Dotaz

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Dotaz

Příspěvekod pan Filuta v sob 19. črc 2008 10:16:20

Dobrý den, po precteni nekterych diskuzi si potrebuji neco overit. Za řízení v opilosti jsem dostal 2 roky podmínku a zakáz činnosti také na 2 roky. Takže.......v polovině trestu se mohu odvolat, ale jestě předtím musím mít hotovou zkoušku z autoškoly která mi jej vydala a dále potvrzení mého lékaře. A zápis z trestního rejstříku se mi tedy smaže po 2 letech? Děkuji mnohokrát, já jen jestli jsem to dobře pochopil :shock:

pan Filuta
 


Re: Dotaz

Příspěvekod Poradce v pon 28. črc 2008 10:04:56

pan Filuta píše:Dobrý den, po precteni nekterych diskuzi si potrebuji neco overit. Za řízení v opilosti jsem dostal 2 roky podmínku a zakáz činnosti také na 2 roky. Takže.......v polovině trestu se mohu odvolat, ale jestě předtím musím mít hotovou zkoušku z autoškoly která mi jej vydala a dále potvrzení mého lékaře. A zápis z trestního rejstříku se mi tedy smaže po 2 letech? Děkuji mnohokrát, já jen jestli jsem to dobře pochopil :shock:



No, není to úplně přesné. V polovině trestu se nemůžete "odvolat", ale můžete podat žádost o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. V té době ještě nemusíte mít zkoušku z autoškoly a lékařské vysvědčení. Soud sám vám totiž řidičský průkaz vracet nebude, ten jen rozhodne o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu. Řidičský průkaz vám vrátí příslušný městský úřad. Tomu teprve budete předkládat potvrzení z autoškoly a od lékaře. Záznam ve výpisu z rejstříku trestů se vám nebude zobrazovat až po vykonání obou trestů, tedy po dvou letech. Pokud ale soud podmíněně upustí od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti, bude se na vás jako na neodsouzeného hledět až po skončení zkušební doby podmíněného upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti (pokud samozřejmě v té zkušební době povedete řádný život). To znamená, že pokud požádáte po polovině o podmíněné upuštění od zbytku zákazu řízení, budete sice dříve mít řidičský průkauz, ale oddálíte tím "vymazání" odsouzení z rejstříku trestů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron