Karta řidiče

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Karta řidiče

Příspěvekod Ondra v čtv 29. kvě 2008 15:27:54

Dobrý den před šesti lety jsem dokončil druhý zákaz řízení,který mi byl uložen za řízení pod vlivem alkoholu.
Bylo to pod hranicí 1 promile.Chtěl jsem se zeptat zda je možné provést výmaz karty řidiče,od té doby nemám jedinou pokutu ani jediný přestupek.Někdo říká,že jde,někdo říká,že ne.Kdo má pravdu a popř.kde požádat o výmaz?
Díky za odpověď Ondra
Ondra
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29. kvě 2008 15:22:15


Re: Karta řidiče

Příspěvekod Poradce v čtv 29. kvě 2008 16:34:13

Ondra píše:Dobrý den před šesti lety jsem dokončil druhý zákaz řízení,který mi byl uložen za řízení pod vlivem alkoholu.
Bylo to pod hranicí 1 promile.Chtěl jsem se zeptat zda je možné provést výmaz karty řidiče,od té doby nemám jedinou pokutu ani jediný přestupek.Někdo říká,že jde,někdo říká,že ne.Kdo má pravdu a popř.kde požádat o výmaz?
Díky za odpověď Ondra



V evidenční kartě řidiče nelze provádět výmazy, co se tam jednou zapíše, to tam zůstane (tedy pokud samozřejmě nejde o nějaký chybný zápis). Je to stejné jako u jiných přestupků, částečně jsme o podobné problematice psali již v článku Přestupky a rejstřík trestů
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Karta řidiče

Příspěvekod Nemam uzivatelske jmeno v pon 18. srp 2008 21:13:44

cetl jsem si ve vyhlasce Ministerstva dopravy a spojů ze dne 10. ledna 2001 o řidičských průkazech a o registru řidičů paragraf 17 odstavec 2g (mozno najit na http://www.podnikame.cz/zakony01/index.php3?co=Z2001031) a tam se pise ze v evidencni karte ridice se prestupek (s pokutou pres 2000 kc) eviduje 3 roky od spachani ale ve spisu ridice navzdy, provadi se tyto vymazy z evidencni karty ridice automaticky anebo si o to clovek musi nekde pozadat?

Diky moc.

Nemam uzivatelske jmeno
 

Re: Karta řidiče

Příspěvekod catorade v úte 19. srp 2008 15:41:00

Nemam uzivatelske jmeno píše:cetl jsem si ve vyhlasce Ministerstva dopravy a spojů ze dne 10. ledna 2001 o řidičských průkazech a o registru řidičů paragraf 17 odstavec 2g (mozno najit na http://www.podnikame.cz/zakony01/index.php3?co=Z2001031) a tam se pise ze v evidencni karte ridice se prestupek (s pokutou pres 2000 kc) eviduje 3 roky od spachani ale ve spisu ridice navzdy, provadi se tyto vymazy z evidencni karty ridice automaticky anebo si o to clovek musi nekde pozadat?

Diky moc.


Odpověď na váš dotaz máte uvedený v předchozím příspěvku „V evidenční kartě řidiče nelze provádět výmazy, co se tam jednou zapíše, to tam zůstane“. Pokud o tomto chcete vědět více informací, doporučuji zajít si na příslušný městský úřad a zde se doptat na případné podrobnosti.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Re: Karta řidiče

Příspěvekod Nemam uzivatelske jmeno v úte 19. srp 2008 21:56:42

Svym prispevkem jsem chtel (ovsem neobratne za coz se omlouvam) puvodne poukazat na rozpor mezi 'nevymazavanim' a vyhlaskou kterou jsem nasel na internetu (viz link v predchozim prispevku). Neuvedomil jsem si ovsem ze vyhlaska 31/2001 byla nekolikrat novelizovana a predpis 194/2006 puvodni vyhlasku upravuje tak ze se skutecne z evidencni karty ridice zadne vymazy prestupku neuvadi (veta "údaje o spáchaných přestupcích proti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, za které byla uložena pokuta vyšší než 2 000 Kč, a to po dobu tří let od jejich spáchání" byla novelizaci nahrazena vetou "údaje o spáchaných přestupcích proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích"). Dekuji timto za Vasi odpoved.


Mel bych jeste jeden dotaz: pokud nekdo spachal prestupek s pokutou vyssi nez 2000 kc pred dubnem roku 2006 (napr v roce 2004, 2005, na zacatku roku 2006 apod - tedy pred novelizaci), bude se vymazani ridit pred tim platnymi pravidly a prestupek bude (byl) skutecne z evidencni karty ridice vymazan po 3 letech od spachani a zustane pouze ve spisu ridice?

Dekuji za odpoved.
Nemam uzivatelske jmeno
 

Re: Karta řidiče

Příspěvekod Poradce v ned 24. srp 2008 8:36:34

Nemam uzivatelske jmeno píše:Mel bych jeste jeden dotaz: pokud nekdo spachal prestupek s pokutou vyssi nez 2000 kc pred dubnem roku 2006 (napr v roce 2004, 2005, na zacatku roku 2006 apod - tedy pred novelizaci), bude se vymazani ridit pred tim platnymi pravidly a prestupek bude (byl) skutecne z evidencni karty ridice vymazan po 3 letech od spachani a zustane pouze ve spisu ridice?

Dekuji za odpoved.

Nechci to tvrdit se 100% jistotou, ale domnívám se, že není důležité, kdy byl přestupek spáchán. "Vymazání" nebo "nevymazání" přestupku se bude řídit předpisem platným v době, kdy by k "vymazání" mělo dojít. Jestliže to právní norma již neumožňuje, nelze to provést, i když přestupek byl spáchán za účinnosti dřívější právní normy. S větší jistotou by vám to ale řekli na odboru dopravy příslušného městského úřadu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron