Podmíněné propuštění

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Další trest

Příspěvekod pája v stř 01. říj 2008 19:05:38

Dobrý den, prosím Vás, přítel sedí ve věznici na 4 měsíce za řidičák, 9.10.08 tam už bude polovinu trestu. A teď mu doručili předvolání k soudu "o nařízení výkonu trestu z podmíněného propuštění" vystaveno 8.2.2005 ... zajímalo by mě jestli se dá proti tomu odvolat nebo si požádat o půlku z těch 4měsíců (netuším co dělat) ... a pokud mu soud dá zbytek trestu, to znamená, že tam zůstane sedět delší dobu nebo ho dají jinam? Předem děkuji za odpověď
pája
 


Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu

Příspěvekod 4282 v čtv 02. říj 2008 9:18:46

Dobrý den. V předmětu jsem napsal "Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu", protože právě o to se mně jedná. Momentálně jsem na svobodě po podmíněném propuštění z výkonu trestu a to od 15.5.2007. Od této doby mně běží podmínka 16 měs. na 5 let s dohledem. Vykonáno bylo cca 18 měsíců ve věznici s dozorem. Asi 3měsíce po mém propuštění mně bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu, který se stal, ještě před vynesením rozsudku prvoinstančního soudu za který jsem byl ve výkonu trestu. Poté jsem byl odsouzen k souhrnému trestu v délce 2 let, přičemž soud , následně usnesením, započítal do této doby i trest již vykonaný. Takže zbývá vykonat cca 6 měs. trestu. A podmínka z propuštění běží údajně samostatně dál.


Můj dotaz zní. Je možné si požádat u místně příslušné soudu (oba tresty jsou do věznice s dozorem), který mě propouštel, o "podmíněné propuštění z výkonu trestu" po uplynutí jeho poloviny, bez toho,abych nastoupil do věznice?
V současné době mám požádáno o odklad nástupu výkonu trestu , který mi byl již nařízen, z důvodu podání žádosti o podm. propuštění. Od výstupu nemám žádné problémy se zákonem, žiju řádným životem, docházím na dohled atd.
Děkuji za odpověď, která bude zřejmě na fóru v tématu podmíněné prop. kam jsem se ovšem s položením dotazu nemohl dostat.
4282
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 8:20:22

Re: Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu

Příspěvekod Poradce v čtv 02. říj 2008 9:37:23

4282 píše:Můj dotaz zní. Je možné si požádat u místně příslušné soudu (oba tresty jsou do věznice s dozorem), který mě propouštel, o "podmíněné propuštění z výkonu trestu" po uplynutí jeho poloviny, bez toho,abych nastoupil do věznice?



Jestli jsem to správně pochopil, tak pozdějším odsouzením byl v rámci souhrnného trestu zrušen předchozí trest, z jehož výkonu jste byl již podmíněně propuštěn. Trochu mne ale zaráží ta výměra souhrnného trestu. Nepíšete, jak dlouhý byl původní trest, ale z toho, že jste vykonal 18 měsíců a podmínka je 16 měsíců na 5 let dovozuji, že původní trest byl 34 měsíců. V takovém případě by ale souhrnný trest nemohl být dva roky, neboť souhrnný trest nikdy nemůže být mírnější než trest předchozí. Takže něco je špatně.
Jinak obecně k vaší otázce můžu řici následující: Pokud jste již v rámci původního trestu vykonal trest v takové délce, že přesahuje polovinu celého souhrnného trestu, můžete požádat o podmíněné propuštěnií ze souhrnného trestu, a to přesto, že jste nyní na svobodě. Pokud v době žádosti budete na svobodě, nebude o ní rozhodovat soud, který vás původně podmíněně propuštěl, ale soud, který vám uložil souhrnný trest. Vzhledem k nesrovnalostem, popsaným výše, doporučuji obrátit se na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu II

Příspěvekod 4282 v čtv 02. říj 2008 11:53:00

Dobrý den, děkuji za odpověď. Chápu že předchozí dotaz může působit zmatečně. Přesný vývoj mého případu se pokusím popsat ještě podrobněji.

a) první rozsudek : rok 2001 - podmíněně 24 měsíců na 4 roky (vazba 2 měsíce)

b) druhý rozsudek: rok 2004- nepodminěně 12 měsíců

c ) nástup trestu z rozsudku b : rok 2005

d) třetí rozsudek: rok - 2006 proměna podmínky

e) unesení : rok 2006 - sloučení trestu 12+24´=36 měs - 2 měs. vazba. Tedy 34 měs.

f) čtvrtý rozsudek: rok 2007 - podmíněné propuštění , vykonáno 18 měs + 2 měs. vazba

g) pátý rozsudek : rok 2008 - za trestný čin spáchaný v roce 2003, tedy před vynesením rozsudku b

Poslední rozsudek uložil souhrný trest a zrušil roozsudek b a k němu přidal 1 rok. Takže souhrn 2 roky.

Současně s rozsudkem přišlo usnesení ve kterém se započítává do souhrného trestu doba strávená ve výkonu trestu v délce cca 18 měs. !

Údajně však podmínka z podm. propuštění stále běží .

Je možné že by se takto uložený souhrný trest následně ještě sčítal s prvotní pomínkou z roku 2001? A ve výsledku by se jednalo o celkový trest 48 měsíců a podmíněné propuštění z roku 2007 by jak orozsudek navazující bylo zrušeno ?


Informaci o místně příslušném soudu pro moji žádost o podm. prop. mám od předsedy KS.

Může mít podání žádosti o podm. prop. vliv na odklad nástupu trestu?

Souhrnný trest uložil Okr. soud a Krajský rozsudek potrdil. Který ze soudů je tedy místně příslušný pro podání moji žádosti?
Děkuji za odpovědi.
4282
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 8:20:22

Re: Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu II

Příspěvekod Poradce v čtv 02. říj 2008 12:41:48

4282 píše:Dobrý den, děkuji za odpověď. Je možné že by se takto uložený souhrný trest následně ještě sčítal s prvotní pomínkou z roku 2001? A ve výsledku by se jednalo o celkový trest 48 měsíců a podmíněné propuštění z roku 2007 by jak orozsudek navazující bylo zrušeno ?Informaci o místně příslušném soudu pro moji žádost o podm. prop. mám od předsedy KS. Může mít podání žádosti o podm. prop. vliv na odklad nástupu trestu? Souhrnný trest uložil Okr. soud a Krajský rozsudek potrdil. Který ze soudů je tedy místně příslušný pro podání moji žádosti?
Děkuji za odpovědi.

Jestliže trest z roku 2004 byl samostatný (tedy ne souhrnný ve vztahu k rozsudku z roku 2001), což je pravděpodobné, nemohli vám do souhrnného trestu z roku 2008 započítat 18 měsíců, pokud původní trest byl pouze jeden rok. To, že jste měl ještě další dva roky z rozsudku z roku 2001, na to nemůže mít vliv. Buďto jste něco špatně pochopil nebo soud udělal chybu. Celková výměra všech vám uložených trestů odnětí svobody opravdu bude 48 měsíců, to znamená, že byste ještě neměl vykonanou půlku všech trestů. O vaší žádosti by rozhodoval okresní soud.
Jedná se o poměrně složitou a dost nepřehlednou problematiku, kterou takto na dálku určitě nevyřešíme, navíc je to již řešení konkrétního případu, které nepřinese nic ostatním čtenářům těchto stránek. Pokud skutečně máte pochybnosti o tom, kolik ještě máte vykonat trestu odnětí svobody a zda již můžete žádat o podmíněné propuštění, doporučuji se všemi papíry, které od soudu máte, navštívit advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu III

Příspěvekod 4282 v čtv 02. říj 2008 13:13:13

Děkuji za předchozí odpovědi. Zřejmě se jedná o lapsus. Mám již na zítra sjednanou schuzku s advokátem, ale přesto prosím o Váš názor na poslední dotaz. Co bude se stávajícím rozsudkem o podmíněném propuštění ?
4282
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 8:20:22

Re: Podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu III

Příspěvekod Poradce v čtv 02. říj 2008 16:19:53

4282 píše:Děkuji za předchozí odpovědi. Zřejmě se jedná o lapsus. Mám již na zítra sjednanou schuzku s advokátem, ale přesto prosím o Váš názor na poslední dotaz. Co bude se stávajícím rozsudkem o podmíněném propuštění ?

Vy jste byl podmíněně propuštěn vlastně ze dvou trestů. To podmíněné propuštění z prvního trestu (z roku 2001) zůstává nadále v platnosti. Podmíněné propuštění z druhého trestu (z roku 2004) bylo zrušeno v rámci souhrnného trestu z roku 2008 (neruší se totiž jen tresta samotný, ale i všechna další rozhodnutí na výrok o trestu navazující, tedy i usnesení o podmíněném propuštění). Doba, kterou jste z tohoto trestu z roku 2004 strávil ve vězení, vám bude ( byla) započítána do souhrnného trestu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Další trest

Příspěvekod pája v sob 04. říj 2008 11:58:12

Ještě jsem chtěla dodat, co jsem našla k tomu roku 2005, je to úplně za jiný trestný čin. Mohou to sečíst dohromady, ikdyž je to za něco jiného ? .... já jsem nikde na těchle stránkách něco podobného nenašla ... děkuji
pája
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 11:21:37

Re: Další trest

Příspěvekod Poradce v sob 04. říj 2008 16:28:10

pája píše:Ještě jsem chtěla dodat, co jsem našla k tomu roku 2005, je to úplně za jiný trestný čin. Mohou to sečíst dohromady, ikdyž je to za něco jiného ? .... já jsem nikde na těchle stránkách něco podobného nenašla ... děkuji

Jestli jsem to pochopil správně, tak váš přítel byl v minulosti podmíněně propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody. Ve zkušební době se dopustil dalšího trestného činu, z který teď je ve vězení. To znamená, že porušil podmínku a bude si muset odsedět zbytek toho předchozího trestu, z něhož byl dříve podmíněně propuštěn. Je úplně jedno, jestli se jedná o stejný typ trestného činu nebo ne. Jestli ho přemístí někam jinam, to nedokáži říci, o tom si rozhoduje vězenská služba sama. O podmíněné propuštění za ten řidičák může přítel požádat, ale moc šancí bych mu nedával, protože podmíněně propuštěn už byl v minulosti a znovu páchal trestnou činnost, takže mu soud nebude věřit, že je dostatečně napravený.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Podmíněné propuštění

Příspěvekod pája v sob 04. říj 2008 18:17:16

Bohužel netuším co v minulosti vyváděl, teď jenom jak jsem byla těhotná sedl za volant a momentálně má 4měsíčního syna, kterého viděl jen u porodu ....... každopádně Děkuji za odpověď ... aspoň vím co mě nejspíš čeká
pája
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. říj 2008 11:21:37

PředchozíDalší

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron