Zkrácení zákazu řízení

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zkrácení zákazu řízení - podání žádosti

Příspěvekod Michal v čtv 15. kvě 2008 12:59:59

Dobrý den.
Měl bych otázku. Byl mi zabaven řidický průkaz dne 14 listopadu 2007 na jeden rok soudem. a chtěl bych se zeptat jestli mohu požádat o vrácení už před půl ročním odpykání nebo až den po půl roční lhůtě. Jak to soud bere jestli žádost ke dni 15 května 2008 nebo razítko podáni na poště. děkuji za odpověď.
Michal
 


Re: Zkrácení zákazu řízení - podání žádosti

Příspěvekod Poradce v čtv 15. kvě 2008 13:38:19

Michal píše:Dobrý den.
Měl bych otázku. Byl mi zabaven řidický průkaz dne 14 listopadu 2007 na jeden rok soudem. a chtěl bych se zeptat jestli mohu požádat o vrácení už před půl ročním odpykání nebo až den po půl roční lhůtě. Jak to soud bere jestli žádost ke dni 15 května 2008 nebo razítko podáni na poště. děkuji za odpověď.

Pokud žádost podáte před uplynutím poloviny trestu, soud by ji mohl zamítnout jako předčasnou a musel byste žádost podávat znovu. Běžně se ale toleruje podání žádostí několik dní před uplynutím poloviny trestu, soudu stejně nějakou dobu trvá, než si obstará vše potřebné pro rozhodnutí
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod kocevarka@seznam.cz v čtv 22. kvě 2008 13:36:17

Chtěla bych ještě k tomuto tématu vědět zda se při ukončení trestu na 3-6měsíců dělá nějaké přezkoušení. Děkuji

kocevarka@seznam.cz
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v čtv 22. kvě 2008 14:11:11

kocevarka@seznam.cz píše:Chtěla bych ještě k tomuto tématu vědět zda se při ukončení trestu na 3-6měsíců dělá nějaké přezkoušení. Děkuji

Ne, přezkoušení se dělá, jen když jste bez řidičáku déle než rok. Podrobněji jsme o tom už psali tady.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod kocevarka v čtv 22. kvě 2008 16:45:16

ráda bych věděla zda se při vrácení ŘP, který byl odebrán na 3-6 měsíců za rychlou jízdu dělá nějaké přezkoušení. Děkuji
kocevarka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. kvě 2008 16:29:07

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v čtv 22. kvě 2008 18:06:04

kocevarka píše:ráda bych věděla zda se při vrácení ŘP, který byl odebrán na 3-6 měsíců za rychlou jízdu dělá nějaké přezkoušení. Děkuji



Já vím, že odpovídáme strašně rychle, takže to lidi kolikrát ani nestihnou postřehnout, :D ale zkuste se podívat na předchozí příspěvek.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod honza kot. v úte 08. črc 2008 16:15:44

dobry den,chci se jen zeptat. pil jsem. vzali mi ridicak na 20 mesicu. po polovine trestu jsem pozadal o zkraceni vykonu trestu a navraceni ridicskeho prukazu. dostal jsem predvolani k verejnemu zasedani na 14.7. 2008. a tet,potreboval bych vedet jestli se ma k soudu dostavit i ma pritelkyne,ktera se mnou sedela v aute. byla brana jako svedek a musela i vypovidat na polici. tet ji sice zadne predvolani neprislo,ale na papire ,ktery mi prisel od soudu,pisi :
Chceti-li aby byly pri verejnem zasedaní provedeny nektere dukazy,oznamte je podepsanemu soudu jeste pred verejnym zasedanim, U SVEDKU OZNAMTE TEZ PRESNOU ADRESU,JAKOZ I TO,O CEM MAJI BYT SLYSENI. - tato veta me mate.
mam tedy neco ohledne pritekyne na soud poslat?a ma se pritelkyne na soud take dostavit,i kdyz ji zadne predvolani neprislo????poradte mi prosim
predem dekuji za odpoved a nashledanou
honza kot.
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v úte 08. črc 2008 16:50:46

honza kot. píše:dobry den,chci se jen zeptat. pil jsem. vzali mi ridicak na 20 mesicu. po polovine trestu jsem pozadal o zkraceni vykonu trestu a navraceni ridicskeho prukazu. dostal jsem predvolani k verejnemu zasedani na 14.7. 2008. a tet,potreboval bych vedet jestli se ma k soudu dostavit i ma pritelkyne,ktera se mnou sedela v aute. byla brana jako svedek a musela i vypovidat na polici. tet ji sice zadne predvolani neprislo,ale na papire ,ktery mi prisel od soudu,pisi :
Chceti-li aby byly pri verejnem zasedaní provedeny nektere dukazy,oznamte je podepsanemu soudu jeste pred verejnym zasedanim, U SVEDKU OZNAMTE TEZ PRESNOU ADRESU,JAKOZ I TO,O CEM MAJI BYT SLYSENI. - tato veta me mate.
mam tedy neco ohledne pritekyne na soud poslat?a ma se pritelkyne na soud take dostavit,i kdyz ji zadne predvolani neprislo????poradte mi prosim
predem dekuji za odpoved a nashledanou



Vaše přítelkyně k soudu nemusí. Teď se totiž nebude projednávat, to, že jste řídil opilý. To už je dávno vyřízená záležitost. Soud teď bude zkoumat jen to, zda jste po odsouzení žil řádně a jestli jsou tedy splněny podmínky pro podmíněné upuštění od výkonu trestu zákazu činnosti. Vaší přitelkyně se to tedy nijak netýká a to poučení je standardní předtištěné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Žádost o vrácení

Příspěvekod mananek v stř 30. črc 2008 7:31:08

Dobrý den.Mám dotaz.Dne 11 unora 2008 mi byl odebrán řidičák za dosažení 12 trestných bodu.Jezdil jsem kamionem takže to bylo za nedodržení aitru.Řešil to dopravní uřad v Prostějově.Teď 11 to bude půl roku.Tak se chci zeptat jestli mám nějakou šanci dostat zpět řidičák po uplynutí poloviny trestu.Děkuji moc za odpověď.Petr
mananek
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. črc 2008 7:28:24

Re: Žádost o vrácení

Příspěvekod Poradce v stř 30. črc 2008 9:47:00

mananek píše:Dobrý den.Mám dotaz.Dne 11 unora 2008 mi byl odebrán řidičák za dosažení 12 trestných bodu.Jezdil jsem kamionem takže to bylo za nedodržení aitru.Řešil to dopravní uřad v Prostějově.Teď 11 to bude půl roku.Tak se chci zeptat jestli mám nějakou šanci dostat zpět řidičák po uplynutí poloviny trestu.Děkuji moc za odpověď.Petr

Ne, pokud jste přišel o všechny body, dostanete řidičský průkaz nejdříve za rok, a to jen tehdy, pokud vám nebyl uložen samostatně ještě jiný trest zákazu řízení. blíže k tomu viz tento článek
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList