nehoda pod vlivem alkoholu

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

nehoda pod vlivem alkoholu

Příspěvekod noxxy v pon 09. čer 2008 14:01:42

Dobrý den, v dubnu jsem způsobil dopravní nehodu kamarádovým autem. Na účelové komunikaci jsem narazil do stromu, k nehodě jsem nezavolal policii, ale chtěl jsem se s kamarádem domluvit, že škodu uhradím a auto odtáhneme. V tuto chvíli jsem udělal asi blbost, protože jsem se napil alkoholu. Bohužel jel kolem nějaký lesník a ten policii zavolal, po příjezdu policie mi byla naměřená hodnota 0,21 promile. škoda na autě byla nižší než 50 000 Kč, a tuto škodu jsem už uhradil. V době nehody jsem taky nebyl připoutaný ale mě ani spolujezdci, kterého jsem vezl se nic nestalo. Rád bych se zeptal, jaký trest mohu očekávat, trestný čin to snad nebude, a zdali je možno pokutu, která mi bude uložena, odpracovat pomoví obecně prospěšných prací. S přáním pěkného dne děkuji za odpověď.

noxxy
 


Re: nehoda pod vlivem alkoholu

Příspěvekod catorade v stř 11. čer 2008 13:24:01

noxxy píše:Dobrý den, v dubnu jsem způsobil dopravní nehodu kamarádovým autem. Na účelové komunikaci jsem narazil do stromu, k nehodě jsem nezavolal policii, ale chtěl jsem se s kamarádem domluvit, že škodu uhradím a auto odtáhneme. V tuto chvíli jsem udělal asi blbost, protože jsem se napil alkoholu. Bohužel jel kolem nějaký lesník a ten policii zavolal, po příjezdu policie mi byla naměřená hodnota 0,21 promile. škoda na autě byla nižší než 50 000 Kč, a tuto škodu jsem už uhradil. V době nehody jsem taky nebyl připoutaný ale mě ani spolujezdci, kterého jsem vezl se nic nestalo. Rád bych se zeptal, jaký trest mohu očekávat, trestný čin to snad nebude, a zdali je možno pokutu, která mi bude uložena, odpracovat pomoví obecně prospěšných prací. S přáním pěkného dne děkuji za odpověď.



Bude se pravděpodobně jednat o přestupek podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. b) přestupkového zákona. Za tento lze uložit pokutu v rozmezí 10.000 až 20.000,- Kč. a rovněž zákaz řízení motorových vozidel na dobu od šesti měsíců až do jednoho roku. Dále pak v evidenční kartě řidiče vám budou zaznamenány 3 trestné body.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron