Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v stř 11. čer 2008 22:54:53

Dobrý den.Můj přítel dostal usnesení o přeměně obecně prospěšných práci a na něm je razítko že rozhodnutí nabylo právní moci 10.8.2007.V normálním případě by mu prisla vyzva k nastupu trestu ale pritel je od rijna ve vykonu trestu ze ktereho ma mit vystup ted v cervenci 2008.Kdyz jsem za nim ted byla tak mi rikal ze ve veznici nemaji pravoplat-nabiti pravni moci k vykonu trestu techto premenenych obecne prospesnych praci.Co to znamena kdyz na usneseni je ze to pravni moci nabylo a ve veznici pravoplat nemaji.Co musi do veznice prijit aby byl pritel informovan a vyzvan k vykonu trestu premenenych obecne prospesnych praci?Dekuji moc za odpoved.
Nikola
 


Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v čtv 12. čer 2008 16:18:31

Nikola píše:Dobrý den.Můj přítel dostal usnesení o přeměně obecně prospěšných práci a na něm je razítko že rozhodnutí nabylo právní moci 10.8.2007.V normálním případě by mu prisla vyzva k nastupu trestu ale pritel je od rijna ve vykonu trestu ze ktereho ma mit vystup ted v cervenci 2008.Kdyz jsem za nim ted byla tak mi rikal ze ve veznici nemaji pravoplat-nabiti pravni moci k vykonu trestu techto premenenych obecne prospesnych praci.Co to znamena kdyz na usneseni je ze to pravni moci nabylo a ve veznici pravoplat nemaji.Co musi do veznice prijit aby byl pritel informovan a vyzvan k vykonu trestu premenenych obecne prospesnych praci?Dekuji moc za odpoved.

Tohleto si mezi sebou vyřídí věznice a soud, váš přítel to nijak neovlivní. Soud do věznice pošla nařízení výkonu trestu. Věznice o tom ví a pokud by se stalo, že od soudu nepřijde s předstihem příslušné nařízení výkonu trestu, upozorní na to věznice soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v čtv 12. čer 2008 18:33:36

Znamená to tedy že i když usnesení nabylo právní moci musí příslušný soud vydat i narizeni vykonu trestu?Dekuji.

Nikola
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v čtv 12. čer 2008 18:51:03

Nikola píše:Znamená to tedy že i když usnesení nabylo právní moci musí příslušný soud vydat i narizeni vykonu trestu?Dekuji.

Ano, přesně tak
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod jana v pon 16. čer 2008 9:56:24

Dobrý den.Chci se zeptat,zda pokud je muj přítel již na výkonu trestu za obecně prospěš práce,které bohužel nevykonal,jestli je nějaká možnost o odklad trestu na dobu pozdější.jeho zaměstnavatel ho v práci nutně potřebuje a je ochotný požádat u soudu o propuštění.slyšela jsem,že tato možnost existuje,jen nevím kam se obrátit.přítel je tam na 50 dní,tak taky jestli má vůbec cenu to zkusit,jestli než to projde soudní cestou,nebude mít trest už vykonán.děkuji za odpověd
jana
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v pon 16. čer 2008 13:47:04

jana píše:Dobrý den.Chci se zeptat,zda pokud je muj přítel již na výkonu trestu za obecně prospěš práce,které bohužel nevykonal,jestli je nějaká možnost o odklad trestu na dobu pozdější.jeho zaměstnavatel ho v práci nutně potřebuje a je ochotný požádat u soudu o propuštění.slyšela jsem,že tato možnost existuje,jen nevím kam se obrátit.přítel je tam na 50 dní,tak taky jestli má vůbec cenu to zkusit,jestli než to projde soudní cestou,nebude mít trest už vykonán.děkuji za odpověd



To, že zaměstnavatel potřebuje svého odsouzeného zaměstnance, není důvodem k přerušení či odkladu trestu odnětí svobody. Taková žádost by byla soudem zcela jistě zamítnuta. Navíc při tak krátkém trestu jsou vaše pochybnosti o vhodnosti podání žádosti a době vyřízení naprosto oprávněné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v sob 21. čer 2008 10:40:14

Dobrý den.Psala jsem na probacni a mediacni sluzbu o prosetreni premenenych obecne prospesnych praci meho pritele z duvodu kriticke financni situace rodiny se 3malymi detmi.Odpovedely mi ze je jim lito v jak tezke jsem situaci ale ze s tim nejde nic delat protoze premena nabyla pravni moci 10.8.2007 ale ze ma pritel pozadat o podminecne propusteni a dohled ze strediska probacni a mediacni sluzby.Ale pritel uz podminecne propusteni mel v breznu,zamitly mu to,ale to mel podminecne propusteni na pulku puvodniho trestu ktery mel na 8mesicu.Ted si odpykava ty premenene obecne prospesne prace ktere ma na 6mesicu.Chtela bych vedet jak je to s tim podminecnym propustenim zda muze dat novou zadost i kdyz ty obecne prospesne prace byly zahrnuty do podminecneho propusteni ktere mel v breznu.Take bych se chtela zeptat jestli jsou jeste nejake moznosti ze strany probacni a mediacni sluzby nebo jine moznosti aby mohl byt pritel propusten.Mam 3deti(4roky,14mesicu a 2mesice) a jsem zoufala.Psaly jsme s pritelem i zadost o milost prezidenta republiky ale mam hrozny strach ze ji nedostane.Jsem pod dohledem socialne pravi ochrany deti a nechci pomyslet na to co by se mohlo stat.Uz si nevim rady a jsem na dne.Dekuji za odpoved.
Nikola
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v sob 21. čer 2008 10:42:45

Dobrý den.Psala jsem na probacni a mediacni sluzbu o prosetreni premenenych obecne prospesnych praci meho pritele z duvodu kriticke financni situace rodiny se 3malymi detmi.Odpovedely mi ze je jim lito v jak tezke jsem situaci ale ze s tim nejde nic delat protoze premena nabyla pravni moci 10.8.2007 ale ze ma pritel pozadat o podminecne propusteni a dohled ze strediska probacni a mediacni sluzby.Ale pritel uz podminecne propusteni mel v breznu,zamitly mu to,ale to mel podminecne propusteni na pulku puvodniho trestu ktery mel na 8mesicu.Ted si odpykava ty premenene obecne prospesne prace ktere ma na 6mesicu.Chtela bych vedet jak je to s tim podminecnym propustenim zda muze dat novou zadost i kdyz ty obecne prospesne prace byly zahrnuty do podminecneho propusteni ktere mel v breznu.Take bych se chtela zeptat jestli jsou jeste nejake moznosti ze strany probacni a mediacni sluzby nebo jine moznosti aby mohl byt pritel propusten.Mam 3deti(4roky,14mesicu a 2mesice) a jsem zoufala.Psaly jsme s pritelem i zadost o milost prezidenta republiky ale mam hrozny strach ze ji nedostane.Jsem pod dohledem socialne pravi ochrany deti a nechci pomyslet na to co by se mohlo stat.Uz si nevim rady a jsem na dne.Dekuji za odpoved.

Nikola
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v sob 21. čer 2008 10:52:16

Nikola píše:Dobrý den.Psala jsem na probacni a mediacni sluzbu o prosetreni premenenych obecne prospesnych praci meho pritele z duvodu kriticke financni situace rodiny se 3malymi detmi.Odpovedely mi ze je jim lito v jak tezke jsem situaci ale ze s tim nejde nic delat protoze premena nabyla pravni moci 10.8.2007 ale ze ma pritel pozadat o podminecne propusteni a dohled ze strediska probacni a mediacni sluzby.Ale pritel uz podminecne propusteni mel v breznu,zamitly mu to,ale to mel podminecne propusteni na pulku puvodniho trestu ktery mel na 8mesicu.Ted si odpykava ty premenene obecne prospesne prace ktere ma na 6mesicu.Chtela bych vedet jak je to s tim podminecnym propustenim zda muze dat novou zadost i kdyz ty obecne prospesne prace byly zahrnuty do podminecneho propusteni ktere mel v breznu.Take bych se chtela zeptat jestli jsou jeste nejake moznosti ze strany probacni a mediacni sluzby nebo jine moznosti aby mohl byt pritel propusten.Mam 3deti(4roky,14mesicu a 2mesice) a jsem zoufala.Psaly jsme s pritelem i zadost o milost prezidenta republiky ale mam hrozny strach ze ji nedostane.Jsem pod dohledem socialne pravi ochrany deti a nechci pomyslet na to co by se mohlo stat.Uz si nevim rady a jsem na dne.Dekuji za odpoved.

Novou žádost o podmíněné propuštění lze podat až po uplynutí jednoho roku od zamítnutí té předchozí žádosti. Dříve ji lze podat jen tehdy, pokud původní žádost byla zamítnuta proto, že ještě neuplynula polovina trestu. Polovina se počítá ze všech trestů postupně uložených. Ve vašem případě by to tedy bylo (8+6)/2= 7 měsíců. Pokud tedy vašemu příteli byla žádos zamítnuta jako předčasná, může ji podat znova, jinak ne.

Další možností propuštění je milost prezidenta republiky. Pokud jste v tíživé životní situaci, měla by vám "sociálka" vysvětlit všechny možnosti, které můžete využít ke zlepšení situace. To už ale není otázka trestního práva.

Probační a mediační služba v celé záležitosti nemůže nic dělat.

Také byste se možná měla zamyslet, jestli váš přítel je ten pravý, když se chová tak, že tráví život ve vězení, kde je o něj postaráno, a vás nechá bez prostředků. To je ale čistě vaše soukromá záležitost, do které nemá nikdo právo vám mluvit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v sob 21. čer 2008 13:39:05

Pritel mel ale podminecne propusteni po 4mesicich takze muze podat novou zadost.Kdyz se k jeho zadosti pripojim muzu pozadat oddeleni socialne pravni ochrany deti aby se pisemne vyjadrily k moji situaci?Dekuji za odpoved.Taky bych chtela dodat ze muj pritel je ten pravy tyto tresty ma z doby kdy jsme se jeste neznaly ale co jsme spolu je bez problemu a o rodinu se vzdy postaral.Mozna se zmenil protoze pred tim rodinu nemel.
Nikola
 

Další

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron