Zkrácení zákazu řízení

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

NAVRÁCENÍ ŘP

Příspěvekod Návštěvník v úte 05. srp 2008 14:29:59

DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT.V SRPNU 07 JSEM ZAVINILA DOPRAVNÍ NEHODU POD VLIVEM ALKOHOLU.ŘIDIČÁK MI BYL ODEBRÁN NA DOBU 1 ROKU.NAVRÁCENÍ ŘIDIČÁKU SE BLÍŽÍ, A JÁ NEVIM JESLI MĚ ČEKÁ NĚJAKÉ PŘEZKOUŠENÍ, A JESTLI MAM NĚKDE ŽÁDAT O NAVRÁCENÍ.
DĚKUJI ZA ODPOVĚD S POZDRAVEM MARIE
Návštěvník
 


Re: NAVRÁCENÍ ŘP

Příspěvekod Poradce v úte 05. srp 2008 19:23:07

Návštěvník píše:DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT.V SRPNU 07 JSEM ZAVINILA DOPRAVNÍ NEHODU POD VLIVEM ALKOHOLU.ŘIDIČÁK MI BYL ODEBRÁN NA DOBU 1 ROKU.NAVRÁCENÍ ŘIDIČÁKU SE BLÍŽÍ, A JÁ NEVIM JESLI MĚ ČEKÁ NĚJAKÉ PŘEZKOUŠENÍ, A JESTLI MAM NĚKDE ŽÁDAT O NAVRÁCENÍ.
DĚKUJI ZA ODPOVĚD S POZDRAVEM MARIE

Není-li trest delší než jeden rok, nemusíte přezkoušení dělat. Více zde
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

zadost o upusteni zbytku zakazu

Příspěvekod libor v pon 11. srp 2008 21:23:53

dostal jsem zakaz rizeni motorovych vozidel na 4roky a podminku na 2roky porusil jsem zakaz rizeni dostal jsem za to trest verejne prospesnych praci a zakaz rizeni motorovych vozidel a prodlouzili mi podminku o 1rok tedy jeden soud mi ulozil zakaz rizeni na 4roky a podminku na 2roky kterou mi prodlouzily o 1rok to je na 3roky druhy soud mi ulozil verejne prospesne prace a zakaz rizeni na 2roky muzu tedy zadat o upusteni od zbytku trestu kdyz jsem porusil ulozeny trest. dekuji predem

libor
 

Re: zadost o upusteni zbytku zakazu

Příspěvekod Poradce v pon 11. srp 2008 21:41:40

libor píše:dostal jsem zakaz rizeni motorovych vozidel na 4roky a podminku na 2roky porusil jsem zakaz rizeni dostal jsem za to trest verejne prospesnych praci a zakaz rizeni motorovych vozidel a prodlouzili mi podminku o 1rok tedy jeden soud mi ulozil zakaz rizeni na 4roky a podminku na 2roky kterou mi prodlouzily o 1rok to je na 3roky druhy soud mi ulozil verejne prospesne prace a zakaz rizeni na 2roky muzu tedy zadat o upusteni od zbytku trestu kdyz jsem porusil ulozeny trest. dekuji predem

Váš popis není úplně jasný. Jestli jsem to správně pochopil, byly vám postupně uloženy dva tresty zákazu činnosti, dohromady tedy na čtyři roky. O podmíněné upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti můžete žádat po uplynutí poloviny součtu obou trestů, tedy po dvou letech.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod Návštěvník v pát 29. srp 2008 9:18:35

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli u veřejného zasedání o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti musím mít advokáta?..Nebo to může proběhnout bez advokáta?..Ještě mám dotaz, jak to u tohoto veřejného zasedání probíhá?..Předem děkuji za odpověd..
Návštěvník
 

Re: Zákaz řízení - lhůta k rozhodnutí

Příspěvekod Poradce v pát 29. srp 2008 9:36:22

Návštěvník píše:Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli u veřejného zasedání o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti musím mít advokáta?..Nebo to může proběhnout bez advokáta?..Ještě mám dotaz, jak to u tohoto veřejného zasedání probíhá?..Předem děkuji za odpověd..



Obhájce mít můžete, ale nemusíte. Pokud jste si jistý, že jste se po odsouzení choval slušně, tak by to asi bylo i vyhazování peněz, jedná se o velice jednoduchou a rychlou záležitost. Při veřejném zasedání soud přečte vaši žádost a listiny, které si vyžádal, zejména výpisy z rejstříku trestů a z evidence řidičů, zprávy o chování z místa bydliště a od zaměstnavatele. Možná vás i krátce vyslechne, abyste svou žádost podrobněji zdůvodnil. Potom rozhodne, zda vaší žádosti vyhoví nebo zda ji zamítne. Pokud žádosti vyhoví, stanoví vám zároveň zkušební dobu. Některé soudy vám usnesení vydají hned na místě písemně, u některých soudů si budete muset ještě pár dní počkat, než vám usnesení přijde poštou. Pokud soud vaší žádosti vyhoví, nechte si v trestní kanceláři soudu vyznačit na usnesení právní moc a s tímto usnesením se vydejte na městský úřad, který váš řidičský průkaz zadržuje.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Vrácení řp

Příspěvekod Pardal v úte 02. zář 2008 16:49:11

Dobrý den chtěl sem se zeptat když mi vzali řidiský přůkaz na 1 rok (za body) můžu žadat o polovinu?
Pardal
 

Re: Vrácení řp

Příspěvekod Poradce v úte 02. zář 2008 19:30:23

Pardal píše:Dobrý den chtěl sem se zeptat když mi vzali řidiský přůkaz na 1 rok (za body) můžu žadat o polovinu?



Ne. už jsme to tu několikrát psali, vrácení řidičského průkazu po půlce zákazu se týká jen těch případů, kdy zákaz byl uložen soudem nebo městským úřadem. V případě dosažení 12 bodů dochází ke ztrátě řidičského oprávnění ze zákona (tedy nikoliv z rozhodnutí nějakého orgánu) a zákon jednoznačně stanoví, že řidič přijde o oprávnění na celý rok.

Existuje možnost, jak odmazat body (viz tento článek), ale to se týká jen těch řidičů, kteří mají maximálně 10 bodů. Jestliže jste již přišel o řidičák kvůli dosažení 12 bodů, tak se vás to netýká.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vrácení řp

Příspěvekod pardal v úte 02. zář 2008 19:39:37

Aha:( tak díky
pardal
 

Kdy lze podat žádost o prominutí zbytku trestu

Příspěvekod hans v stř 10. zář 2008 10:27:13

Dobrý den,

zajímá mě kdy přesně lze podat žádost o prominutí zbytku trestu soudního zákazu řízení motorových vozidel. Je možné tuto žádost podat až po uplynutí poloviny uloženého trestu anebo i dříve, tj. před uplynutím poloviny trestu, s vědomím, že soud o této žádosti rozhodne až po uplynutí požadované poloviny? Jsou s předčasným podáním této žádosti spojeny nějaké nepříznivé důsledky a je řízení nějak zpoplatněno?

Děkuji.

Jana
hans
 

PředchozíDalší

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron