Stížnost pro porušení zákona

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Stížnost pro porušení zákona

Příspěvekod Vidlička v pon 15. zář 2008 18:44:39



Dobrý den,

chtěl bych podat podnět k podání stížnosti pro porušení zákona... Ale bohužel nevím kam.. V trestním řádu jsem to nenašel... Mám tento podnět podat přímo na ministerstvu spravedlnosti (podatelně) či na soudu, jehož rozhodnutím byl porušen zákon nebo ještě snad jinde? Děkuji Vám velice za odpověď.
Vidlička
 


Re: Stížnost pro porušení zákona

Příspěvekod Poradce v pon 15. zář 2008 19:19:20

Vidlička píše:Dobrý den,

chtěl bych podat podnět k podání stížnosti pro porušení zákona... Ale bohužel nevím kam.. V trestním řádu jsem to nenašel... Mám tento podnět podat přímo na ministerstvu spravedlnosti (podatelně) či na soudu, jehož rozhodnutím byl porušen zákon nebo ještě snad jinde? Děkuji Vám velice za odpověď.



Stížnost pro porušení zákona může podat pouze ministr spravedlnosti. Podnět k podání této stížnosti můžete proto nejrychleji podat na Ministerstvu spravedlnosti, a to jak poštou, tak osobně na tamní podatelně. Počítejte ale s tím, že záleží opravdu jen na rozhodnutí ministra, zda stížnost podá či nikoliv. Stížnost pro porušení zákona je dnes již jen okrajovým mimořádným opravným prostředkem, v praxi má vyšší využití dovolání. Pokud byste podnět podal u soudu, ten by ho stejně musel postoupit ministerstvu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron