Náhrada škody proti ČR

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Náhrada škody proti ČR

Příspěvekod Petr v ned 12. říj 2008 21:27:11


Ahoj. Prosím může mi někdo poradit? Byl jsem policijí obviněn pak státním zástupcem obžalován se spáchání trestného činu úvěrového podvodu na KB, a.s. a po 5 letech soud rozhodnul že jsem nevinen a to na základě toho že byli sfalšovány moje podpisy na úvěrových a dalších smlouvách. Ačkoliv to říkam od samého počátku grafologii nechal vyhotovit až soud, a já musel 5 let tj. od roku 2003 až do ted čelit jako obžalovaný trestnímu řízení ve kterém mi hrozila sazba od 5 do 12 let. Cítím se být poškozen nebot jsem na základě trestního řízení přišel o svou práci jako obchodní manažer v oblasti financí a o svou firmu. Nebot jsem jako obžalovaný ztratil své dobré jméno, dobré jméno firmy atd. . Může mi někdo poradit co mám ted dělat? Nebot ačkoliv jsem po 5 letech trestního řízení nevinen jsem navždy už trestním řízením pošpiněn a na základě toho se nemoho věnovat své práci v oblasti financí, protože jsem ztratil důvěryhodnost u svých obchodních partnerů. Chci žádat od státu náhradu škody nebot jsem byl neprávem postaven před soud a přišel v průběhu toho o svou práci i podnikání.
Prosím poradte. Příp. se spojíme osobně. Jen Vážně.
Děkuji Petr
Petr
 


Re: Náhrada škody proti ČR

Příspěvekod Poradce v pon 13. říj 2008 9:27:22

Petr píše:Ahoj. Prosím může mi někdo poradit? Byl jsem policijí obviněn pak státním zástupcem obžalován se spáchání trestného činu úvěrového podvodu na KB, a.s. a po 5 letech soud rozhodnul že jsem nevinen a to na základě toho že byli sfalšovány moje podpisy na úvěrových a dalších smlouvách. Ačkoliv to říkam od samého počátku grafologii nechal vyhotovit až soud, a já musel 5 let tj. od roku 2003 až do ted čelit jako obžalovaný trestnímu řízení ve kterém mi hrozila sazba od 5 do 12 let. Cítím se být poškozen nebot jsem na základě trestního řízení přišel o svou práci jako obchodní manažer v oblasti financí a o svou firmu. Nebot jsem jako obžalovaný ztratil své dobré jméno, dobré jméno firmy atd. . Může mi někdo poradit co mám ted dělat? Nebot ačkoliv jsem po 5 letech trestního řízení nevinen jsem navždy už trestním řízením pošpiněn a na základě toho se nemoho věnovat své práci v oblasti financí, protože jsem ztratil důvěryhodnost u svých obchodních partnerů. Chci žádat od státu náhradu škody nebot jsem byl neprávem postaven před soud a přišel v průběhu toho o svou práci i podnikání.
Prosím poradte. Příp. se spojíme osobně. Jen Vážně.
Děkuji Petr



Můžete se obrátit na ministerstvo spravedlnosti se žádostí o náhradu škody způsobené nesprávným úředním postupem. Doporučuji obrátit se přitom na advokáta, pomoci by vám mohl i ten advokát, který vás zastupoval v trestním řízení (pokud jste nějakého měl)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

přídavky na bydelní

Příspěvekod Dana v čtv 16. říj 2008 13:44:46

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,zda má můj přítel,který je tohoto času ve výkonu trestu,nárok na přídavky na bydlení.v době jeho věznění platí nájem za jeho státní byt jeho matka,která za nedlouho půjde do důchodu a nebude nadále schopná nájem hradit,přídavky by ji ušetřili peníze.má nárok a co pro to udělat nebo se z něj stane bezdomovec po propuštění z vězení? Děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

Dana
 

Re: přídavky na bydelní

Příspěvekod Poradce v čtv 16. říj 2008 16:28:46

Dana píše:Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,zda má můj přítel,který je tohoto času ve výkonu trestu,nárok na přídavky na bydlení.v době jeho věznění platí nájem za jeho státní byt jeho matka,která za nedlouho půjde do důchodu a nebude nadále schopná nájem hradit,přídavky by ji ušetřili peníze.má nárok a co pro to udělat nebo se z něj stane bezdomovec po propuštění z vězení? Děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

Toto je problematika sociálního práva, nikoliv práva trestního, takže vám nedokáži spolehlivě odpovědět. Zeptejte se na příslušném městském úřadě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron