řízení bez řidičského oprávnění

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod janasev v čtv 29. kvě 2008 10:28:43

dobrý den, dopustila jsem se trestného činu kdy jsem řídila motocykl o obsahu 125 KW, vlastním řidičské opr. jen skupiny B, po té co mě zadržela hlídka DI jsem byla převezena na policii, kde mi byl zadržen řidičský průkaz a sděleno podezření ze spáchání trestného činu řízení bez řid. oprávnění dle par. 180, nyní je věc ve zkráceném řízení, chtěla jsem se zeptat jaké sankce mi hrozí, případně jestli ze zkušenosti nevíte na jak dlouho může být ŘP odebrán, podrobila jsem se dechové zkoušce, kdy jsem nic nenadýchala, jedná se o můj první trestný čin, nikdy před tím jsem zadržena policií nebyla ani nikdy nic podobného neřešila, díky za odpovědi
janasev
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29. kvě 2008 10:20:15


Re: řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod Poradce v čtv 29. kvě 2008 11:26:01

janasev píše:dobrý den, dopustila jsem se trestného činu kdy jsem řídila motocykl o obsahu 125 KW, vlastním řidičské opr. jen skupiny B, po té co mě zadržela hlídka DI jsem byla převezena na policii, kde mi byl zadržen řidičský průkaz a sděleno podezření ze spáchání trestného činu řízení bez řid. oprávnění dle par. 180, nyní je věc ve zkráceném řízení, chtěla jsem se zeptat jaké sankce mi hrozí, případně jestli ze zkušenosti nevíte na jak dlouho může být ŘP odebrán, podrobila jsem se dechové zkoušce, kdy jsem nic nenadýchala, jedná se o můj první trestný čin, nikdy před tím jsem zadržena policií nebyla ani nikdy nic podobného neřešila, díky za odpovědi



Na vaši otázku najdete odpověď v našem článku Trestné činy související s řízením motorových vozidel. Počítejte pravděpodobně s podmíněným trestem a zhruba jednoročním zákazem řízení. To je samozřejmě odhad, soudce, který bude vaši záležitost řešit bude mít pro rozhodnutí více podkladů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Ŕízení bez řidičáku

Příspěvekod Varky v čtv 30. říj 2008 22:25:37

Dobrý den chtěl bych se zeptat, řídil jsem bez řidičáku a na služebně při výslechu mluvili o nějakém nařízení které umožňuje uplně ignorovat trest vzhledem k tomu, že je to můj první prestní čin. Zajímá mě jaká je pravděpodobnost, že by tato situace nastala vzhledem k tomu, že sem řídil v noci, kdy na silnici nejelo jediné auto, nikoho sem nezranil a jezdil podle pravidel silničního provozu a také, že už mám za sebou větší část výcviku v autoškole. A v případě soudního líčení, dá se odhadnout trest za daných okolností ? Děkuji za odpověď.
Varky
 

Re: Ŕízení bez řidičáku

Příspěvekod Poradce v čtv 30. říj 2008 22:58:13

Varky píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat, řídil jsem bez řidičáku a na služebně při výslechu mluvili o nějakém nařízení které umožňuje uplně ignorovat trest vzhledem k tomu, že je to můj první prestní čin. Zajímá mě jaká je pravděpodobnost, že by tato situace nastala vzhledem k tomu, že sem řídil v noci, kdy na silnici nejelo jediné auto, nikoho sem nezranil a jezdil podle pravidel silničního provozu a také, že už mám za sebou větší část výcviku v autoškole. A v případě soudního líčení, dá se odhadnout trest za daných okolností ? Děkuji za odpověď.

Řízení bez oprávnění je trestný čin ve dne i v noci, na přeplněné dálnici i na liduprázdné okresce a rozhdně se to nedá nijak zamést. Trestní sazba až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest, obecně prospěšné práce, zákaz činnosti. Jak to bude ve vašem konkrétním případě, nelze říci.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod Lukas v sob 01. lis 2008 14:09:13

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to v případě že čekáte na rozsudek (zbývá mí cca měsíc autoškoly), můžete v této době normálně řídit, když jsem nedostal prozatím žádný trest ?

Lukas
 

Re: řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod Poradce v sob 01. lis 2008 17:02:31

Lukas píše:Dobrý den, zajímalo by mě jak je to v případě že čekáte na rozsudek (zbývá mí cca měsíc autoškoly), můžete v této době normálně řídit, když jsem nedostal prozatím žádný trest ?

Řédit zatím v autoškole můžete, ale v okamžiku, kdy vám bude uložen trest zákazu řízení už nemůžete řídit ani v autoškole.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod Lukáš v ned 02. lis 2008 18:09:41

[quote="Admin"][quote="Lukas"]Dobrý den, zajímalo by mě jak je to v případě že čekáte na rozsudek (zbývá mí cca měsíc autoškoly), můžete v této době normálně řídit, když jsem nedostal prozatím žádný trest ?[/quote]
Řédit zatím v autoškole můžete, ale v okamžiku, kdy vám bude uložen trest zákazu řízení už nemůžete řídit ani v autoškole.[/quote]

Děkuji za odpověď, nevím kde jinde bych se tohle dozvěděl...dovolte mi ještě malý dodatek - Já dodělám autoškolu, udělám zkoušky to vše před soudem.... pak bude soud - já pravděpodobně dostanu podmínku a až po soudu mi bude vydán řidičák..je mojí povinností řidičák odevzdat na úřadě/soudu ? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Lukáš
 

Re: řízení bez řidičského oprávnění

Příspěvekod Poradce v ned 02. lis 2008 18:31:41

Děkuji za odpověď, nevím kde jinde bych se tohle dozvěděl...dovolte mi ještě malý dodatek - Já dodělám autoškolu, udělám zkoušky to vše před soudem.... pak bude soud - já pravděpodobně dostanu podmínku a až po soudu mi bude vydán řidičák..je mojí povinností řidičák odevzdat na úřadě/soudu ? Děkuji mnohokrát za odpověď.[/quote]
Podmínka s vaším řidičákem nijak nesouvisí, podstatné pro vás bude, zda vám bude uložen zákaz řízení, či nikoliv. Pokud vám uložen nebude, nic se neděje a jezdíte dál. Pokud vám uložen bude, tak jezdit nesmíte, a to přesto, že budete mít řidičský průkaz stále u sebe. Řidičský průkaz se neodevzdává na soudě, ale na příslušném odboru dopravy pověřeného městského úřadu podle vašeho bydliště. Soud uložení zákazu řízení tomuto úřadu oznámí, a ten vás pak k odevzdání průkazu vyzve. Znovu ale opakuji, na platnost zákazu říezní nemá vliv to, zda řidičský průkaz ještě máte stále u sebe či nikoliv. Právní mocí rozhodnutí o uložení trestu začíná zákaz řízení platit a pokud budete řídit, dopuštíte se další trestné činnosti a soud už zrčitě nebude nijak shovívavý.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron