Milost prezidenta republiky

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Milost prezidenta republiky

Příspěvekod Poradce v stř 12. lis 2008 9:47:07


janapulcova píše:Mám velikou prosbu,také jsem žádala o presidentskou milost pro syna,také mi ještě neodpověděli,psala jsem to v době,kdy se syn před výkonem trestu skrýval 10let,ale v krátké době po žádosti ho policie chytila a nyní je ve vězení.Chtěla jsem se zeptat,pokud by milost nedostal,je možné,aby zažádal soud o upuštění výkonu trestu z důvodu humánnosti a přiměřenosti trestu,protože má dvě děti o které se stará 13ti letého syna a dvouměsíční dceru,chodil do práce,slušně se choval a hlavně už je to 10 let od rozsudku a to mi připadá,že naplnuje zásadu přiměřenosti...újma způsobená uloženým a vykonávaným trestem nesmí být větší,než je nezbytně nutné k dosažení jeho účelu|našla jsem si na netu| a hlavně pro jeho děti.Prosím můžete mi poradit?

Otázku přiměřenosti trestu posuzuje soud již při ukládání trestu, nikoliv při žádosti o upuštění od výkonu zbytku trestu. Navíc od výkonu trestu odnětí svobody může být upuštěno jen v případech, kdy odsouzený má být vyhoštěn nebo vydán k trestnímu stíhání do ciziny anebo v případě, že onemocní nevyléčitelnou životu nebezpečnou nemocí. Vámi uváděné skutečnosti nemohou být důvodem pro upuštění od výkonu trestu, takže jedinou šancí je skutečně milost prezidenta republiky.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Předchozí

Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron