynutit. Na druhou stranu, co z toho bude mít, když dcera bud celou dobu na něj naštvaná. Tady opět platí to, co jsem již psal mnohkrát, mezilidské vztahy tohoto typu žádné zákony a žádné soudy neupraví tak, aby všichni byli spokojení. Je to jen a jen na vzájemné lidské domluvě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pát 22. kvě 2009 16:42:52

Smutné je na tom to, že nebude na něj jen naštvaná, ale hlavně bude zase v horečkách...už dnešní noc nespala, protože se na to téma otec ozval....je smutné, že kdykoliv ji chtěl, i když ji mít neměl, a dcera byla pro, tak ji měl, i když jezdili na Slovensko k jeho rodičům, tak tam byli 14 dní a pak volali, že by tam zůstali měsíc a nikdo jim nebránil, vždy jsem jednala v jejím zájmu, ale na druhou stranu když nechce, tak to už nikoho nezajímá....otec na ní platí 700, uplatňuje svá práva, ale povinnosti mu už tolik neříkají. Chápu, že je to o vztazích...holt dám žádost k soudu o úpravu styku a on ji bude mít přesně podle určení soudu, a taky mu jinak holt nevyhovím :( a motivovat ji, aby se tam těšila v jejím věku nelze, protože sama vidí, jak se k ní kdo chová a má svůj úsudek, musela bych lhát, a to dělat rozhodně nehodlám. Ale děkuji za vaši odpověď... ;)

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v úte 26. kvě 2009 14:59:43

Dobrý den, dnes jsem byla v našem městě na sociálním odboru, za paní, která nás u soudu kdysi zastupovala (opatrovník se jí myslím říká), a ptala se jí na svou výše uvedenou situaci, kdy dcera nechce s otcem na Slovensko, a říkala, že to ani k soudu podávat nemusím, že ve svém věku téměř 15 let se sama může rozhodnout, kam chce. Platná úprava styku je 10 let stará, tedy z doby, kdy bylo dceři 4-5 let....je to opravdu možné, bez asistence soudu? Já bych to samozřejmě uvítala, ale otec je schopný přijít i s policií, což už ostatně jednou udělal, když byli dceři asi 3 roky a my se kvůli sněhové kalamitě nemohli vrátit z hor v uvedenou hodinu na předání, a otci jsem to psala, aby přijel o 2 hod déle, což udělal, ale i s policií....lze to tedy opravdu řešit tak, že když dcera řekne, že nechce, tak že nemusí..??
Děkuji Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v úte 26. kvě 2009 17:28:21

Moorka píše:Dobrý den, dnes jsem byla v našem městě na sociálním odboru, za paní, která nás u soudu kdysi zastupovala (opatrovník se jí myslím říká), a ptala se jí na svou výše uvedenou situaci, kdy dcera nechce s otcem na Slovensko, a říkala, že to ani k soudu podávat nemusím, že ve svém věku téměř 15 let se sama může rozhodnout, kam chce. Platná úprava styku je 10 let stará, tedy z doby, kdy bylo dceři 4-5 let....je to opravdu možné, bez asistence soudu? Já bych to samozřejmě uvítala, ale otec je schopný přijít i s policií, což už ostatně jednou udělal, když byli dceři asi 3 roky a my se kvůli sněhové kalamitě nemohli vrátit z hor v uvedenou hodinu na předání, a otci jsem to psala, aby přijel o 2 hod déle, což udělal, ale i s policií....lze to tedy opravdu řešit tak, že když dcera řekne, že nechce, tak že nemusí..??
Děkuji Moorka

Pokud otec bude zatvrzelý, tak v jeho prospěch hovoří rozsudek, který je vykonatelný, tzn., může i odvézt dceru i násilím. Rozumný otec samozřejmě pochopí, že když dítě k němu nechce, bude vynucený pobyt utrpením pro něj i pro dítě, ale když rozumný nebude, tak si rozsudek může vynutit. V takovém případě pak skutečně je jedinou cestou dosáhnout změny rozsudku o úpravě styku. Možná by stačilo, kdyby ta sociální pracovnice s otcem promluvila, třeba na její vyjádření dá, ale jak už jsem říkal, rozsudek hovoří v jeho prospěch.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v stř 27. kvě 2009 11:51:00

Zdravím, tak jsem byla dnes u soudu podat žádost na úpravu styku a zvýšení výživného, a cestou jsem se byla na policii přeptat, jestli je možné, když je o to otec požádá, aby s ním přijeli a dceru mi násilím odebrali, tak prý v žádném případě, určitě se nebudou prát s téměř 15-ti letou holkou, která když řekne, že tam nechce, tak tam nemusí, prý to není v jejich kompetenci, možná prý od nového roku, ale teď určitě ne. A to už do té doby proběhne soud....snad se jednou budou mojen zkušenosti někomu hodit....(ne že bych to někomu přála). :(
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Další

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Bloud TopList
cron