Milost prezidenta republiky

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Milost prezidenta republiky

Příspěvekod Alana v ned 11. kvě 2008 16:00:58

Podala jsem za svého druha žádost o milost. Budu vyrozuměna o tom, jak o žádosti bylo rozhodnuto. Když ho pustí, poškou mi nějaké vyrozumění nebo to poznám až přijde domů?
Alana
 


Re: Milost prezidenta republiky

Příspěvekod Poradce v ned 11. kvě 2008 16:07:09

Alana píše:Podala jsem za svého druha žádost o milost. Budu vyrozuměna o tom, jak o žádosti bylo rozhodnuto. Když ho pustí, poškou mi nějaké vyrozumění nebo to poznám až přijde domů?



Tuto otázku trestní řád neřeší, je to částečně upraveno ve vnitřním a kancelářském řádu pro okresní a krajské soudy. Pokud bude vaše žádost zamítnuta, vyrozumí vás o tom přímo prezidentská kancelář. Pokud bude žádosti vyhověno a prezident udělí milost spojenou s propuštěním odsouzeného na svobodu, sdělí to prezidentská kancelář okamžitě předsedovi toho okresního soudu, v jehož obvodu je konkrétní věznice. Předseda soudu pak milost bez odkladu tzv. publikuje odsouzenému a ten je následně propuštěn. Uvedený předpis hovoří o tom, že předseda soudu vyrozumí i zájmové sdružení občanů, které žádost podávalo. obdobně to pravděpodobně bude i u vyrozumění soukromé osoby, což je váš případ. To vyrozumění může udělat jakýmkoliv způsobem, bude-li znát telefon, může vám i zavolat, takže se to dovíte ještě dříve, než druh dorazí domů. Předpokládám, že od prezidentské kanceláře byste dostala jako žadatelka i oficiální rozhodnutí, to by ale pravděpodobně dorazilo později.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Žádost o milost

Příspěvekod Paja v čtv 15. kvě 2008 15:19:29

Dobrý den chci se zeptat jestli může prominutí trestu milosti prezidenta přijít od soudu doporučeným dopisem nebo jestli to chodí obyčejné.Díky za odpověď.
Paja
 

Re: Žádost o milost

Příspěvekod Paja v čtv 15. kvě 2008 15:25:19

Omlouvám se ještě jsem se zapoměla zeptat když bude milosti prezidenta trest jen snížen tak to chodí také od soudu nebo z prezidentské kanceláře.Děkuji a nezlobte se.

Paja
 

Re: Žádost o milost

Příspěvekod Poradce v čtv 15. kvě 2008 17:39:38

Paja píše:Dobrý den chci se zeptat jestli může prominutí trestu milosti prezidenta přijít od soudu doporučeným dopisem nebo jestli to chodí obyčejné.Díky za odpověď.
Omlouvám se ještě jsem se zapoměla zeptat když bude milosti prezidenta trest jen snížen tak to chodí také od soudu nebo z prezidentské kanceláře.Děkuji a nezlobte se.

Rozhodnutí o udělení milosti nechodí poštou. Pokud prezident udlí někomu milost, pošle všechny podklady předsedovi soudu, v jehož obvodu obviněný nebo odsouzený žije, nebo v jehož obvodu je ve věznici. Předseda soudu pak rozhodnutí prezidenta sdělí (publikuje) přímo obviněnému, resp. odsouzenému.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Žádost o milost

Příspěvekod Aneta v pát 23. kvě 2008 15:39:32

Chci se zeptat kdo vsechno se muze pripojit k zadosti o milost.Zadala jsem o udeleni milosti meho druha a zajima me jestli se muze pripojit znamy ktery vi v jake jsem situaci.Taky se chci zeptat jestli si prezidentska kancelar vyzada posudek ze socialky oddeleni pece o deti.Dekuji.
Aneta
 

Re: Žádost o milost

Příspěvekod catorade v sob 24. kvě 2008 7:18:12

Aneta píše:Chci se zeptat kdo vsechno se muze pripojit k zadosti o milost.Zadala jsem o udeleni milosti meho druha a zajima me jestli se muze pripojit znamy ktery vi v jake jsem situaci.Taky se chci zeptat jestli si prezidentska kancelar vyzada posudek ze socialky oddeleni pece o deti.Dekuji.



Žádost o milost by měla obsahovat argumenty, které by měly prezidenta republiky přesvědčit, že milost je důvodná. Napište a použijte tedy, vše co může osobě pro kterou je milost žádána pomoci.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Re: Žádost o milost

Příspěvekod Aneta v sob 24. kvě 2008 8:54:33

Pani z oddeleni pece o deti mi rekla at podam zadost o milost ze se k me zadosti pripoji az je prezidentska kancelar zkontaktuje.Bude je prezidentska kancelar kontaktovat?
Aneta
 

Re: Žádost o milost

Příspěvekod Poradce v sob 24. kvě 2008 11:17:48

Aneta píše:Pani z oddeleni pece o deti mi rekla at podam zadost o milost ze se k me zadosti pripoji az je prezidentska kancelar zkontaktuje.Bude je prezidentska kancelar kontaktovat?

Nedokážu jednoznačně odpovědět, zda si prezidentská kancelář bude vyžadovat nějaké zprávy z oddělení péče o mládež. Pokud to budou považovat za nutné, tak určitě ano. Mohou ale také považovat takovou zprávu za zbytečnou, a pak si ji samozřejmě vyžadovat nebudou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Milost prezidenta republiky

Příspěvekod Aneta v sob 24. kvě 2008 15:32:38

V jakem smeru ji muzou povazovat za zbytecnou?V tom ze je moje zadost presvedci a bude jim stacit k udeleni milosti nebo ze je nepresvedci a v tom pripade nebudou ani kontaktovat oddeleni pece o deti.Jsem zoufala.Dekuji a nezlobte se.
Aneta
 

Další

Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron