Podmíněné propuštění

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod Jan P. v stř 08. říj 2008 19:34:48

Dobrý den,

známý prosí o radu (napíši dotaz obecně): v loňském roce si podával žádost o PP, kterou okresní soud a pak i krajský soud (na odvolačce) zamítl. Datum rozhodnutí krajského soudu, kde není přípustný řádný opr. prostředek je 25.11.2007 (tím tedy nabylo PM). Může si už teď podat žádost o PP novou - jako už po roce? Nebo je to ještě brzy - abych pravdu řekl, jeden právník mi řekl, že je asi ještě brzy, druhý řekl, že by to již šlo podat, stejně se to bude u jednání řešit asi až po tom listopadu... Pochopitelně si chce žádost podat co nejdřív, jak to půjde.... Nebo se to zamítnutí bere už od rozhodnutí soudu prvého stupně? Moc děkujeme za odpověď.
Jan P.
 


Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod Poradce v stř 08. říj 2008 20:08:49

Jan P. píše:Dobrý den,

známý prosí o radu (napíši dotaz obecně): v loňském roce si podával žádost o PP, kterou okresní soud a pak i krajský soud (na odvolačce) zamítl. Datum rozhodnutí krajského soudu, kde není přípustný řádný opr. prostředek je 25.11.2007 (tím tedy nabylo PM). Může si už teď podat žádost o PP novou - jako už po roce? Nebo je to ještě brzy - abych pravdu řekl, jeden právník mi řekl, že je asi ještě brzy, druhý řekl, že by to již šlo podat, stejně se to bude u jednání řešit asi až po tom listopadu... Pochopitelně si chce žádost podat co nejdřív, jak to půjde.... Nebo se to zamítnutí bere už od rozhodnutí soudu prvého stupně? Moc děkujeme za odpověď.



V zákoně je napsáno, že odsouzený může žádost o podmíněné propuštění opakovat až po uplynutí jednoho roku od zamítavého rozhodnutí o předchozí žádosti. Ta lhůta jednoho roku se tedy vztahuje k opakování žádosti, tedy k úkonu odsouzeného. Takže žádost lze znovu podat až po uplynutí jednoho roku, ne dříve. Dříve podaná žádost by mohla být zamítnuta jako předčasná.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod Jan P. v čtv 09. říj 2008 15:56:02

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď, ale dovolím si ještě položit prosím jednu otázku - je možné podat žádost o PP přece jen dříve než po tom roce od zamítavého rozhodnutí (počítá se rozhodnutí soudu prvého nebo až druhého stupně?)- třeba tak měsíc před - prý to tak spousta lidí s ohledem na třeba blížící se termín výkonu poloviny trestu dělá... Dokonce mi někdo říkal, že když je člověk zastoupen advokátem, tak může i dva měsíce před... ptal jsme se na toto jednoho právníka, ten ale o tom nic nevěděl...
Jan P.
 

Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod Poradce v čtv 09. říj 2008 19:56:02

Jan P. píše:Dobrý den,
moc děkuji za odpověď, ale dovolím si ještě položit prosím jednu otázku - je možné podat žádost o PP přece jen dříve než po tom roce od zamítavého rozhodnutí (počítá se rozhodnutí soudu prvého nebo až druhého stupně?)- třeba tak měsíc před - prý to tak spousta lidí s ohledem na třeba blížící se termín výkonu poloviny trestu dělá... Dokonce mi někdo říkal, že když je člověk zastoupen advokátem, tak může i dva měsíce před... ptal jsme se na toto jednoho právníka, ten ale o tom nic nevěděl...



Ta lhůta se počítá až od rozhodnutí krajského soudu. To, jestli žádost podává advokát nebo přímo odsouzený, nehraje žádnou roli, zákon nic takového neřeší. Je možné, že některé soudy tolerují podání žádosti o pár dnů dříve, ale zaručit vám to nemohu, na každém okrese to může být jinak a byla by to jen dobrá vůle soudu, nikoliv zákonný postup. Vychovatelé ve věznici, kteří se k těmto žádostem také vyjadřují, by s tím mohli mít zkušenosti.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Propuštění

Příspěvekod MARTINA v stř 22. říj 2008 20:35:10

Dobrý den,chtěla bych se s Vámi poradit.Zaslechla jsem ,že po Novém roce 2009 by měl vstoupit v platnost zákon - že odsouzení by mohli žádat o předčasné propuštění již po třetině vykonaného trestu.Nyní se může žádat po polovině.Nevíte,zdali je to pravda?Moc děkuji za odpověď.
MARTINA
 

Re: Propuštění

Příspěvekod Poradce v stř 22. říj 2008 21:03:03

MARTINA píše:Dobrý den,chtěla bych se s Vámi poradit.Zaslechla jsem ,že po Novém roce 2009 by měl vstoupit v platnost zákon - že odsouzení by mohli žádat o předčasné propuštění již po třetině vykonaného trestu.Nyní se může žádat po polovině.Nevíte,zdali je to pravda?Moc děkuji za odpověď.

O ničem takovém nevím a jsem přesvědčen, že pokud skutečně mezi lidmi podobná informace koluje, je to jen zbožné přání a pověra, která koncepčně nijak nezapadá do současné trestněprávní politiky. Pokud by to byla pravda, v současném době by to již muselo být publikováno jako zákon ve Sbírce zákonů a to určitě není.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

prominutí trestu po 1/2

Příspěvekod ykacay v úte 28. říj 2008 11:47:52

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s prominutím trestu po odpykání jedné poloviny. Přítel je ve věznici s ostrahou, nastoupil po neodpracování veřejně prospěšných prací, odpracoval jen necelou polovinu, šel do vězení na 114 dnů. Soud se mu snažil doručit nástup do výkonu trestu, ale bohužel zasílal dopisy na bývalou adresu i přesto, že soud věděl, že je hlášen na úřadu práce. Takže jednoho večera mu zavolala policie ČR a sdělila mu, aby si vyzvedl dopis, tak na druhý den ráno tam šel a odtama mi volal, že už ho nepustí a že ho zavřou... Zanesla jsem mu tedy všechny věci, nebránil se vzetí do vazby, myslím si, že ani nebude dělat problémy ve věznici, od toho trestného činu nic neprovedl, je trestaný poprvé.. Poradíte mi prosím, jestli má šanci???

Kateřina Flajšmanová, ykacay Praha 9
ykacay
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. říj 2008 11:37:13
Bydliště: Praha 9

Re: prominutí trestu po 1/2

Příspěvekod catorade v úte 28. říj 2008 20:42:06

ykacay píše:Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s prominutím trestu po odpykání jedné poloviny. Přítel je ve věznici s ostrahou, nastoupil po neodpracování veřejně prospěšných prací, odpracoval jen necelou polovinu, šel do vězení na 114 dnů. Soud se mu snažil doručit nástup do výkonu trestu, ale bohužel zasílal dopisy na bývalou adresu i přesto, že soud věděl, že je hlášen na úřadu práce. Takže jednoho večera mu zavolala policie ČR a sdělila mu, aby si vyzvedl dopis, tak na druhý den ráno tam šel a odtama mi volal, že už ho nepustí a že ho zavřou... Zanesla jsem mu tedy všechny věci, nebránil se vzetí do vazby, myslím si, že ani nebude dělat problémy ve věznici, od toho trestného činu nic neprovedl, je trestaný poprvé.. Poradíte mi prosím, jestli má šanci???



Šanci má každý, musí být ovšem pro podmíněné propuštění z výkonu trestu splněny požadované podmínky a to, že odsouzený vykonal zákonem stanovenou poměrnou část trestu, svým chováním a plněním povinností ve výkonu trestu prokázal polepšení a lze očekávat, že dále povede řádný život.

Po uplynutí zákonem stanovené doby si tedy může přítel podat žádost o podmíněné propuštění.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod 4282 v pát 07. lis 2008 18:12:21

Dobrý den, chci se zde podělit o zkušenost z posledních dnů. Na přelomu měsice září a říjen jsem zde pokládal několik obsáhlejších dotazů ohledně uložení souhrnného trestu, zápočtu a podmíněného propuštění. Poté co jsem obdržel právoplatný rozsudek, včetně výzvy k nástupu trestu, jsem si podal žádost o odklad a zároveň žádost o podmíněné propuštění, protože zápočtem již vykonanného trestu bylo dosaženo přesně 1/2 vykonaného trestu. Po třech týdnech jsem obdržel zamítnutí žádosti o odklad aproto jsem se rozhodnul do týdne nastoupit a již ve výkonu čekat co bude s moji druhou žádostí. V den nástupu jsem si ještě převzal doporučenou poštu. Byl jsem předvolán k soudu v jehož okrese jsem vykonával poslední trest a odkud jsem byl také následně podmíněně propuštěn. Podmínka 16 měs na čtyři roky s dohledem. Měl jsem dilema jestli nastoupit, anebo jít za týden k soudu z civilu. Nakonec jsem se rozhodnul ještě týž den nastoupit. Krátce předtím jsem informoval svoji kurátorku o aktuální situaci a ona sama nabídla, že pošle příslušnému soudci mimořádné hodnocení průběhu dohledu, včetně jakési přímluvy. Po nástupu do věznice, minulý čtvrtek, jsem ihned informoval její zaměstnance o mém předvolání na tuto středu k soudu. V úterý jsem byl eskortován do věznice, ve které jsem vykonával předchozí tres a čekal na začátek jednání. Před zahájením líčení se mně soudce zeptal zda trvám na projednání moji žádosti před jeho soudem, protože tím že jsem bastoupil trest v jiném okrese bych mohl mít nárok na projednání celé věci právě tam. Trval jsem na projednání na místě. Potom bylo zahájeno hlavní líčení, kdy soudce řekl že místrní nepříslušnost není právní vada, která by zakládala důvod ke zrušení rozsudku. V úvodu také upozornil na chybně započtenou dobu vykonaného trestu prvoinstančím soudem. A konstatoval že to je jejich problém a on že bude vycházet z logiky věc
Následně mne po projednání věci podmíněněně propustil se zkušební dobou šesti let na zbývající terst 12-ti měsíců.
Jazýčkem na váze bylo moje dobrovolné nastoupení do výkonu trestu !

Pokud tedy všechno shrnu můj celkový trest, pokud by byl ukládán jednotlivě , trval by 48 měsíců, ale já jsem z toho odpykal pouhých 20 měs. a jsem legálně na svobodě, ikdyž se dvěma podmíkami a dohledem.
Děkuji za předchozí odpovědi na moje dotazy, které mně výrazně v celé této věci pomohly. :( :o :D
4282
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 8:20:22

Předchozí

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron