Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod Lukáš v čtv 15. kvě 2008 12:56:39

Dobrý den, ve zodpovězených otázkách jsem sice nalezl, to s čím jsem počítal, ale dnes jsem byl docela zaskočen výrokem soudkyně. Proto se obracím s prosbou. Začátkem Února 2008 jsem byl zastaven hlídkou PČR a bylo mi změřeno 1,05 promile v dechu. Podstoupil jsem i odběr krve (tam 1,10). Z důvodu mého zaměstnání jsem podal odvolání vůči rozhodnutí samosoudce (18 měsíců zákaz + 5 tis. pokuta). V odvolání jsem vše vysvětlil (potřeba ŘP pro výkon profese) + dobrovzdání od zaměstnavatele (kladné hodnocení). Na MÚ, kde mám také ŘP, mi bylo zdeleno příslušnou osobou, ještě před soudem, že až soud rozhodne, tak se mi do zákazu řízení započítává doba od zadržení ŘP (to bylo v den kontroly hlídkou PČR). Soudkyně mi ale dnes zdělila, že tomu tak není, že se diví mému odvolání, že se mi to bude počítat od toho soudního líčení, pokud se neodvolám, což jsem neudělal. Takže mám již skoro 3 měsíce zákazu za sebou a ted jako začnu opět od "0"??? V článcích zde uvedených sem nic takového nenašel, tak se tomu divím. Prosím moc o radu! Pochopil bych to, kdybych tedy mohl do soudu jezdit, ale ta doba od zadržení ŘP do soudu se musí snad započítat jako zákaz... Navíc budu muset prý pak po půlce trestu na soud (jelikož to bylo mé první potrestání i přestpek), kde budu žádat o ŘP a podstoupím nějaké přezkoušení. Prosím tedy o vysvětlení
Lukáš
 


Re: Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod Poradce v čtv 15. kvě 2008 13:49:31

Lukáš píše:Dobrý den, ve zodpovězených otázkách jsem sice nalezl, to s čím jsem počítal, ale dnes jsem byl docela zaskočen výrokem soudkyně. Proto se obracím s prosbou. Začátkem Února 2008 jsem byl zastaven hlídkou PČR a bylo mi změřeno 1,05 promile v dechu. Podstoupil jsem i odběr krve (tam 1,10). Z důvodu mého zaměstnání jsem podal odvolání vůči rozhodnutí samosoudce (18 měsíců zákaz + 5 tis. pokuta). V odvolání jsem vše vysvětlil (potřeba ŘP pro výkon profese) + dobrovzdání od zaměstnavatele (kladné hodnocení). Na MÚ, kde mám také ŘP, mi bylo zdeleno příslušnou osobou, ještě před soudem, že až soud rozhodne, tak se mi do zákazu řízení započítává doba od zadržení ŘP (to bylo v den kontroly hlídkou PČR). Soudkyně mi ale dnes zdělila, že tomu tak není, že se diví mému odvolání, že se mi to bude počítat od toho soudního líčení, pokud se neodvolám, což jsem neudělal. Takže mám již skoro 3 měsíce zákazu za sebou a ted jako začnu opět od "0"??? V článcích zde uvedených sem nic takového nenašel, tak se tomu divím. Prosím moc o radu! Pochopil bych to, kdybych tedy mohl do soudu jezdit, ale ta doba od zadržení ŘP do soudu se musí snad započítat jako zákaz... Navíc budu muset prý pak po půlce trestu na soud (jelikož to bylo mé první potrestání i přestpek), kde budu žádat o ŘP a podstoupím nějaké přezkoušení. Prosím tedy o vysvětlení



No buďto jste to špatně pochopil nebo jste narazil na soudkyni, která by soudit neměla. Samozřejmě že do doby uloženého zákazu činnosti se započítává doba, kdy odsouzený nemohl činnost vykonávat, tedy v daném případě doba od zadržení řidičského průkazu. Podrobit se přezkoušení v autoškole musíte jen tehdy, pokud budete bez řidičského oprávnění déle než rok, jinak ne (k tomu viz tento článek). Už po uplynutí poloviny trestu zákazu činnosti si můžete požádat o upuštění od výkonu zbytku tohoto trestu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod culinka v pát 04. črc 2008 20:37:14

Dobrý den,
ŘP mi byl odebrán městským úřadem za řízení nepřihlášeného auta na dobu 6 měsíců. Bohužel, během tohoto období sem znovu řídila a byla odsouzena na 4 měsíce (z podmínečným odkladem na 1 rok) a zákazem řízení na 15 měsíců. Jak se prosím počítá oněch 15 měsíců. Je to od začátku prvního zákazu řízení (a odebrání ŘP),nebo od toho druhého přestupku (řízení bez ŘP). Soudní rozhodnutí bylo vydáno až na základě druhého přestupku. Není mi tedy jasné,kdy mohu požádat o prominutí zbytku trestu.
Děkuji.

culinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. črc 2008 20:13:52

Re: Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod Poradce v pát 04. črc 2008 21:04:55

culinka píše:Dobrý den,
ŘP mi byl odebrán městským úřadem za řízení nepřihlášeného auta na dobu 6 měsíců. Bohužel, během tohoto období sem znovu řídila a byla odsouzena na 4 měsíce (z podmínečným odkladem na 1 rok) a zákazem řízení na 15 měsíců. Jak se prosím počítá oněch 15 měsíců. Je to od začátku prvního zákazu řízení (a odebrání ŘP),nebo od toho druhého přestupku (řízení bez ŘP). Soudní rozhodnutí bylo vydáno až na základě druhého přestupku. Není mi tedy jasné,kdy mohu požádat o prominutí zbytku trestu.
Děkuji.



To první (nepřihlášené auto), byl přestupek a rozhodoval městský úřad. To druhé (řízení bez řidičáku) byl trestný čin a rozhodoval soud. Zákazy činnosti, které byly uloženy v odlišných typech řízení se nesčítají, tzn. mohou se překrývat. Pokud by ale opakovaně byl uložen zákaz ve stejném typu řízení (tj. v přestupkovém nebo v trestním), tak se zákazy sčítají a později uložený zákaz začně běžet až v okamžiku, kdy skončí zákaz předchozí. Ve vašem případě se tedy zákazy nesčítají a zákaz řízení vám skoní 15 měsíců od právní moci soudního rozhodnutí. O prominutý zbytku trestu můžete žádat soud (u městského úřadu to v daném případě nemá smysl) po uplynutí 7,5 měsíce od právní moci soudního rozhodnutí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod Anonymous1 v čtv 09. říj 2008 20:55:17

Dobry den,prosim o radu ohledne vraceni RP.

Vytazek z Usneseni:
Podle § 49 odst. 3 tr. zakona ve zneni zakona c. 175/1990 Sb. s pouzitim § 118c odst. 3 zakona c. 361/200 Sb. se zapocitava do ulozeneho trestu zakazu cinnosti rizeni motorovych vozidel v trvani 1 roku doba, po kterou bylo odsouzenemu pred pravni moci trestniho prikazu opravneni k cinnosti v souvislosti s trestnym cinem odnato podle rozhodnuti MeU, odboru dopravy ze dne 19.12.2007 sp. zn ********* ktere nabylo pravni moci dne 25.1.2008 a to v trvani od 25.11.2007 do 8.3.2008

Muj dotaz: Pokud jsem to spravne pochopil muzu zazadat o vraceni RP dne 25.11.2008 ?Vyjma zkraceni doby na polovinu ktera mi jiz uplynula.
Mohu zazadat o vraceni RP v mesici listopadu popr. na konci rijna?Nebo se musi toto datum striktne dodrzet ?
Muj problem spociva v tom ze bych mel 1.11. odjizdet na sluzebni cestu.Vim ze pri zadosti o vraceni RP pred uplynutim doby zakazu mozne je,viz. uplynula polovina trestu.To je ovsem podmineno,jak jsem se dozvedel posudkem ze zamestnani.Nechci aby se o mem prohresku zamestnavatel dovedel.Mam tedy nejakou sanci ?
Anonymous1
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. říj 2008 20:39:35

Re: Zákaz řízení - započítání doby před rozsudkem

Příspěvekod Poradce v pát 10. říj 2008 7:19:43

Anonymous1 píše:Dobry den,prosim o radu ohledne vraceni RP.
Muj dotaz: Pokud jsem to spravne pochopil muzu zazadat o vraceni RP dne 25.11.2008 ?Vyjma zkraceni doby na polovinu ktera mi jiz uplynula.
Mohu zazadat o vraceni RP v mesici listopadu popr. na konci rijna?Nebo se musi toto datum striktne dodrzet ?
Muj problem spociva v tom ze bych mel 1.11. odjizdet na sluzebni cestu.Vim ze pri zadosti o vraceni RP pred uplynutim doby zakazu mozne je,viz. uplynula polovina trestu.To je ovsem podmineno,jak jsem se dozvedel posudkem ze zamestnani.Nechci aby se o mem prohresku zamestnavatel dovedel.Mam tedy nejakou sanci ?

Ano, pochopil jste to správně, váš zákaz činnosti vyprší již 25. listopadu 2008. O vydání řidičského průkazu můžete žádat až po uplynutí trestu, dříve vám ho nedají. Mohl byste sice požádat soud o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti, protože polovinu trestu už máte za sebou. V této chvíli by vám to ale pravděpodobně už nebylo moc platné, protože soud by stejně o vaší žádosti nestihl ve vámi požadovaném termínu rozhodnout (musí si vyžádat různé zprávy, včetně vašeho zaměstnavatele, čemuž se bráníte). Nevím, jak jste to myslel s tou služební cestou. Pokud jste tím chtěl říci, že budete potřebovat řídit, tak prostě máte smůlu. Pokud jste tím mínil dlouhodobou služební cestu a chtěl jste říci, že si nebudete moci po 25.11. sám řidičský průkaz vyzvednout, zkuste zajít na městský úřad, kde váš řidičský průkaz zadržují a domluvit se tam. Domnívám se, že by to šlo zařídit tak, že vám buď průkaz pošlou na vaši novou adresu na služební cestě, případně by to snad mohlo jít tak, že někomu dáte plnou moc a ten vyzvedne průkaz za vás. Na to se ale raději opravdu předem informujte přímo na úřadě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron