Řízení pod vlivem návykové látky

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: řízení mot.vozidla pod vlivem

Příspěvekod Poradce v ned 24. srp 2008 8:41:18

Megan píše:Dobrý den.Prosím o radu.Děkuji .

Rady, jak postupovat v konkrétních případech, neposkytujeme, to je prací advokátů. Takto přes internet by to ani nebylo dost dobře možné, protože od vás máme jen jednostranné, navíc ještě zprostředkované informace, které bychom si i mohli nesprávně interpretovat. Ať áš přítel navštíví advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Prosím o radu ALTEST

Příspěvekod frodo.pytlik v sob 11. říj 2008 6:47:34

Dobrý den, předem děkuji za pomoc a za odpověd.
Můj manžel řídil pod vlivem alkoholu a zastavila ho hlídka PČR. Dali mu dýchat testem na alkohol trubička ALTEST. Tato trubička se po profouknutí zabarvila zeleně, cca 4mm za dělící rysku. Následně na výzvu policisty se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Na místě mu byl odebrám ŘP podle paragrafu 118b .... Po týdnu mu přišlo Oznámení zahájení správního řízení o vydání rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu.
Prosím co tedy teď bude, kolik můj manžel nadíchal promile, netušíme zda se jedná o přestupek (což by bylo lepší) a nebo tr. čin.
Celkem to spěchá datum správního řízení je 15.10.2008.
Děkuji ;)

frodo.pytlik
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. říj 2008 6:16:54

Re: Prosím o radu ALTEST

Příspěvekod Poradce v sob 11. říj 2008 7:37:43

frodo.pytlik píše:Dobrý den, předem děkuji za pomoc a za odpověd.
Můj manžel řídil pod vlivem alkoholu a zastavila ho hlídka PČR. Dali mu dýchat testem na alkohol trubička ALTEST. Tato trubička se po profouknutí zabarvila zeleně, cca 4mm za dělící rysku. Následně na výzvu policisty se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Na místě mu byl odebrám ŘP podle paragrafu 118b .... Po týdnu mu přišlo Oznámení zahájení správního řízení o vydání rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu.
Prosím co tedy teď bude, kolik můj manžel nadíchal promile, netušíme zda se jedná o přestupek (což by bylo lepší) a nebo tr. čin.
Celkem to spěchá datum správního řízení je 15.10.2008.
Děkuji ;)

Sama uvádíte, že probíhá správní řízení, tedy nikoliv trestní řízení. Věc bude posuzována jako přestupek spočívající v tom, že manžel odmítl krevní zkoušku a řídil pod vlivem alkoholu. Za to dostane pokutu, která se bude pohybovat v rozmezí 25.000- 50.000 Kč a zákaz řízení nejméně na 1 rok a nejvíce na dva roky
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Prosím o radu ALTEST

Příspěvekod frodo.pytlik v sob 11. říj 2008 12:24:40

Admin píše:
frodo.pytlik píše:Dobrý den, předem děkuji za pomoc a za odpověd.
Můj manžel řídil pod vlivem alkoholu a zastavila ho hlídka PČR. Dali mu dýchat testem na alkohol trubička ALTEST. Tato trubička se po profouknutí zabarvila zeleně, cca 4mm za dělící rysku. Následně na výzvu policisty se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Na místě mu byl odebrám ŘP podle paragrafu 118b .... Po týdnu mu přišlo Oznámení zahájení správního řízení o vydání rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu.
Prosím co tedy teď bude, kolik můj manžel nadíchal promile, netušíme zda se jedná o přestupek (což by bylo lepší) a nebo tr. čin.
Celkem to spěchá datum správního řízení je 15.10.2008.
Děkuji ;)



Sama uvádíte, že probíhá správní řízení, tedy nikoliv trestní řízení. Věc bude posuzována jako přestupek spočívající v tom, že manžel odmítl krevní zkoušku a řídil pod vlivem alkoholu. Za to dostane pokutu, která se bude pohybovat v rozmezí 25.000- 50.000 Kč a zákaz řízení nejméně na 1 rok a nejvíce na dva roky


Díky vím těd víc ... A ještě prosím kolik tedy nadýchal, dá se to nějak vypočítat dle těch hodnot z ALTEST.
frodo.pytlik
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. říj 2008 6:16:54

Re: Prosím o radu ALTEST

Příspěvekod Poradce v ned 12. říj 2008 10:49:57

frodo.pytlik píše:
Admin píše:
frodo.pytlik píše:Dobrý den, předem děkuji za pomoc a za odpověd.
Můj manžel řídil pod vlivem alkoholu a zastavila ho hlídka PČR. Dali mu dýchat testem na alkohol trubička ALTEST. Tato trubička se po profouknutí zabarvila zeleně, cca 4mm za dělící rysku. Následně na výzvu policisty se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Na místě mu byl odebrám ŘP podle paragrafu 118b .... Po týdnu mu přišlo Oznámení zahájení správního řízení o vydání rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu.
Prosím co tedy teď bude, kolik můj manžel nadíchal promile, netušíme zda se jedná o přestupek (což by bylo lepší) a nebo tr. čin.
Celkem to spěchá datum správního řízení je 15.10.2008.
Děkuji ;)

Sama uvádíte, že probíhá správní řízení, tedy nikoliv trestní řízení. Věc bude posuzována jako přestupek spočívající v tom, že manžel odmítl krevní zkoušku a řídil pod vlivem alkoholu. Za to dostane pokutu, která se bude pohybovat v rozmezí 25.000- 50.000 Kč a zákaz řízení nejméně na 1 rok a nejvíce na dva roky


Díky vím těd víc ... A ještě prosím kolik tedy nadýchal, dá se to nějak vypočítat dle těch hodnot z ALTEST.

Existují na to tabulky podle rozsahu zabarvení, ale jejich hodnoty neznám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Řízení pod vlivem návykové látky

Příspěvekod Sor v čtv 23. říj 2008 15:25:28

Dobrý den, mám dotaz.Přišel jsem o ŘP(25,10,2007), nadýchal jsem 2,96 promile.Mimo jiné mi byl uložen zákaz řízení na 2 roky. Během té doby jsem takto pochybil: přehnal jsem silvestrovské oslavy, usnul jsem na lavičce na náměstí, následně mě objevili strážníci městské policie.Vše zapsali a já jsem pak už odešel po svých. Dále, na jaře jsem řídil bez oprávnění, byl jsem zastaven hlídkou dopravní policie.Ta vše vyřešila domluvou.Kromě tohoto jsem nic neprovedl.Chtěl jsem se zeptat, jak velký vliv budou mít tyto prohřešky na rozhodnutí soudce ohledně prominutí zbytku zákazu řízení. Pozítří mě totiž uplyne 1 rok od spáchání přestupku(čili 1/2).Ještě podotknu, jsem řidič autobusu, takže mě na vrácení oprávnění velmi záleží.

Sor
 

Re: Řízení pod vlivem návykové látky

Příspěvekod Poradce v pát 24. říj 2008 15:17:53

Sor píše:Dobrý den, mám dotaz.Přišel jsem o ŘP(25,10,2007), nadýchal jsem 2,96 promile.Mimo jiné mi byl uložen zákaz řízení na 2 roky. Během té doby jsem takto pochybil: přehnal jsem silvestrovské oslavy, usnul jsem na lavičce na náměstí, následně mě objevili strážníci městské policie.Vše zapsali a já jsem pak už odešel po svých. Dále, na jaře jsem řídil bez oprávnění, byl jsem zastaven hlídkou dopravní policie.Ta vše vyřešila domluvou.Kromě tohoto jsem nic neprovedl.Chtěl jsem se zeptat, jak velký vliv budou mít tyto prohřešky na rozhodnutí soudce ohledně prominutí zbytku zákazu řízení. Pozítří mě totiž uplyne 1 rok od spáchání přestupku(čili 1/2).Ještě podotknu, jsem řidič autobusu, takže mě na vrácení oprávnění velmi záleží.

S tou opičkou na lavičce by to problém mohl být a nemusel, bude záležet na tolerantnosti soudce, zda tedy bude mít pochopení pro silvestrovskou oslavu či nikoliv. To řízení bez řidičáku ale problém bude určitě, pokud to strážník vyřešil domluvou, tak vlastně schválil váš trestný čin a porušil tak svoje povinnosti. Je otázkou, zda to i někam zaznamenal.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

řízení v opilosti

Příspěvekod Ema F. v pát 31. říj 2008 18:05:56

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, můj přítel byl zastaven policejní hlídkou v autě a nadýchal 2,41 promile, byl zadržen, předán na záchytku a následně u výslechu. Odehrálo se to 7.6. 2008 a dodnes (31.10. 2008) mu nic nepřišlo, díky tomu řídí dál a nic neřeší. Já se v těchle věcích nevyznám, a chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné aby mu něco od policie přišlo (jeslti mají povinnost poslat nějaké předvolání) a nebo jestli si to musí začít řešit sám, popřípadě jestli mu hrozí nějaký trest za to, že to doteď žádným způsobem neřešil. Děkuji moc za odpověď.
Ema F.
 

Re: řízení v opilosti

Příspěvekod Poradce v pát 31. říj 2008 18:42:37

Ema F. píše:Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, můj přítel byl zastaven policejní hlídkou v autě a nadýchal 2,41 promile, byl zadržen, předán na záchytku a následně u výslechu. Odehrálo se to 7.6. 2008 a dodnes (31.10. 2008) mu nic nepřišlo, díky tomu řídí dál a nic neřeší. Já se v těchle věcích nevyznám, a chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné aby mu něco od policie přišlo (jeslti mají povinnost poslat nějaké předvolání) a nebo jestli si to musí začít řešit sám, popřípadě jestli mu hrozí nějaký trest za to, že to doteď žádným způsobem neřešil. Děkuji moc za odpověď.

Je pravděpodobné, že policie již věc předala státnímu zástupci a ten podal u soudu návrh na potrestání. Až soud rozhodne, určitě to dá příteli vědět, zatím nemusí váš přítel nic dělat, pokud mu nebyl zadržen řidičský průkaz, může i dál řídit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Řízení pod vlivem návykové látky

Příspěvekod Návštěvník v ned 09. lis 2008 21:00:18

Dobry den, byl jsem zastaven hlídkou PČR a bylo mi kontrolní dechovou zkouškou přístrojem Draeger zjištěno 0,88 promile alkoholu v krvi. Odběr krve jsem odmítl. Z přístroje, do kterého jsem dýchal, policista vytiskl protokol a nechal mi ho podepsat. To samé se pak dělo ještě na služebně, kam jsem byl převezen sepsat protokol - nechali mě znovu dýchnout do přístroje, naměřili 0,8 promile, konstatovali, že hladina alkoholu v krvi má klesající tendenci, vytiskli lísteček a nechali mě ho podepsat. Sepsali protokol, ktery jsem podepsal, zabavili mi řidičák a odvezli domů. Co mě teď čeká - respektive jak velkou pokutu mohu čekat a na jak dlouho budu mít zákaz řízení? Jaké jsou lhuty v tomto spravnim rizeni? Pro úplnost dodávám, že mám -2 body za rychlou jízdu v obci (88 km/h). Diky za odpověď.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron