Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 13:30:12

Dobrý den,
Mám na Vás dotaz a prosím o radu. Byl mi zadržen řidičský průkaz za řízení pod vlivem alkoholu(1,21). Toto zadržení trvá už tři měsíce a stale nevím konečné rozhodnutí. Chtěl bych se zeptat jak dlouho ještě budu nebo spíše můžu čekat a jestli je na toto určena nějaká časová lhůta?
copy
 


Re: Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 13:37:47

Vzhledem k výši hladiny alkoholu ve vaší krvi předpokládám, že v této věci bylo zahájeno trestní řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 201 trestního zákona. V takovém případě pověřený obecní úřad nemůže vrátit řidičský průkaz dříve, než bude o trestném činu rozhodnuto soudem. Pokud vám pravomocným rozhodnutím nebude uložen trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, bude vám řidičský průkaz vrácen, pokud takový trest uložen bude, bude vám do jeho výměry započítána celá doba od okamžiku zadržení průkazu. Pokud je ve věci vedeno tzv. „klasické“ přípravné trestní řízení, musí být vyšetřování skončeno ve lhůtě dvou měsíců a jen v odůvodněných případech může státní zástupce tuto lhůtu prodloužit. V podobných případech bývá často vedeno tzv. zkrácené přípravné řízení, které musí být skončeno ve lhůtě 14 dnů. Pokud po skončení přípravného řízení státní zástupce podá obžalobu nebo návrh na potrestání, musí okresní (v Praze obvodní, v Brně městský) soud ve lhůtě tří týdnů nařídit hlavní líčení. Nepovažuje-li to za nutné, může soud v této lhůtě rozhodnout i bez jednání trestním příkazem nebo vydat jiné rozhodnutí (např. postoupit věc příslušnému úřadu jako přestupek, podmíněně zastavit trestní stíhání či vrátit věc státnímu zástupci k došetření).

[bbm][/bbm]

[youtube]NPtur1ByCOk[/youtube]
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zákaz řízení

Příspěvekod cev v pon 19. kvě 2008 21:16:32

Dobry vecer,

mela bych prosbu. V mesici listopad 2007 jsem byla zadrzena policii za rizeni pod vlivem alkoholu hned dvakrat v jeden vecer. Jednou to bylo posouzeno jako prestupek s pokutou 25 tis. Kc a 12 mesicnim zakazem rizeni vozidla, po druhe uz to bylo horsi neb jsem jela na odber krve, kde mi zjistili nemale mnozstvi alkoholu v krvi. Byl vydan trestni prikaz ze ktereho vyplyva podminka na 1 rok a 18 mesicni zakaz rizeni vozidla. Obe tyto zalezitosti nabyly pravni moci v listopadu. Chci se zeptat zda-li muzu pozadat o zkraceni trestu u obou instituci zaroven /Okresni soud v Liberci a Mestsky urad ve Frydlantu/ jiz nyni, neb od prestupku pul roku ubehlo, nebo musim pockat do srpna 2008 az uplyne 9 mesicni lhuta od soudu? Je zrejme, ze asi budu muset autoskolu delat znovu se vsim vsudy,ze? Existuje nejaky formular, urceny pro tuto problematiku, nebo staci sepsat jen zadost? Toto byl muj prvni prestupek i trestny cin, nikde zadny jiny zaznam nemam. Pokud by byl muj dotaz nadstadardni nez jsou ty ostatni, rada radu zaplatim.

Dekuji moc,

Eva Cerna

[bbh][/bbh]
cev
 

Re: Zákaz řízení

Příspěvekod Poradce v úte 20. kvě 2008 6:51:18

cev píše:Dobry vecer,

mela bych prosbu. V mesici listopad 2007 jsem byla zadrzena policii za rizeni pod vlivem alkoholu hned dvakrat v jeden vecer. Jednou to bylo posouzeno jako prestupek s pokutou 25 tis. Kc a 12 mesicnim zakazem rizeni vozidla, po druhe uz to bylo horsi neb jsem jela na odber krve, kde mi zjistili nemale mnozstvi alkoholu v krvi. Byl vydan trestni prikaz ze ktereho vyplyva podminka na 1 rok a 18 mesicni zakaz rizeni vozidla. Obe tyto zalezitosti nabyly pravni moci v listopadu. Chci se zeptat zda-li muzu pozadat o zkraceni trestu u obou instituci zaroven /Okresni soud v Liberci a Mestsky urad ve Frydlantu/ jiz nyni, neb od prestupku pul roku ubehlo, nebo musim pockat do srpna 2008 az uplyne 9 mesicni lhuta od soudu? Je zrejme, ze asi budu muset autoskolu delat znovu se vsim vsudy,ze? Existuje nejaky formular, urceny pro tuto problematiku, nebo staci sepsat jen zadost? Toto byl muj prvni prestupek i trestny cin, nikde zadny jiny zaznam nemam. Pokud by byl muj dotaz nadstadardni nez jsou ty ostatni, rada radu zaplatim.

Dekuji moc,

Eva Cerna


[adg][/adg]
Tedy, peníze nám zatím ještě nikdo nenabízel ;) , to byste mohla jít rovnou za advokátem. Tyhle stránky nejsou a ani nemohou být stavěny na výdělečném principu, ale přesto děkujeme za důvěru.

Váš dotaz rozhodně není nadstandardní, spíše naopak, je bohužel až příliš stnadnardní, což svědčí o tom, že řízení pod vlivem alkoholu u nás rozhodně není ojedinělý jev. Ale k vaší otázce:

Pokud by vám oba zákazy řízení byly uložen týmž orgánem (tedy buď soudem nebo městským úřadem) oba tresty by se sčítaly a polovina trestu by se počítala právě z toho součtu). Ve vašem případě ale tresty byly uloženy v různých řízeních (přestupkovém a trestním) a každý z nich tedy běží samostatně. U každého z nich ale platí, že požádat o upuštění od výkonu zbytku trestu můžete až po uplynutí poloviny trestu. Na městském úřadě můžete tedy požádat již nyní, u soudu až v tom srpnu. Pokud by městský úřad vaší žádosti vyhověl, stejně ale nebudete moci řídit, protože stále bude platit ten soudní zákaz. Teprve až by bylo rozhodnuto o upuštění od výkonu zbytku trestu v obou případech, nebo až by oba celé tresty uplynuly, byste mohla řídit. Na našich stránkách najdete vzor žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti uloženého soudem. Obdobně můžete žádost formulovat i u městského úřadu. Pokud jde o autoškolu, nemusela byste ji absolvovat celou, ale pouze přezkoušení, a to jen v případě, že byste byla bez řidičského průkazu déle než rok. O tom jsme blíže psali tady.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod misabu v úte 24. čer 2008 8:01:50

Dobrý den, rád bych dostal radu, zda mohu požádat o vrácení ŘP, v případě, že jsem způsobil autonehodu s těžkým ublížením na zdraví, byl mi na místě odebrán ŘP, nehoda byla 6.12.2007. Vypořádal jsem se s postiženou mimosoudně, ta již žádné požadavky nevznáší, soud dvakrát rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání, ale druhý účastník nehody, který neměl žádné zranění, se neustále odvolává. Lze alespoň do doby, než soud definitivně rozhodne dostat ŘP zpátky? Kam se mohu obrátit? Moc děkuji za odpověď.
misabu
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. čer 2008 7:55:00

Re: Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod Poradce v úte 24. čer 2008 8:21:25

misabu píše:Dobrý den, rád bych dostal radu, zda mohu požádat o vrácení ŘP, v případě, že jsem způsobil autonehodu s těžkým ublížením na zdraví, byl mi na místě odebrán ŘP, nehoda byla 6.12.2007. Vypořádal jsem se s postiženou mimosoudně, ta již žádné požadavky nevznáší, soud dvakrát rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání, ale druhý účastník nehody, který neměl žádné zranění, se neustále odvolává. Lze alespoň do doby, než soud definitivně rozhodne dostat ŘP zpátky? Kam se mohu obrátit? Moc děkuji za odpověď.

Obávám se, že na podobnou situaci zákon nepamatuje nebo o tom alespoň nevím, resp. jsem nic nenašel. Zkuste se zeptat na dopravním odboru městského úřadu, který váš řidičský průkaz zadržuje, tam to budou vědět přesněji.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron