Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v ned 22. čer 2008 11:36:14

Nikola píše:Pritel mel ale podminecne propusteni po 4mesicich takze muze podat novou zadost.Kdyz se k jeho zadosti pripojim muzu pozadat oddeleni socialne pravni ochrany deti aby se pisemne vyjadrily k moji situaci?Dekuji za odpoved.Taky bych chtela dodat ze muj pritel je ten pravy tyto tresty ma z doby kdy jsme se jeste neznaly ale co jsme spolu je bez problemu a o rodinu se vzdy postaral.Mozna se zmenil protoze pred tim rodinu nemel.

Požádat sociálku o vyjádření můžete, ale pokud to odmítnou, nijak je k tomu nedonutíte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v ned 22. čer 2008 12:06:45

Dobrý den.Dnes jsem byla za pritelem na navsteve,mluvily jsme o tech obecne prospesnych pracec.Usneseni nabylo pravni moci 10.8.2007 a na konci bylo ze muze podat odvolani do 3dnu ode dne doruceni.Ale priteli bylo toto usneseni doruceno az v lednu,odvolani podal ale odpovedi se do dneska nedockal a je to 5mesicu.17.6.2008 mu skoncil predchozi trest a ted si odpykava ty obecne prospesne prace,ale ve veznici nemaji ani narizeni k vykonu trestu a maji u toho velky otaznik.Jak je mozne ze je pritel stale ve vykonu trestu kdyz nebylo vydane narizeni?Psal uz vsude mozne ale zbytecne.Jak se muze branit?Dekuji.

Nikola
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v ned 22. čer 2008 13:09:49

Nikola píše:Dobrý den.Dnes jsem byla za pritelem na navsteve,mluvily jsme o tech obecne prospesnych pracec.Usneseni nabylo pravni moci 10.8.2007 a na konci bylo ze muze podat odvolani do 3dnu ode dne doruceni.Ale priteli bylo toto usneseni doruceno az v lednu,odvolani podal ale odpovedi se do dneska nedockal a je to 5mesicu.17.6.2008 mu skoncil predchozi trest a ted si odpykava ty obecne prospesne prace,ale ve veznici nemaji ani narizeni k vykonu trestu a maji u toho velky otaznik.Jak je mozne ze je pritel stale ve vykonu trestu kdyz nebylo vydane narizeni?Psal uz vsude mozne ale zbytecne.Jak se muze branit?Dekuji.

Jsem přesvědčen, že bez právní moci usnesení o přeměně nemohl váš přítel začít vykonávat ten trest obecně prospěšných prací přeměněný na trest odnětí svobody. Takhle vám skutečně neporadím, to by musel přezkoumat advokát, případně se váš přítel může obrátit na soud prvního stupně. Tady to rozhodně nijak nevyřešíme.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Nikola v ned 22. čer 2008 21:57:29

To usneseni obecne prospesnych praci pravni moci nabylo uz loni 10.8. ale Vy jste mi v predchozich dotazech psal ze i kdyz to nabylo pravni moci musi byt narizen vykon trestu a ten ve veznici nemaji.Ktery soud vydava narizeni vykonu trestu?Ten ktery premenil obecne prospesne prace nebo soud ve meste kde pritel vykonava vykon trestu?Pritel mi rikal ze soudce ktery premenil ty jeho obecne prospesne prace mu napsal ze jeho spis poslal na soud sem kde je pritel ve vykonu a napsal mu ze on nemuze vydat narizeni vykonu trestu.Tak jak to vlasne je?Ja uz jsem z toho tak trochu zmatena.Dekuji.

Nikola
 

Re: Usnesení o přeměně obecně prospěšných prací,nabytí právní mo

Příspěvekod Poradce v pon 23. čer 2008 18:10:11

Nikola píše:To usneseni obecne prospesnych praci pravni moci nabylo uz loni 10.8. ale Vy jste mi v predchozich dotazech psal ze i kdyz to nabylo pravni moci musi byt narizen vykon trestu a ten ve veznici nemaji.Ktery soud vydava narizeni vykonu trestu?Ten ktery premenil obecne prospesne prace nebo soud ve meste kde pritel vykonava vykon trestu?Pritel mi rikal ze soudce ktery premenil ty jeho obecne prospesne prace mu napsal ze jeho spis poslal na soud sem kde je pritel ve vykonu a napsal mu ze on nemuze vydat narizeni vykonu trestu.Tak jak to vlasne je?Ja uz jsem z toho tak trochu zmatena.Dekuji.



Kdyby ve věznici neměli nařízení výkonu trestu, nemohl by výkon trestu vůbec být zahájen. Nařízení výkonu trestu vydává soud prvního stupně. Pouze v případě, že obviněný je ve vazbě vydává nařízení soud odvolací (tedy pokud odvolání bylo podáno a bylo zamítnuto). Víc už vám k tomu těžko něco můžu říct, obraťtes e případně na advokáta, soud prvního stupně, či vedení věznice.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron