Jaký trest může dostat?

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Jaký trest může dostat?

Příspěvekod ení v úte 01. črc 2008 11:04:38


Dobrý den,doufám že jsem se zařadila správně s mím dotazem.Můj přítel si pár let zpátky vzal na splátky u splátkové společnosti TV,kterou neplatil a tak na něj podali trestné oznámení,ale ted je vše zaplacené a společnost vše stáhla.Jenže když neplatil volali zaměstnavateli,ale v té době už tam nepracoval.Zaměstnavatel řekl,že takové razítko se u nich nepoužívá atd,takže zaměstnavatel podal taky oznámení.Splátková společnost volala jeho bývalému zaměstnavateli,že je vše zaplacené a ruší se stíhání,ale zaměstnavatel to zrušit nechce.Přítel tvrdí,že nic nesfalšoval,že majitel té firmy měl nějaké kšefty s tvrdým alkoholem a přítel se v tom nechtěl podílet a tak odešel z práce,myslí si že je to vše jeho pomsta,ale zapoměla jsem dodat,že se dobře znali.Doufám,že to trochu chápete a budete mi moci poradit, v pondělí má jít k soudu, já jsem na MD máme spolu dvě děti vlastně je to úžasný otec a je strašně hodný vím,že to soud zajímat nebude,ale jen bych chtěla vědět jak to s ním může dopadnout,jaký trest může dostat.Je mi jasné,že majitel firmy obviněn nebude,ale všude se dává razítko a podpis a číslo do zaměstnání pokud chcete něco na splátky.Moc Vám děkuji.
ení
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. črc 2008 7:59:25


Re: Jaký trest může dostat?

Příspěvekod Poradce v úte 01. črc 2008 14:17:55

ení píše:Dobrý den,doufám že jsem se zařadila správně s mím dotazem.Můj přítel si pár let zpátky vzal na splátky u splátkové společnosti TV,kterou neplatil a tak na něj podali trestné oznámení,ale ted je vše zaplacené a společnost vše stáhla.Jenže když neplatil volali zaměstnavateli,ale v té době už tam nepracoval.Zaměstnavatel řekl,že takové razítko se u nich nepoužívá atd,takže zaměstnavatel podal taky oznámení.Splátková společnost volala jeho bývalému zaměstnavateli,že je vše zaplacené a ruší se stíhání,ale zaměstnavatel to zrušit nechce.Přítel tvrdí,že nic nesfalšoval,že majitel té firmy měl nějaké kšefty s tvrdým alkoholem a přítel se v tom nechtěl podílet a tak odešel z práce,myslí si že je to vše jeho pomsta,ale zapoměla jsem dodat,že se dobře znali.Doufám,že to trochu chápete a budete mi moci poradit, v pondělí má jít k soudu, já jsem na MD máme spolu dvě děti vlastně je to úžasný otec a je strašně hodný vím,že to soud zajímat nebude,ale jen bych chtěla vědět jak to s ním může dopadnout,jaký trest může dostat.Je mi jasné,že majitel firmy obviněn nebude,ale všude se dává razítko a podpis a číslo do zaměstnání pokud chcete něco na splátky.Moc Vám děkuji.



Pravděpodobně se bude jednat o trestný čin úvěrového podvodu podle § 250b odst. 1 trestního zákona. Kliknutím na odkaz se dovíte mj. i trestní sazbu Pokud je vše zaplacené, neměl by to asi být nepodmíněný trest odnětí svobody.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Jaký trest může dostat?

Příspěvekod od xka v sob 04. říj 2008 16:13:38

dobry den ,jaka je pravdepodobnost delky trestu u vice jak 20uverovych podvodu u 8 bank. i nebank. spolecnosti?bere se to tak ,ze se vychazi z te castky celkove ,ktera je 2 mil .s tim ,ze uroky stoupaji a je zahajena exekuce?nebo s poctu uver.podvodu??jaja je tedy vyse trestu z praxe??je nejaka sance na podminku nebo uz je jisty vezni ??a jak se bere to ,kdyz za jeden podvod budu osouzen a budu mit podminku a prijde dalsi uver.podvod ,ktery byl spachan treba pred2lety ,bere se to jako poroseni podminky ,kdyz to je za stejny cin ,ale v dobe minule??nebo se mam priznat ke vsemu najednou at uz to mam za sebou vsecno a mit jeden trest??dekuji za odpoved

od xka
 

Re: Jaký trest může dostat?

Příspěvekod Poradce v sob 04. říj 2008 16:21:17

od xka píše:dobry den ,jaka je pravdepodobnost delky trestu u vice jak 20uverovych podvodu u 8 bank. i nebank. spolecnosti?bere se to tak ,ze se vychazi z te castky celkove ,ktera je 2 mil .s tim ,ze uroky stoupaji a je zahajena exekuce?nebo s poctu uver.podvodu??jaja je tedy vyse trestu z praxe??je nejaka sance na podminku nebo uz je jisty vezni ??a jak se bere to ,kdyz za jeden podvod budu osouzen a budu mit podminku a prijde dalsi uver.podvod ,ktery byl spachan treba pred2lety ,bere se to jako poroseni podminky ,kdyz to je za stejny cin ,ale v dobe minule??nebo se mam priznat ke vsemu najednou at uz to mam za sebou vsecno a mit jeden trest??dekuji za odpoved

Jestli mezi jednotlivými úvěrovými podvody nebyl vyhlášen žádný odsuzující rozsudek pro jinou trestnou činnost a pokud jste nepáchal další úvěrové podvody poté, co už proti vám bylo zahájeno trestní stíhání pro úvěrové podvody předchozí, bude se to posuzovat pravděpodobně jako jeden trestný čin, tzn. že škoda se bude u jednotlivých skutků sčítat. Nebude to tedy 20 trestných činů, ale jeden. Pokud byste byl teď pro některý z nich odsouzen k podmínce, a pak byste byl odsouzen za nějaký další z dřívějška, nebyl by to důvod k přeměně podmínky, protože nešlo o spáchání ve zkušební době. Naopak, ten původní podmíněný trest by byl zrušen a byl by vám uložen souhrnný nebo společný trest za oba skutky dohromady. Přiznání je vždy polehčující okolnost a měl byste to za sebou tak říkajíc jedním vrzem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron