Zkrácení zákazu řízení

Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Návštěvník v stř 10. zář 2008 10:44:15

Dobrý den.V lednu roku 2006 jsem naboural a dostal jsem trest:3 roky zákaz řízení a 18 měsíců podmínku...
1. srpna roku 2008 jsem žádal o zkrácení trestu.Zatím se mi nedostala odpověď.
Chtěl bych se zeptat,zda je nějaký termín-do kdy mi příslušný soud musí dát nějaké informace,zda vůbec nějaký je???
Zřejmě je přeskoušení nevyhnutelné co???
Děkuji předem za odpověď
Návštěvník
 


Re: Kdy lze podat žádost o prominutí zbytku trestu

Příspěvekod Poradce v stř 10. zář 2008 11:43:35

hans píše:Dobrý den,
zajímá mě kdy přesně lze podat žádost o prominutí zbytku trestu soudního zákazu řízení motorových vozidel. Je možné tuto žádost podat až po uplynutí poloviny uloženého trestu anebo i dříve, tj. před uplynutím poloviny trestu, s vědomím, že soud o této žádosti rozhodne až po uplynutí požadované poloviny? Jsou s předčasným podáním této žádosti spojeny nějaké nepříznivé důsledky a je řízení nějak zpoplatněno?

Na tuto otázku zde již určitě bylo odpovídáno. Zásadně by se mělo žádat až po uplynutí poloviny trestu, některé soudy ale tolerují, pokud je žádost podána krátce před uplynutím poloviny trestu (dejme tomu do dvou týdnů). Může se lae stát i to, že žádost bude odmítnuta jako předčasná. Za podání žádosti se nic neplatí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v stř 10. zář 2008 11:48:29

Návštěvník píše:Dobrý den.V lednu roku 2006 jsem naboural a dostal jsem trest:3 roky zákaz řízení a 18 měsíců podmínku...
1. srpna roku 2008 jsem žádal o zkrácení trestu.Zatím se mi nedostala odpověď.
Chtěl bych se zeptat,zda je nějaký termín-do kdy mi příslušný soud musí dát nějaké informace,zda vůbec nějaký je???
Zřejmě je přeskoušení nevyhnutelné co???
Děkuji předem za odpověď



Soud žádnou lhůtu kl vyřízení žádosti nemá, psali jsme o tom podrobněji v této rubrice.Tam se dovíte i to, proč to nějakou dobu trvá. S přezkouešním počítejte, o tom se píše i v této rubrice, kterou právě čtete, pokud jste bez řidičáku déle jak rok, musíte dělat přezkoušení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Jiří v pát 19. zář 2008 15:16:21

[quote="copy"]Dobrý den, dne 25.11. 2008 mě uplyne polovina doby(1 rok), na kterou mě byl soudem odebrán ŘP.Když hned v tomto termínu zažádám o vrácení, je nějaká naděje že to soud vyřídí do 23.12.?Odjíždím totiž na půl roku do zahraničí, a potřeboval bych už jet autem a i tam se autem pohybovat...Nelze řízení nejak urychlit, např. sám oběhat a sehnat potřebné dokumenty pro soud k vydání rozhodnutí?[/quote]
Jiří
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v pát 19. zář 2008 17:58:48

Jiří píše:Dobrý den, dne 25.11. 2008 mě uplyne polovina doby(1 rok), na kterou mě byl soudem odebrán ŘP.Když hned v tomto termínu zažádám o vrácení, je nějaká naděje že to soud vyřídí do 23.12.?Odjíždím totiž na půl roku do zahraničí, a potřeboval bych už jet autem a i tam se autem pohybovat...Nelze řízení nejak urychlit, např. sám oběhat a sehnat potřebné dokumenty pro soud k vydání rozhodnutí?

Pravděpodobnost, že to soud stihne vyřídit za necelý měsíc, je poměrně malá. Můžete zkusit žádost podat už třeba čtrnáct dní před uplynutím poloviny trestu a požádat soud, aby o žádosti rozhodl do vašeho odjezdu. Zda vám ale soud vyhoví, to vám nezaručuju. Záelží taky na tom, o jaký soud půjde. Na malých soudech je to určitě rychlejší, než na větších.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod David v úte 23. zář 2008 21:10:59

Podobný dotaz už byl, přesto potřebuji pomoc. Dne 16.1.07 mi byl uložen zákaz řízení na 1 rok, po následném porušení další ze dne 24.5.07 na 2 roky. Kdy je prosím termín možnosti zažádat si o zkrácení? Dva soudci mi sdělili dva odlišné termíny. Děkuji.

David
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v stř 24. zář 2008 6:31:02

David píše:Podobný dotaz už byl, přesto potřebuji pomoc. Dne 16.1.07 mi byl uložen zákaz řízení na 1 rok, po následném porušení další ze dne 24.5.07 na 2 roky. Kdy je prosím termín možnosti zažádat si o zkrácení? Dva soudci mi sdělili dva odlišné termíny. Děkuji.

Budu-li vycházet z toho, že ten první zákaz nabyl právní moci právě toho 16.1.2007 a nebyla vám do něj započítána žádná předchozí doba (tj. doba od zadržení řidičského průkazu do právní moci rozhodnutí), tak polovina součtu trestů (tj. polovina z tří let), je 1,5 roku, což znamená, že polovina již uplynula 16.7.2008. To platí ovšem pouze tehdy, nebyl-li jste během té doby ve výkonu trestu odnětí svobody. Ta se totiž do výkonu zákazu činnosti nezapočítává a o dobu strávenou ve vězení byste tak musel polovinu trestu zákazu činnosti ještě posunout.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Burax v čtv 02. říj 2008 7:05:55

Zdravím, chtěl bych položit úplně jednoduchou otázku-jak vypadá žádost o zmírnění zbytku trestu? Nikde na internetu to bohožel nemůžu najít.Zákaz řízení mot. vozidel mi byl uložen na dobu 2.5 roku za dopravní nehodu a OPP jsem již dávno odpracoval a pomalu se blíží doba poviny trestu pokud to tedy dobře chápu že trest se počátá ode dne rozzsudku, doručení rozzsudku. Pokud možno odpověď na e-mail burax@seznam.cz . Děkuji...
Burax
 

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod Poradce v čtv 02. říj 2008 7:21:39

Burax píše:Zdravím, chtěl bych položit úplně jednoduchou otázku-jak vypadá žádost o zmírnění zbytku trestu? Nikde na internetu to bohožel nemůžu najít.Zákaz řízení mot. vozidel mi byl uložen na dobu 2.5 roku za dopravní nehodu a OPP jsem již dávno odpracoval a pomalu se blíží doba poviny trestu pokud to tedy dobře chápu že trest se počátá ode dne rozzsudku, doručení rozzsudku. Pokud možno odpověď na e-mail burax@seznam.cz . Děkuji...



Vzor žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti najdete zde. doba trestu se nepočítá od doručení rozsudku, ale od jeho právní moci, což pokud nebylo podáno odvolání, bývá 8 dní po doručení rozsudku nebo trestního příkazu. Je ale možné, že do doby zákazu řízení vám byla započítána doba před právní mocí rozudku, a to tehdy, byl-li vám řidičský průkaz po nehodě zadržen policií. To by pro vás nyní mělo tu výhodu, že půlka trestu přijde dříve. Odpovědi na mail nezasíláme.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zkrácení zákazu řízení

Příspěvekod peter v pát 03. říj 2008 15:06:55

Dobrý den..Za 3 týdny mě uplyne polovina trestu zákazu řízení.Má cenu vůbec žádat, když, jak jsem zjistil: Žádost můžu podat až po uplynutí poloviny.(Takže za 3 týdny)Vyřízení u soudu je prý min. cca na 2 měsíce.Dále, i když to bude kladně vyřízené, bude mít údajně dopravní inspektorát, podle slov zaměstnance DI,dalších 60 dní k uskutečnění vrácení a zaslání ŘP poštou..Pokud dobře počítám, od doby uplynutí poloviny trestu po vrácení uplyne, z důvodu naší byrokracie, kolem 4 měsíců.A pokud jsem to dobře počítal, normálně bych se vešel do lhůty 1 roku(kvůli přezkoušení z odborné a zdravotní způsobilosti), ale s těmi min. 4 měsíci, co se bude někde moje žádost povalovat, to bude přes rok, a budu muset přezkoušení absolvovat.Nejde toto řízení nějak ovlivnit, aby netrvalo tak příšerně dlouho?
peter
 

PředchozíDalší

Zpět na Zákaz řízení, trestná činnost v dopravě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron